Jackass 2.5 (2007)

Je vidět že měli opravdu hodně nepoužitého materiálu. A i když se jedná jen o nepoužité scény ze dvojky a wildboyz, tak je to nářez. Hlavně scéna s fakírem a nechybí tu ani Bamova rodinka. Jediný mínus je možná až příliš mnoho nechutných scének, chtělo by to zase nějaké šílené nápady co byli v jedničce. Jako bungie ve slipech, raketové brusle atd...

Transformers: Animated (2007) (seriál)

Cartoon Network sliboval znovu vzkříšení animovaných Transformers a mluvil inspiraci Bayhovým filmem a Generations 1. Bohužel výsledek není tak slibný jak jsem očekával. Styl kreslení je stejný jako u většiny Cartoon Networkých seriálů, jako jsou například Samuray Jack, Johnny Bravo nebo SW: Clone Wars. Jenomže zatímco u Clone Wars se to dalo překousnout na úkor toho že to doplňuje děj mezi epizodami u tak drsné věci jako Transformers to prostě nedokážu, navíc děj to tu nedoplňuje nýbrž se pokouší odstartovat zcela novou samostatnou sérii. Transformeři vypadají jako lidé v nějakém brnění a vůbec se jako roboti nepohybují. Tvůrci se bohužel inspirovali maximálně jmény postav a Prajiskrou, jinak to má s původním seriál a filmem společné velké kuloví. Optimus Prime nám byl vždy podáván jako velký moudrý hrdina, vůdce všech Autobotů, kterého si každý váží, stal se vzorem spousty fanoušků a lidí na světě. V novém seriálu ovšem Optimus vede skupinu čtyř Autobotských horníků, z nichž má půlka problémy ho poslouchat a tak Primovi nezbývá než na ně dokola zoufale křičel aby dělali to co jim přikázal. Nemluvě o jeho hlasu, dříve bývalý hrdinný hluboký tón se změnil, na úplně obyčejný kvičák. Optimovi nadřízení se mu posmívají a varují ho ať si nehraje na hrdinu. Vůdcem Autobotů je zde Ultra Magnus (v původním seriálu velitel autobotích vojáků na Zemi, který se vůdcem nikdy nechtěl stát - jaká ironie). Po tom co se děj přesune na planetu Zemi, divák zjišťuje že se díky ztroskotanému Megatronovi technologie rozvinula do takové podoby že nám po ulici běhají roboti a je zde vše automatizované. Hlavní lidskou hrdinkou je zde otravná malá holka, kdyby se dalo říct o animovaných postavičkách že přehrávají tak na ní by to sedlo. Do jejího přívěsku v podobě klíče se navíc otiskne něco z Prajiskry (?) q od té doby má schopnost oživit jakéhokoliv Transformera. A že v úvodním filmu to použije hodněkrát, protože naši hrdinní dělníci chcípají každou chvíli jako mouchy. Z autobotích horníků se teď stávají superhrdinové co pomáhají lidem z hořících domů. Finální souboj pak vypadá tak, že se všech pět robotů snaží zneškodnit Starscreama (jeho hlas je jediné plus, téměř stejný jako v G1) a do toho Optimus dělá machry se svoji sekyrkou ze které si může udělat tyč (mimochodem už se netransformuje na tak populární kamion ale na hasičský vůz!). Pokud se vám tohle všechno líbí nebo jste ochotni to překousnout tak vám přeji ať si to užijete. Já ale dávám od téhle patlanice ruce pryč a proklínám CN za to že dokáže TF tak sprasit.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Jednička byl co se akčních scén týče jen zákusek v porovnání s AvP2. Tady se zase toho tolik nenamluví, ale zase je to samá řežba. Navíc se tvůrci nebáli přitvrdit a tak tu létají ruce, kyselina rozežírá hlavy atd...Tři predátorské školáky nyní vystřídal zkušený ostřílený lovec, který alieny likviduje super arzenálem predátorů. Navíc zde řádí "predalien" (vetřelec vylíhnutý z predátora) který je obdařen sílou predátorů a schopností naklást vetřelčí vejce přímo do člověka. Jestli si někdo stěžoval že jednička neměla hororové scény a že z vetřelců nešel strach, tak mi věřte že zde z nich opravdu jde. Je to díky kameře a tomu že jsou vetřelci šikovně cpaný do tmy (přesně jako v alien a aliens). Pro fanoušky AvP mám dobrou zprávu, konečně je zde vidět i planeta Predátorů! Film? Prostě bomba - kritici kritizují a fanoušky s milovníky akčních a hororovích filmů jásají. Možná je to lepší Béčko, ale pro mě je to Ačko, protože se řadím právě mezi fanoušky.

Transformers: The Headmasters (1987) (seriál)

Některé díly jsou slabší některé dobré. Nicméně na klasické G1 to nemá. Japonci tam navíc opět cpou jejich humor a věčné sebeobětování.

Démon pomsty: Krvavá lázeň (2007) (TV film)

Zas takový průjem který jsem čekal to nebyl. Hodně mě zajímalo monstrum Pumpkinhead protože na zahraničních stránkách vídávám prodávat jeho sošky a neznal jsem ho. Mrknul jsem tedy po jeho filmech a zrovna byl jako novinka u nás v pujčovně tenhle díl. Vzhledem k tomu, že jsem neviděl předešlé části, nemohu říct jestli je to oproti nim jen slabý odvar. Mě osobně se horor líbil, hlavně tedy samotný Pumpkinhead je simpatický démon, nejde z něj sice strach (opět, nevím jaký má vzhled v předchozích dílech) a vypadá spíše roztomile, ale něco na něm prostě je :). Film má šíleně pitomý děj, ale ten vyrovnávají řeznické orgie které rozpoutává v českém znění "Tykvohlav"(dementní překlad). Krom příběhu se mi zde nelíbila ještě jedna věc, a to byla přehnaná scéna, kdy si jedna z obětí kapesním nožíkem uřízla během minuty nohu. Naprostá hovadina, chtěl bych vidět někoho kdo si nožem přeřízne kost jako by to byla šiška nějakého salámu. Tohle se jim opravdu nepovedlo, působí to spíše směšně a zbytečně to film sráží do shitek.

Banda na výletě (1995)

Na to jak je film starý mě mile překvapil, netušil jsem že se v téhle době točili takové ulítnuté věci. Humorem je možná i lepší jak prcičky. Korunu tomu nasazuje šílený řiditel, kterému už z jeho žáku začalo silně hrabat.

Snídaně pro psy (2007)

Povedená po domácku udělaná bláznivá komedie, David Hewlett by měl dostat nějaké pořádné role v áčkových komediích protože to opravdu umí, stejně jako jeho skotský kamarád.

Transformers (1984) (seriál)

Transformers! Když jsem byl malý tak jsem viděl pár dílů, dnes jsem si to mohl díky internetu zopakovat v originále (jako přípravu na Bayův film) a musím říct že jako doprovod k filmu je to suprové. Jsou zde bezvadně propracované charaktery jednotlivých transformerů, takže tam kde film jen lehce něco naznačí, tak to seriál vyplní. Například takový Starscream u něj je jen slabě naznačeno ze nemá Megatrona moc v lásce a chtěl by vládnout sám, jenže v seriálu s tim otravuje od prvního dílu. Jistě některé scény působí nelogicky nebo infantilně, ale nad tím musí člověk přimhouřit oči když se původně jednalo o seriál pro děti. A i tak se mi to zdá celkem dost necenzurované, je to ten jeden z mála dětských seriálů kde se ještě autoři nebáli používat násilí. Krom toho další japonské remaky už nestáli za nic a sráželi tenhle fenomén celkem dolů, nemluvě o novém připravovaném infantilním seriálu pro rok 2008. Takže klasika zůstane klasikou...

Poslední plavky (2008)

Celkem jsem se u této úchylárny bavil, možná to bude tím, že jsem od filmu opravdu nic nečekal, jen vtipné scénky se Čtvrtníčkem. Jediné co mohu vytknout je to, že na tohle téma se dalo do příběhu vložit daleko více humoru a vtipných scének. Film na pár místech působí nudně protože se tam nic neděje. Hlavně pak ty zdlouhavé záběry právě na ˇČtvrtníčka který nic nedělá jen čučí, jako kdyby chtěl něco vtipného pronést a zapomněl co to bylo. Na druhou stranu dokáže být tenhle snímek opravdu ujetý, nejvíce mě dostala scéna na konci filmu kdy šílený dědek loví mega-sumce tak, že nahodí psa na udici a používá ho jako návnadu.

Pán času (2005) (seriál)

Některé epizody jsou dobré některé zase slabší. Podíl na tom má hlavně to, že doktor cestuje časem a tak jeden díl je suprové sci-fi z budoucnosti ve stylu Stopařova průvodce po galaxii a další díl je naopak třeba v minulosti kde doktor chytá oživlé mrtvoly. Sci-fi seriál s humorem Stopařova průvodce po galaxii - Lépe se asi tenhle seriál nedá popsat.