• Krátkometrážní

Chuť znovu žít (2012)

Film, ku ktorému sa hodí hrnček kakaa. Nekypí akciou, no hreje. Nepozrú si ho spolu dvaja chlapi, ale muž so ženou môžu. Na nedeľné popoludnie, na zimný večer. S myšlienkami, srdcom. A pritom je to len starý sarkastický alkoholik, ktorý si vie nonšalantne štýlovo získať ľudí. Morgan, milujeme ťa všetci!

Tady to musí být (2011)

Mám nového hrdinu. A dlho ním zostane, táto milá flegamtická pomalá postavička, vyžitý rocker, človek, s ktorým by som sa strašne chcela kamarátiť. Soundtrack nadpriemer excelentnosti!

Interstate 60 (2002)

Jeden z tých filmov, ktoré sa vám páčia už po prvých dvoch minútach. Znova mi to pripomínalo deväťdesiatky, je to podivínske, má to mágiu, má to vtip, iskru, príbeh, a teda riadne čudný príbeh... Zvláštna herecká kombinátorika tu hrá ako by inde nehrala. Je to vyslovene netypická road movie. Gary Oldman je zvláštne kúzelná postavička, ktorá plní priania. A ja hovorím, že klobúk dole scenáristovi za zmysluplné hlášky, hodné citovania hocikde a hocikedy a hocikomu - "Jinej chlápek chtěl zase skvělý, dokonalý sex každý den. S nádhernou ženou dle jeho výběru bez otěhotnění. A tak mu každý den chodí hanbatý časopisy a jedno balení ubrousků."

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Geniálne! Absurdne geniálne! Na pohľad ponurý film (ola, ola, Dojčland) prekvapí hereckými výkonmi, chlapov akoby ste ozaj stretli na ulici a povedali im, nech si idú zahrať dvoch chorých do akejsi akčnej paródie. A oni, že dobre, ideme. A ono to celé hrá! Smiešne scény, maximálne nenútený humor - priam sťa by ste si ho ani nemali všimnúť a práve to celé dielo robí ešte vtipnejším. Jedny z naj akčných scén s minimom akčnosti... Som vedľa, Nemecko sa muselo pomýliť!

Malí letci (2008)

Ja som myslela, že pozerám nejakú poctivú deväťdesiatku! Čo vo mne vyvolalo ohromne príjemný pocit. Objektívne to bol normálny rodinný film. A subjektívne som po dlhej dobe videla rodinný film s deťmi, ktoré sa správajú tak, ako si predstavujem tie správne deti, ktoré ešte na tomto svete zostali... Detské, snívajúce, odvážne, milé, spravodlivé a úctivé. Nevravím, že to budem pozerať ešte miliónkrát, ale na nedeľné popoludnie to bol strašne fajn príbeh :)

Žena v černém (2012)

Harry nech len pekne Harrym zostane a filmy s príšerami typu - pozri si video, v ktorom máš na niečo uprene pozerať a na konci ťa to akože nenormálne vyľaká, lebo na teba vyskočí pištiaca špata - nech sa už konečne točiť prestanú. Pekný strašidelný dom. To je všetko.

Hunger Games (2012)

Napriek tomu, že kniha bola pre mňa napínavejšia, ale film bol zároveň agresívnejší... Čosi tomu chýbalo... Aha, už viem, to, čo chýba každému filmu spracovanému podľa knižnej predlohy. Že všetko tam vyzerá trochu inak, ako ste si už kedysi vymysleli. A to sa predsa ľuďom s fantáziou v desiatom leveli rozbujnenosti logicky nepáči :)

Gravitace (2013)

Ja som tej Sandre možno celý čas krivdila. Lebo som o nej hovorila, že je nemožná herečka a podobné veci, ale zrejme som dnes zmenila názor. Príbeh bez výraznejšej dejovej línie, v iba jednom (síce najväčšom) priestore, s minimom hercov, a napriek tomu hodný akejsi zvláštnej formy rešpektu. Kloníte hlavu pred tým priestorom, máte strach z absolútneho neznámeho, do toho hrá naozaj fenomenálne burcujúca hudba (klobúk dole, pán Price), chcete si zalietať vesmírom a vidieť západ slnka nad Gangou zvrchu. Potom zatínate nechty do modrého mohutného kresla v kine, uhýbate sa lietajúcim častiam ruského Sojuzu (vďaka jednému z málo naozaj oprávnene použitých kinových 3D-čiek) a držíte tej Sandre palce, nech to tam hore všetko sama zvládne. Toto nie je recenzia na film, toto sú pocity tesne po. Vám tu môžem povedať, že som vyronila prvú slzu v kine. A tiež vám môžem povedať, aby ste išli na tento film, a áno, do kina, a užili si to najviac, ako to pôjde, lebo to bolo úplne, ale úplne skvelé!

Hory mají oči 2 (2007)

Občas mi vojaci pripadali primitívnejší ako tie nadržané zrúdičky. Masky, kostýmy a triky slabé. Miera desivosti priemerná. Oproti jednotke málo krvi a môjho súcitu...

Jonesovi (2009)

Z filmu som mala paradoxne všetky pocity, okrem tých komediálnych. Myslím, že tento film je skôr taký pozlátený smútok. Ako veľakrát hovorím, príbeh s veľkým potenciálom, ale nevyužitým v takej miere, aby to ohúrilo. Plusové body za herecké stvárnenie, mínusové za primitívny koniec. Plusový bod za forever young Demi, mínusové za Duchovneho, lebo tu som si prvýkrát uvedomila, že ma akosi irituje jeho tvár, napriek tomu, že na úlohu sa hodil.