Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Animovaný
  • Krátkometrážní
  • Horor

Zajímavosti k filmům (119)

Golgo 13 (1983)

Film ukazuje několik počítačem renderovaných (CGI) scén, ukazující poměrně rozsáhlou část města, nad kterou krouží vrtulníky. Bylo použito phongovo stínování, které vedle geometrie založené na interpolaci normál ploch 3D objektů počítá i s difuzní a spekulární složkou světla s modifikovatelnými parametry jeho odrazivosti a absorpce. Vzhledem k době svého vzniku (z filmů s počítačovou grafikou byl v kinech o rok starší Tron) se jednalo o smělý podnik.

Golgo 13 (1983)

V prodejně aut značky Ford, kterou Rita provozuje, jsou zobrazeny modely, které byly v dané době určeny pouze pro evropský trh, včetně modelu Laser hatchback, kterým Golgo 13 odjede.

Vodník - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Ve scéně, kdy se babička hádá s Magdou u samoobsluhy, uvádí jeden z policistů, že to bylo v 11:20 a že je viděla prodavačka. Je vidět, jak tam věší na dveře obchodu cedulku s nápisem „Polední přestávka“. Hned vedle jsou ale vidět otevírací hodiny, které pro všechny dny uvádějí přestávku 12:00–13:00.

Kat (1963)

Ve scéně, kdy se Luis (Nino Manfredi) a Carmen (Emma Penella) berou, vidíme Luisova bratra a jeho manželku, jak usednou do lavice v lodi kostela. V následujícím záběru jsou ale opět ve středu chrámu a znovu usedají.

Amadeus (1984)

Jeden večer „pražské fáze“ natáčení se Miloš Forman tajně sešel se skupinou tehdejších studentů tamní FAMU. Mezi nimi byl i Václav Marhoul.

Amadeus (1984)

Režisér Forman a kameraman Ondříček natáčeli na filmový materiál s citlivostí 250 ISO. Nově se jednalo o nejcitlivější filmy té doby – předtím se vyráběly pouze s citlivostí 100 ISO.

Amadeus (1984)

Záběry z koncertů ze Stavovského divadla byly natáčeny bez elektrických světel – nejen kvůli atmosféře a historické přesnosti, ale i proto, že historická budova divadla nedisponovala vysokonapěťovou elektrickou sítí pro energeticky náročná filmová světla a vedení divadla ji nedovolilo instalovat z obav, že by při tom mohlo dojít k poškození. Velké množství svíček ale vyžadovalo přítomnost vyššího počtu hasičů v záloze – tak vysokého, že by byly téměř nemožné je všechny při natáčení skrýt. Jako řešení jim byly dány historické kostýmy a hasiči si spolu s ostatními diváky zahráli komparz.

Případ Sloane (2016)

Adresa, kterou Sloane (Jessica Chastain) ke konci filmu nadiktuje novinářům (193.184.216.449), není platná IP(v4) adresa – ta sestává pouze z čísel od nuly do dvě stě padesáti pěti.

Candy (1968)

Marlon Brando v dokumentu Listen to me Marlon (2015), o Candy říká: „Můj nejspíš nejhorší film se jmenoval Candy. (…) Jak sis to mohl udělat? To ti nezbyla žádná zatracená hrdost?“

Juno (2007)

Ve scéně, kdy Juno (Ellen Page) poprvé svým rodičům řekne, že je těhotná, v replice, kdy říká, že si již našla adoptivní rodiče, kteří ji zaplatí všechny zdravotní výdaje, v české dabované verzi Juno říká, že se vše vyřeší za 30 let. V anglické verzi a ve scénáři je za 30 týdnů.

Juno (2007)

Ve scéně, kdy Juno (Ellen Page) hovoří s otcem, jestli jsou lidé schopni zůstat si věrni navždy, její otec spravuje nějakou součástku. Podle scénáře měl dělat rodinné finance.

Vlk z Wall Street (2013)

Obleky všech hlavních postav a byznysmanů ušil na míru Leonard Logsdail, renomovaný newyorský zakázkový krejčí, původem z Londýna (kde předtím šil v Savile Row).

Ergo Proxy (2006) (TV seriál)

Skladba, která hraje v 1. epizodě 1. série s názvem Hajimari no Kodou - Awakening, kdy příběh představuje Re-L projíždějící Rondo City, je „Vltava“ od Bedřicha Smetany.

Most špiónů (2015)

Wolfgang Vogel později také vyjednával s východoněmeckými Němci při jejich emigraci na západ skrze Československo krátce před Sametovou revolucí. V polovině září 1989 přijel do Prahy, aby na půdě německého velvyslanectví mluvil s uprchlíky. Část z nich přesvědčil o návratu do vlasti výměnou za legální emigraci. [Zdroj: Aktualne.cz]

Withnail a já (1987)

Hlavní melodii filmu adaptovalo a předělalo anglické duo Way Out West do elektronické verze. Přes 5 minut trvající skladba nazvaná „Blue“ vyšla 1. září 1997 na eponymním debutovém albu skupiny.

Blue Valentine (2010)

Film kvůli nedostatečnému rozpočtu neměl filmově nasvícené scény.

Blue Valentine (2010)

Režisér Derek Cianfrance točil všechny scény na jeden záběr, tzn. netočil je opakovaně, jak se to u většiny filmů děje.

Reklama

Ovládací panel

Reklama

Reklama