• Krátkometrážní

Seber prachy a zmiz (1969)

Trochu nedotažené, ale vtipné, svěží, plné nápadů. Much LOL. Mladistvý Allen, plný elánu, lišící se od pozdějších sofistikovaných ale i ukecanějších snímků.

Temná hvězda (1974)

Mínusy: dlouhé nudné pasáže, které by chtělo výrazně zkrátit; vetřelec z nafukovacího míče; je z toho cítit malý rozpočet, nepropracovanost i to, že to nebyla režisérova srdeční záležitost; hraní stojí za zlámanou grešli; několik nelogičností. Plusy: atmosféra, těch několik vtipů, je to poměrně originální (třeba v tom, že kosmonauty nezobrazuje jako chrabré hrdiny, ale jako uondané, vyhořelé upachtěnce). Je to zajímavá kombinace, ale chtělo to dopilovat.

Show Jerryho Seinfelda (1989) (seriál)

Průměrné až nudné, středoproudé, vtipuprosté a řídké. Není to vyloženě debilní, je to těžce přeceněné, stejně jako Seinfeld samotný. Takovýchto sitcomů jsou stovky.

Superjail! (2007) (seriál)

Nebezpečný, psychopatický, neinvenční seriál zobrazující v podstatě jen variace na utrpení. Potoky krve, rozčtvrcená těla a apatický, sociopatický ředitel věznice a dalších pět a půl dutých, plochých postav, nabitých stereotypy, navíc blbě dabovaných. Fáákt strašná sranda takhle lidi (včetně dětí) programovat na znecitlivění vůči násilí. Zabíjení kvůli zabíjení. Nulová přidaná hodnota.

Nábyteček (2010)

Může být zajímavé - pro ty, co mají rádi nezávislé filmy o životě. Nebo ty, kterým nevadí, že se vleče od nikud nikam, že ten film nemá žádnou dramatickou stavbu, řeší hovna a končí debilně z ničeho nic, aniž by v něm bylo cokoli vyřešeno.

Brickleberry (2012) (seriál)

Mně osobně vtipy a gagy v tomto seriálu přijdou sice často řízné, sardonické a občas k vyhrknutí smíchu, ale též příliš bezcitné a bez jakéhokoli náznaku empatie nebo toho, co definujeme jako lidské. Nechci znít staromódně a moralisticky, ale opravdu si myslím, že je to výplod nějakého psychopata nebo sociopata (z lékařského úhlu pohledu). Přestože je to zasazeno do národního parku a hlavními hrdiny jsou lidé, kteří by měli dbát na ochranu přírody, skoro v každé epizodě vidíme její naprostou destrukci (divákovi předhozenou jako něco pro zasmání). A také bezpříčinné násilí, sex (aby se neřeklo), potoky krve a týrání a zabíjení zvířat, které obzvlášť nemůžu překousnout. (Jedna postavička přejede srnku, tak, že vyprskne její vnitřnosti na druhou. Ta pokračuje v mluvení, kde skončila, jako by se nic nestalo.) Kdybych trochu zaparafrázoval a řekl, že v novodobý televizní program, aby byl úspěšný, musí obsahovat sex, násilí a krev, pak si je můžeme v klidu odškrtnout. 50 %.

The Life & Times of Tim (2008) (seriál)

Viděl jsem jen několik dílů. K minimalismu kresby (který působí, jako by výtvarníkem seriálu bylo pětileté děcko) bych řekl jen to, že mě osobně naprosto nadchl. Postava Tima je sympatická a není problém se s ním rychle sžít. Myslím, že místo faktu, že říká nevhodné věci v nevhodný čas, je pro něj typičtější to, že sám je vlastně docela normální, akorát se kolem něj motá dost šílenců a prdloušů, kteří jej zlanaří k různým (třeba zdánlivě nevinným) věcem, jež vždy končí naprosto tragicky. No, kdo by Tima nemiloval?

Million Dollar Listing NY (2012) (pořad)

Stejně jako na IMDB je tadyta show rozporuplná, co se týče hodnocení lidí. Na jedné straně vidíme (více či méně zkreslený obraz) přehlídky špatných vlastností - od krvelačné honby za penězi v podobě provizí makléřů - nejtučnější z nich víc než co si člověk vydělá za půlku produktivního věku - stejně jako masáž jejich ega, přes nabubřelost a móresy některých zbohatlých kupců a prodejců až po různé osobní slabůstky a úchylky, které radši ani nechcete slyšet. Na druhou stranu, ono to opravdu strhává pozornost mnohých - to, jak tento běžnému smrtelníkovi vzdálený svět zhruba funguje, že někdy 50 nebo 100 tisíc dolarů (tj. 4 roky práce průměrného Američana) může být přičteno nebo odečteno z ceny jen vlivem silného vyjednávání na poslední chvíli, nebo to, jak vlastně vypadá byt, jenž je vyčíslen sedmicifernou (někdy i osmicifernou) částkou.

Paranormal Activity (2007)

Dnešní pohled na Paranormal Activity už je zkreslený jeho pokračováními, ale pokud hodnotit první díl v kontextu doby, ve které přišel, tak originalitu určitě měl. Též bych se nenechal svést levně působící kvalitou videozáznamu (zvlášť pro ty zhýčkané zefektovaným a kolorovaným filmovým materiálem). Pokud jste ještě 'nepokřtěni' touto sérií, tak u ostatních dílů nevím, ale ten první bych klidně doporučil.

Emergo (2011)

Cca 50 %. Další průměrný film, který se svezl na populární vlně found footage, jež dnes už tak populární není. S hrdiny jsem se až tak moc neidentifikoval; film působí levně. Pro ty, kteří zvažují ho shlédnout - nedívejte se na trailer - jsou v něm to nejlepší kousky. A pokud jste ho už viděli, představte si tyto lekačky proložené nudnými pasážemi a dostanete zhruba představu, co očekávat.