Bony a klid 2 (2014)

Po filmu mi není moc veselo. Syrově realistické, pochmurné zrcadlo současnosti, ještě odpornější doby než léta osmdesátá. Poznámka pro krasomilné odpadové kritiky: Pohled staršího člověka bývá zdánlivě zjednodušený, neboť vystihuje podstatu dění na základě jeho zkušeností. Které mlaďoši nabydou tak za 50 let, pokud vůbec. A pohled na obraz skutečnosti, v které musíme žít, málokdo unese. Ale jinak díky za to zostuzování, nalákalo mě do kina.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Klasická X-Menovka se vším všudy, perfektně zpracovaná, podaná, efektní každým coulem. Frustrující temná budoucnost, kterou má změnit cesta do minulosti v podání Wolverina, ten má přimět ke spolupráci vodu a oheň, totiž Xaviera a Magneta, hojně akce a patosu, dobrá věc se podaří v posledním okamžiku, svět se změnil v idylku, jdeme radostně domů. Dějově navazuje na všechny předchozí filmy, a zcela ignoruje logickou černou díru: Xavier vstal z mrtvých a divák netuší jak. Obávám se, že tohle nepůjde vysvětlit ani dalším filmem - proti star treku velmi smutné, takový lapsus!

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Totální pošahanina. Kříženec mezi švédským Švejkem ve 100 letech, Rybou Wandou a Postřižinami. S atmosférou bezvěkosti díky kombinaci praštěných reminiscencí a praštěného děje. Skvělá zábava!!!

Konečná (2013)

Klasika 80. let s moderním pozlátkem a ramponovaným Arnoldem.

Ranhojič (2013)

Historizující zdlouhavá všechochuť, jak chudobný mladík z tmářské Anglie šel světa kraj, aby se naučil léčit chorobu, která zabila jeho matku, vlastně takové "jak ji post mortem uzdravil", až našel osvíčenou madrasu v Arábii, kde přestrojen za žida došel poznání. A málem ho popravili. Najde se tu krutost, špína a nevědomost středověku, zaslepenost i podlost náboženská, tajně s následky naplněná láska, učenost i dobročinnost idealistických lékařů, vše podáno a pospojováno tak, aby lajk vědy a historie s nadšením ocasem mrskal. Ale kouká se na to dobře.

Mork & Mindy (1978) (seriál)

Dávno tomu, kdy jsem zbožňovala tento seriál, zejména Robina Williamse. Škoda, nakonec zklamal. Myslím Robin, ne seriál. Krátkoepizodní seriál o emzákovi, který se seznamuje s životem na Zemi a každý díl posílá své zprávy Orsonovi, co se naučil o lidech. Vyniká Williams jako komik.

Vikingové (2013) (seriál)

Netradičně pojatý příběh s málo známými tvářemi, hrubý, primitivní život, kupodivu nikoli krutý, ale plný tradic, které jsou podány uvěřitelně. Místy se člověk nudí, ovšem jen nakrátko, velký příslib do budoucna.

Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Ve srovnání s knihou neskutečně napínavé a záživné. Obvyklý přechod mezi Twilight a dalším hitem, který se nějak nedaří nikde vyprodukovat, nereprodukovatelná zápletka plná dívčích snů a představ s mišmašem akce a citů.

Divergence (2014)

Příjemně akční teenie-girlie romantika, s tuctovým dějem a příběhem, postapokalyptická diktatura s vnitřním genetickým nepřítelem, krásná hrdinka s tajemstvím, hrdina dto, tajemství je tu hlavně kvůli svému odhalení, mocichtiví zloduši, už teď je jasné, jak to bude v dalších dílech. Takže hurá do přírody, kde zaručeně nežijí obludy, atd. atd .Zaručený odpuzovač všech "pravých chlapů", kteří zase budou zoufale výt na měsíc, jaká je to hrůza. Pánové, když se Vám to nelíbí, proč na to koukáte? Dopřejte něco i ženám a pusťte si po dvacáté expendables. Nebo podobnou střílečku bez mozku.