• Krátkometrážní

Father and Daughter (2000)

Sice je to průměrně udělané, ale za to je to aspoň prázdné, bezduché a přeceňované.

Kde je moje tělo? (2019)

Za mě zklamání. Noacoidní, průměrný, nezajímavý až debilní příběh budižkničemy, který na konci ukáže, že byl celý o hovnu a za půl druhé hodiny nic kloudného nepřinesl, s nesympatickými zapomenutelnými hrdiny, u kterých je vám jedno, co se s nimi stane.

Skvrna (2019) (seriál)

Příliš hovnovité. Po několika epizodách jsem si uvědomil, že mě absolutně nezajímá, co bude dál; schématičtí a přehrávající hrdinové jsou mi ukradení, nevěřím jim ani dobrý den; zabitý potenciál; špatná kamera; hudba na pěst. Hraní horší než na školní besídce. Talentuprostý Josef Trojan.

Za černou duhou (2010)

Za mě to spíš vypadá jako nějaké testovací záběry pro přípravu než samotný film. Příběh tak rozpatlaný, že vlastně není. Scény téměř nic nepřinášejí. Dialogy jsou o hovnu, nefungují. Hudba ve stylu osmdesátkového new retro/synthwave je průměrná relativně vůči tomu, co v tomto stylu již existuje. Co mě extrémně, ale extrémně sralo, byla nepochopitelně otřesná kvalita zvuku u mluveného slova - hodně často, když někdo něco vypustil z úst, jsem musel zastavovat a pouštět si to znovu, protože tomu nebylo rozumět. Je-li hlasitost hudby normální, pak postavy na sebe většinou šeptají, tak, že se nemohou navzájem slyšet, a následně daná zvuková stopa nějakým způsobem zkreslená, aby záměrně nebyla pro diváky srozumitelná (zdá se). Naopak, každé vzdychnutí a vydechnutí je zesílené. Výprava téhle mazanice je ale pěkná, laboratoř vypadá přesvědčivě. Rozplizlost této inkoherentní vizuální sračky byla přesně tak průjmovitá, abych to jen tak tak vydržel.

Zídka (2014) (studentský film)

Krátký film snažící se na ploše něco přes čtvrt hodiny zachytit téma: v prvním plánu vydírání a shánění peněz, a v druhém převzetí zodpovědnosti přečiny z minulosti.

Love, Death & Robots - Svědectví (2019) (epizoda)

Vizuálně hodně pěkné ale příběh na pikaču. Herečce bych dal bobříka odvahy, ale jak jsem viděl, tak už ho má.

Stylista (2018) (seriál)

Jednoduchý koncept, nepřetažená délka epizody, takže nezačne nudit, přehnané hraní, příliš stereotypizované postavy. Bohužel toto je lehký nadprůměr mezi českou seriálovou produkcí.

První den mého syna (1964)

Knížka je výborná; filmová podoba má dnes hodnotu jen jako dokument té doby.

Late Night (2019)

Noacoidní filmeček zasazený do prostředí večerní show. Působí jako cvičení, které dostal student filmové školy, s úkolem omasit kostru klasického hollywoodského dramatu právě s těmito parametry. Jak klasik říká, když nejde o život, jde o hovno, a zde o život opravdu nejde. Plus, máme tu povinný prvek sexismu a ethicity v podobě nově příchozí dívky, co byla přijata aby genderově neutralizovala skupinu přispěvatelů show. Řeknu za sebe, že s žádnou postavou jsem se neztotožnil, s žádnou neprožíval její (pseudo)strasti apod. Není to ale úplná sračka, to ne, rozhodnete-li se na to podívat, snad vás to bude bavit alespoň po dobu, co to budete sledovat.

Patrik (2018)

Příběh dostatečně zajímavý, po řemeslné stránce pokulhává.