Mortal Kombat 2: Vyhlazení (1997)

Režisér měl snahu dát do filmu co nejvíce postav ze hry. To se mu možná povedlo, ale rozhodně se mu už nepovedlo ty charaktery zakomponovat do děje. Takže se někteří záporáci nebo hrdinové filmem jen mihnou aby v zápětí byli hned zabiti. Z původních herců snad zůstal jedině Liu Kang. Jediné plus co to má, je snad Jax a ty roboti. Ty se celkem povedli.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Líbilo se mi to o něco víc, než Ukradené vánoce. Postavy mají ve tvářích konečne alespon trochu mimiky, narozdil od kulaté palice kostrouna Jacka. To člověku hned pomůže vžít se lépe do děje.

Můj malý Pony: Přátelství je magické (2010) (seriál) odpad!

Dobré pro malé holčičky, ale nechápu co na tom vidí dospělí. Já se při seriálu nudil nebo mně vysloveně vytáčela tupost postav.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Výborná popcornová podívaná s několika odkazy na první film a chabou náhradou herečky co hraje Eve. To je snad jediná věc co mi do filmu nesedla. Kdyby nebylo toho určitě bych se tím nechal pohltit jako předchozíma dvěma díly. O'Connell skvělej akorát by ho tam mohlo být víc a jeho syna míň, na taťku prostě nemá. Johnatan slouží opět jako směšná postava, bohužel někdy ty jeho nechtěné fórky začnou být až moc trapné a člověk již předpokládá, co udělá za volovinu. Jinak mi občas připadalo, že režisér vykrádá předchozí díly, ale to bych se v tom moc rýpal. Je to prostě akční nářez, ale na druhý díl Mumie to nemá.

Mutant: Probuzení (2007)

Zatraceně, začátek nic moc, vypadalo to šíleně béčkově. Prostředek naprosto úžasnej a dech beroucí. Ponurost, strašidelnost atd...a konec naprostá srač.... závěrečný souboj mutantů je tak trapně udělaný, že mi připoměl přemrštěné pleskání power rangers kde dělají super skoky a létají vzduchem. Navíc mi ta mutantka co měla bodáky v rukou připoměla Baraku z Mortal Kombat. Ok a teď další věc za kterou dám bod dolu. Na první pohled je vidět že masky a potvory už nedělá H.R. Giger a jsou jen slabím odvarem jeho díla, původně šel z mutantek (první a druhý film) jak strach tak krása, ale teď vypadají jako nějaké vykrmené čarodějnice. Co se hereckých výkonů týče, tak jsou o dost lepší než ve třetím filmu. Nejvíce vyniká doktor Forbes který vytváří hybridy, jeho postava je prostě suprová a dodává filmu odlehčení.

Mutant 3 (2004)

O něco horší než předchozí dva díly, je tam měně humusáren a je to trochu více ukecané. Nicméně pořád to má nějakou tu šťávu. Dívat se na to dá, zase takový shit to nění.

Mutronics (1991)

Autor se inspiroval komixy a kresleným japonským seriálem. Jeho skalní fanoušci nebyli filmem zrovna nadšeni, avšak takovým případem je i Pán Prstenů a kam to dotáh? Dostal 11 oscarů. The Guyver (v Evropě dostal z nepochopitelných důvodů název Mutronics) sice nedostal žádné oscary, ani nebyl nominován, avšak dokáže zaujmou svoji originalitou a akčními scénami, kde proti sobě mutanti používají kung-fu. Masky jsou dobře provedené a stejně tak je impozantní i proměna lidí na nestvůry. Za pozornost rovněž stojí Mark Hammil (Luke Skywalker), který si už pak ve filmech moc nezahrál. Zde ho můžete vidět ve vedlejší roli detektiva. Film je míchanice několika žánrů. Tváři se jako sci-fi, komedie, akční film a mohla by se tam najít i trocha toho horroru . Možná proto má u některých lidí takový úspěch. Mutronics jsem viděl ještě jako malý a od té doby patřím k fanouškům celého fenoménu Guyver.

Muž z oceli (2013)

Nikdy jsem moc velký fanda Supermana nebyl. Nesmrtelný týpek, který se ani neumí obléct a nosí spodky navrchu. Avšak Zacku Snyderovi se konečně podařilo nějak rozumně zpracovat onoho klasického komiksového hrdinu. Hodně se mi líbil úvod odehrávající se na Kryptonu, který dle mého filmu hodně přidal na atmosféře. Následuje seznámení se s hlavní postavou, kde postupně zjišťujeme všechny věci okolo vývoje hrdiny. Vše je zde vysvětlené tak, že to ve finále konečně nevypadá směšně, dokonce i to jeho "S" na hrudi a jde to i bez úchylných spoďárů! Jediné mínus co bych možná vytkl je až příliš natahovaná finální bitva. V druhé půlce filmu nastane nepřetržitá akce a závěrečný souboj to už nepřekonává a vyzní spíše jako nudná zívačka. Každopádně velice povedené dílko a zatím, asi dle mého názoru nejpovedenější ztvárnění Supermana. PS.: Jako komiksového fandu mně potěšili takové odkazy jako logo "Lexcorp" na cisternách a budovách, či satelit "Wayne Enterprises".

Návštěvníci 3: Revoluce (2016)

Po královským lejnu známém jako zbytečný remake Cesta do Ameriky, přichází plnohodnotné pokračování, aneb film na který jsem čekal osm let. Takže vyplatilo se to čekání? Upřímně jsem rád že konečně vidím jak příběh pokračuje. Vždy jsem měl různé představy co by se po druhém díle mohlo odehrávat a doufal jsem že opravdu ti dva neskončí na gilotině. Všichni herci hrají dobře, Godefroy a Jacquille jsou opět vtipní, hlavně Fripouille který si neodpustí své kraviny a dobytčárny. Kde je tedy kámen úrazu? V tom že je tam těchto věcí dosti málo. Oba hlavní protagonisté jsou zatlačeni dosti do pozadí na úkor dějové linie aristokratů, kteří nijak moc nejsou vtipní a spíše jen ukecaní. Ano divák se tam dozví pár věcí, které se propojují s budoucností z předešlých dílů, ale nemělo by to být na úkor humoru. Závěr se dosti rozjede a navnadí na další díl, který by mohl být díky vybrané tématice hodně suprový. Ono celkově film působí jako první část příběhu, je tam načnuto hodně věcí jako by již na jisto počítali se čtvrtým dílem. No uvidíme, doufám že se ho dočkáme a konečně se i Godefroy a Jacquouille vrátí domů do své doby. Okeeey! Není to církevní!!

Noc v muzeu (2006)

Velmi zábavný rodinný film u kterého se nebude nudit snad žádný člen vaší rodiny. U filmu jsem se nasmál a triky byli taky hodně povedené. Noc v muzeu plní to, čím má být. Po jejím shlédnutí jsem si vzpoměl na Jumanji, stejný případ - pořádná rodinná zábava s kvalitními triky a napínavým příběhem.