• Krátkometrážní

Gremlini (1984)

Príjemná detská nostalgia, vtedy posraná od strachu až po uši, že aaa, idem pozerať horor! Dnes prvotriedna komédia a pomedzi to krútenie hlavou... :)

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

Stále viac ma baví tento seriál... A vyššie hodnotiť sa už nedá! Ten paradox okázalosti, priamosti, otvorenosti a akéhosi ignorovania toho, čo je v spoločnosti tabu a čo nie. A potom vtipné momenty. A do toho z času na čas niečo celkom povedzme citlivé (áno, ja som na také), že každý má svoj príbeh a že nikto nie je skrz naskrz zlý... Perfektný seriál. Postavy sú pre mňa až ikonické. Dokonca ani ten prcičkový neherec mi tu nevadí. Tlieskam!

Andre (1994)

Objektívne, nič výnimočné, ale bol to prvý film, na ktorom som bola v kine. Bol s titulkami a ja som ešte nevedela dosť rýchlo čítať. Ale bolo to vonku, bolo to na dovolenke, na stoličke, na ktorej som sedela, sa mi hompáľali nohy a bol to pre mňa jeden MEGA zážitok :)

Jezero smrti (2008)

Napriek tomu, ako odporný je tento film, ako nenávidíte ľudí v ňom, ako ste paranoidní po jeho zhliadnutí, že zomriete, že vám niekto zomrie alebo jednoducho, že ľudia sú zlí, vrátane detí, vrátane zvierat, že súcit neexistuje... Tak napriek tomu je skvelý. Takým zvráteným spôsobom. Lebo ako sa tu píše, že postavy boli zmätené a že by tak bežne nereagovali... Akože nie? Steve ako hrdý muž bránil svoju priateľku, mal hrdosť a domáhal sa spravodlivosti, nenechal bandu hnusných deciek, aby si z neho robili šaša. Ďalej, banda mala vodcu. Nechutného mladého sprostého spratka, ktorý mal agresívny základ z rodiny a chcel si vybudovať rešpekt medzi kamošmi. Rešpekt a nadvládu, miesto, kde by ho konečne niekto počúval. No a správanie Jenny sa menilo spolu s príbehom. Z láskavej, na pokojnú, zmierlivú, ustupujúcu, až k pomstychtivej. A jej pomsta, nech bola akokoľvek odporná, bola pochopiteľná. ... Ako kruté, tak dobré, teda vlastne zlé a žáner bol naplnený do bodky. Iba jedna vec ma neskutočne irituje. Keď sa vo filmoch postava rozhodne zaklopať u niekoho doma, doma nikto nie je a tak si človek vojde dnu a pochodí celý barák. WTF, tak toto by naozaj nerobil nikto v reálnom svete.

V zajetí démonů (2013)

Prvá polovica filmu je skvelá, mrazivá, páčia sa mi paranormálni exorcisti Warrenovci aj s ich miestnosťou plnou mystických predmetov, ich príbeh mohol byť rozvinutý oveľa viac. Geniálne vybrané prostredie, úžasne vybrané dcéry "prenasledovanej" rodiny, mohlo sa to roztočiť tak, že by si diváci obhrýzali nechty a zatvárali oči.... Ale, nie. Ono to museli znova pokaziť tým, že kydám hrôzu, kydám hrôzu, kydám na kopu jeden strašidelný prvok za druhým, pričom rodina sa miestami tvári, že si to užíva, majú šťastné raňajky, veď žiadnych duchov tu za svetla nemáme! La la la! A tak, nakoniec, iba priemer, lebo krútiaci démon, ktorý posadol matku a roztáča jej hlavu a dvíha stoličky, to tu už bolo. A bude ešte mnohokrát.

Nová holka (2011) (seriál)

Nie je to ten seriál, ktorý strieľa vtipy ako z guľometu. Napriek tomu môže byť sympatický. Treba sa pripraviť na to, že kým si obľúbite postavy, chvíľku to potrvá. Kým zvládnete prvé tri - štyri časti, budete to chcieť vzdať, ale nerobte to, ono sa to potom fakt oplatí. Táto Zooey je kus krásnej ženy, s celým tým jej funky koloritom, jednoduchou detskosťou a prístupom, že hnusné a zlé je vlastne pozitívne a dobré :) Časom sa usmejete aj nad Schmidtom, ktorému by som v okamihu zmenila meno z tohto nemecky znejúceho paškvila trebárs aj na obyčajného Johna - alebo nie, veď je to proste ten (s)prostoreký Schmidt! Zhrnutie - do popuku nie, ale raňajková úsmevná oddychovka áno.

Oběť zla (2007)

Pri tomto filme sa dá hrať hra - kto lepšie uhádne, ako bude nasledovať scenár. Ak sa vám v tejto hre darí dobre, znamená to, že tento film nemá na lepšie hodnotenie, ako sú dve hviezdy.

2 $ocky (2011) (seriál)

Ja ani neverím. Krátky príbeh - tí, ktorí vedia, tak vedia, že podobnému žánru dám toľko hviez iba vtedy, keď sa mi pošmykne prst na touchpade alebo keď mám nejaké emocionálne výkyvy a ocením aj neoceniteľné. Tvrdila som, že nikdy nevydržím sledovať nejaký seriál celý vkuse, s tým, že by som si stiahla všetky série, že by som bola smutná, keby končil a podobne. Lebo ma to nebaví, nie je to pre mňa vtipné, a potom o sebe pochybujem, že Mirka, kde si ty nechala zmysel pre humor?! Máš ho vlastne? No, príbeh končí, lebo som sa rozhodla, že ja to skúsim, že ja si nejaký seriál nájdem a bude ma baviť, dokonca viac, než hocičo iné, že odložím knižky, že nebudem sťahovať romantické sračky a proste si pozriem CELÝ seriál. A narazila som na toto, pochybovala som znova o sebe, či to dám, nedám... A HĽA! Ja som vedľa, neviem sa odtrhnúť, baví ma príbeh, bavia ma postavičky, milujem Hana, milujem Olega, milujem pery Kat Dennings, jej rýchle rozprávanie, tón hlasu, mama na mňa kričí, že "umy riad!" a ja na ňu - "počkaj, dopozerám seriál." Toto je, milé ČSFD, revolúcia, môj životný prevrat a ďakujem zaň. Tak!

Would You Rather (2012)

Nenáročné, jednoduché a hlavne efektívne využitie jednej miestnosti s hŕstkou psychopatov a hŕstkou zúfalcov. Súcit bokom, niektoré zvrátenosti budete očakávať, niektoré vás prekvapia, s postavami by ste kričali, plakali, bili sa, bárs čo, ale podstatné je, že každý prvok tu svoju úlohu splnil viac než je slušný priemer takéhoto sawkového hororo-thrillero-filmu.

Bulšit (2001) odpad!

Videla som dnes náhodne upútavku na tento film a spomenula som si, že som ho kedysi dávno videla. Sama seba som sa pýtala, prečo som to vtedy urobila, kto ma chcel zabiť, znásilniť alebo mi inak ublížiť, keď som na seba a svoju psychiku dopustila toľké intelektuálne utrpenie, o niečom, čo by aspoň pripomínalo humor absolútne nehovoriac.