• Krátkometrážní

John Wick 3 (2019)

Akčňák jinými vychvalovaný do nebe, ale pro mě bezduchá, násilná mlátička proložená debilními kecy. Kdejaké devadesátkové béčko je na tom lépe. Zklamání.

Final Space (2018) (seriál)

"Je to barevný, hýbe se to (tak co bys ještě chtěl?)" Ne příliš sympatické postavy, u kterých vám je jedno, co s nimi bude nebo nebude. Hlavní hrdina je nezajímavý, všeobecný, generický, bez dostatečně vykreslené minulosti. Vztahy mezi ostatními postavami jsou schématické, primární, natolik, že jim nevěříte. Hodně se tam střílí, ale ani z 10 metrů nepřátelé protagonisty nikdy nezasáhnou. Lidé se často ocitají ve vesmíru, na jiných planetách, pod vodou a v jiných nepříznivých prostředích bez skafandru; spousta věcí je nedomyšlených. Logika jde často stranou. Na konci každé epizody první řady si tvůrce seriálu honí triko a konstatuje, co všechno je na epizodě skvělého: alespoň mě osobně to přijde extra otravné. Druhá řada je ještě schématičtější a víc jako narychlo vymyšlená pohádka na obecné téma souboje dobra se zlem.

Barry - ronny/lily (2019) (epizoda)

Tento díl je jedinečný v seriálu a, jsem si jistý, i samostatně. Pravidelné fanoušky hned trkne, že režie se ujal někdo jiný. Tento díl je nepředpovídatelný a to v tom nejlepším slova smyslu. Přátelé, pusťte jej samostatně vašim kámošům a zeptejte se jich, co si o této šílenosti myslí.

Most špiónů (2015)

Režisér je zkušený a velmi dobrý (zbytečné říkat), nic nenechal náhodě. Všechno vypadá uhlazeně, normalizovaně, jak se na hollywoodský film světového režiséra, světových herců a velkorysé produkce a peněz sluší. A samotný příběh, byť je místy trochu melodramatický, jde jak na drátku - žádná velká překvapení, žádné dějové zvraty, kdy by divák napětím ani nedýchal, jen mainstreamový sled událostí, jak podle jízdního řádu. Možná v tom je ten problém.

Lesní rituál (2017)

Příklad žánrovky, která do žánru nepřinesla lautr nic. A podle nanicovatého a noacoidního scénáře.

Gerald's Game (2017)

Zklamání - předpovídatelné, nijak nepřekvapivé, neinventivní, velmi průměrný konec.

Pictured (2014)

Noacoidní, nepropojené a špatně napsané video.

Cahuenga (2017)

Celý tenhle filmeček funguje, jen když divák konstantně odpouští jeho tvůrci jeho nedostatky. Možná pro někoho působí jako dobrý film, ale je to jenom jeho náznak. plusy: pěkný nápad ("půjčený" ze Stranger Things a určitě pěkně dlouhé řady ostatních), cením (ne úplně dotaženou) snahu o atmosféru, barevné podání, hudba a hudební režie, skvělý herecký projev hlavního hrdiny i holky; osobně neznám český film podobný tomuto minusy: zlouhavost - stopáž roztažená do nudy; chyby a díry v příběhu, nedotaženosti a nedomyšlenosti, skečovitost - mnoho věcí je nedotažených do konce. Režisér určitě na svůj věk nějaký talent má; v tomhle svém dílku ředil akci "lyrickými" momenty s hudbou, až naředil něco, na co se nikdo podruhé už nepodívá. Pavlíka rozhodně nechci zatracovat, příště by měl ale ještě víc zapracovat na příběhu - ještě víc vyladit scénář (například není vysvětlený vztah dvou hlavních postav k sobě; je tam několik Deus ex machina momentů, atd.), snažit se všímat si kontinuity (např. jedna postava je střelena do nohy a těžce kulhá, pak o pár hodin později chodí normálně), dostat z herců ty nejlepší výkony (dva hlavní herci jsou skvělí, ostatní vedle nich působí všelijak), naučil se, že vyprávět lze třeba i kompozicí kamery (ta byla dle mě podprůměrná, několikrát se střihem zachraňovalo pravidlo osy), a tak dále a tak dále.

Černobyl (2019) (seriál)

3,6* - not good, not terrible.

The Traitor (2016)

Zbytečný, zmatečný, no-a-co?-idní film.