Futurama (1999) (seriál)

Sci-Fi Simpsonovi s možná o něco dospělejším humorem a nezapomenutelnými charaktery. Nojo někdo prostě umí...

Ratatouille (2007)

Od tohodle filmu jsem čekal komedii, ale těžko popsat co se s toho vyvinulo. Ok, pár vtipných momentů tam je, ale to je asi tak všechno, párkrát se člověk u něčeho usměje. Většina scének ve filmu je předvídatelná (tedy až na konec, celou dobu jsem si lámal hlavu jak to bude zakončené), a v některých pasážích působí příběh zdlouhavě až nudně. Nevím zda-li je správná kombinace míchat reálný příběh restaurace s nereálnými scénkami kdy krysák ovládá kuchaře pomocí vlasů (hlavně ta scénka kdy usne). Jistě působí to směšně, ale nějak mi to nepasovalo dohromady. Chvíli se tam řeší vážné problémy a z ničeho nic to přejde do grotesky. Nakonec krysa je provedena znamenitě, pohyby jsou reálné a dalo by se říci že působí ještě roztomileji než krysy ve skutečnosti. Nicméně něco na tom všem bude, protože takovýhle druh animovaného filmu jsem dlouho neviděl....čtvrtá hvězdička patří Rémimu za to jak se povedl, jinak byla trojka.

Denní hlídka (2006)

Tenhle film je vlastně pokračování prvního a toho se i drží, žádné velké změny jsem nepostřehl. Pokud někdo neviděl díl první, asi bude úplně mimo a nebude vůbec vědět která bije. Začínám být asi náročný na filmy, většina nových sci-fi nebo horrorů mi totiž připadá o tom samém a tak potěší něco úplně nového s jinými pravidly. Drsný pán temna v modrých teplákách, super vybavené auto co vypadá jako nějaký trabant, hrdinové bojující za pomocí baterek...prostě tohle je oreginální. Jo a musí se u toho myslet a spoustu věcí si domýšlet, protože stejně jako u japonských filmů zde na vás nikdy nic nevybalí po lopatě a nic nevysvětlí. Jste hozeni do světa co má jiná pravidla a musíte se zorientovat sami.

Transformers: The Movie (1986)

Velmi temný film, který propojuje původní řadu seriálu s tou novou kde není Optimus Prime (dokud opět nepovstane) a spousta dalších původních robotů. Většina původních hrdinů a záporáků zde skoná hned na začátku, aby dali prostor novým postavám. Film je napínavá akce od začátku až do konce a vy jen čekáte jestli to nakonec někdo ze staré party transformerů vůbec přežije (a vězte že někdo opravdu ano). Díky těmto zásadním věcem působí film ve vesmíru Transformers asi nemalou roli. Navíc mě potěší že ve starých časech nebyla ta šílená cenzura co dnes, takže zde vidíte zničení planety, různé popravy a smrti. To se dnes už v animákách nevidí, kde jsou ty staré časy akčních animovaných pecek na kterých jsem vyrůstal. Jsem zvědavý jestli Bay použije do dalších dvou hraných Transformers filmů, nějaké nápady z tohoto snímku. Např. návrat Megatrona coby Galvatrona nebo Obří planetu požírající jiné....o dinobotech ani nemluvě.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

O dost lepší než auto zabiják, Hodně akce, nechuťáren a humoru. Navíc zde přijde Tarantino o svůj penis :D.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

První řada byla taková rozjíždějící a občas i nezáživná, ovšem v druhé a třetí to stojí za to. A dokonce se až divím že je to lepší jak původní SG-1. Možná také diky doktoru Zelenkovi který tam hází suprové české hlášky a McKayovi který dokáže být tak nesnesitelný až si ho zamilujete.

Transformers (2007)

Tak tohle se povedlo, nechápu fanoušky transformerů kteří nadávali na Baye že jim przní modlu. V dětství jsem tyhle robůtky sledoval a mám i několik jejich postaviček (jejichž sbírka se nyní díky filmu rozrostla) a film mi připadal perfektní. Bay nezanevřel na fandy a vytáhl ty nejzajímavější transformery do bitvy. Velkolepé triky, souboje a do toho humor - klasický Michaelův film který nemá chybu. A co potěší ještě víc je, že Shia LaBeouf v jednom z rozhovorů prohlásil že podepsal smlouvu na trilogii, takže se můžeme těšit na další díly. A vzhledem k tomu, že Starscream na 100% přežil je přibližně jasné že si přivede kamarády na další řežbu.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Tohle se opravdu povedlo, bavil jsem se od začátku do konce. Místy to sice bylo hodně přehnané, ale přeci je to jen animák. Krom toho tam má Bart vidět bimbase a Homer Spider-vepře.

Svět draků (2004) (TV film)

Mám draky rád, sice jde o vymyšlený děj, ale nápady jak by draci fungovali kdyby žili jsou opravdu zajímavé. Krom toho něco na tom bude, co když opravdu tenkrát draci existovali?

Hellboy Animated: Sword of Storms (2006) (TV film)

Animovaný Hellboy - komixová grafika, dabing herců z filmu, drsné hlášky a bitky. Co více dodat, možná jen to že je to dobré, ale hraný film je zkrátka lepší.