Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Jako Raimiho sólo film dobrý. Jako film který se prezentuje názvem "Multiverse of Madness" a od začátku se o něm mluví jako o filmu který v MCU rozsekne a pořádně využije Mnohovesmír je to naprosto nevyužité selhání. Díky promarněnému potenciálu a nulovému přínosu do děje obřího MCU soukolí toto dílo působí jako seriálový filler. Kdyby se kvůli Disney nemusela tato célá fáze překopávat a Multiverse of Madness vyšel tak jak se zamýšlelo před třetím Spider-Manem, působilo by to daleko lépe a postava Ameriky Chavez by měla též větší smysl a využití v následujícím filmu.

Dračí války (2007)

Celá ta legenda co ve snímku je se mi zdá naprosto zbytečně komplikovaná a stupidní. Jako kdyby si autoři nevěděli rady s čím oreginálním přijít. Od kud se vůbec vzali ty velký hadi a dračí armáda? Proč je finální souboj v temné prostředí že není skoro poznat který had je který? A kde se to finále vůbec odehrává a jak se odtamtud hlavní hrdina dostane? Proč se celý film buď jen žvaní a nebo v jednom kuse utíká před obřím hadem? Proč jsem se u toho tak zoufale nudil? Zeptejte se pana režiséra. Nicméně film není taková sračka jak by se mohlo z tohoto komentáře zdát, triky jsou opravdu na zoufalé béčko celkem povedené. Bohužel děj je opravdu velice divný a mě vůbec nechytl. A osobně japonský draky moc nemusim.

Duch ve stroji (2017)

Pro mně zatím zklamáním roku. Jsem velkým fanouškem předlohy a její myšlenky která mě tenkrát po prvním shlédnutí dosti poznamenala a hodně zaujala. Snímek má sice hezký vizuál a hudbu ale tím to i končí. Postrádá jakoukoliv hlubokou myšlenku natož tu z předlohy, místo toho nabízí akční film který v porovnání s dněšnímy akčňáky zase tak akční není a scénářem připomíná nový remake Robocopa s ženskou v hlavní roli. Záporák předvídatelný, nezajímavý a na pěst, stejně jako některé další charaktery které zde byli naroubované a v Ghost in the Shell universu nebyli. Hlavní hrdinka Major (její jméno zde nebudu raději říkat, protože to co tam s ním provádí je další výsměch) je rozklepaná, ukňouraná, zmatená a bez svého týmu který jí stále opakuje že je vše v pohodě, by se asi zhroutila. Na rozdíl od svého protějšku v předloze která je odměřená a má všechno na háku, až sám Batou to kolikrát nepobírá. Mimochodem Batou je jeden z mála plusů, jelikož jeho postava se poměrně povedla a za něco stála (jako jedna z mála). Je tam sice pár scén zkopírovaných z předlohy, ale ty v podání s béčkovou zápletkou spíše uráží, stejně jako hlavní hudební motiv z anime, který se spustí u závěrečných titulků. Když chcete zfilmovat dílo které je založené hlavně na myšlence a vezmete si z něj pouze atmosféru, je něco špatně. To už můžete natočit jakýkoliv Cyberpunk a pojmenovat ho jinak. Amíci poameričtili a zjednodušili velké dílo které bylo předlohou Matrixu takovým stylem, že ho Matrix hravě strčí do kapsy, protože i ten byl originálnější a měl nějakou myšlenku.

Eragon (2006)

Lepší než Narnie! Byl jsem zvědavej jak Eragon dopadne a celkem jsem spokojený. Drak se povedl na jedničku, co je zajímavé tak poprvé vidím draka, který má na některých částech křídel peří (což je celkem logické). Ano, příběh není nic moc, vykrádá ostatní. Ale na druhou stranu, kdo si pořád má něco vymíšlet. Eragon je dobrodružná a velmi povedená fantasy na odreagování. Doporučuju všem fanouškům draků a kouzel.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Expendables 2 vřele doporučuji! Opravdu jsem se takhle od Avengers nebavil. Hromada hlášek a bezvadných scén, navíc s takovými ikonickými charismatickými postavami! A je vidět že i herci si to pořádně užívali :). Koho zajímá že to nemá žádný pořádný děj, tady jde přece úplně o něco jiného! O dost lepší než první díl.

Fanoušci (2009)

Nevím jak na to budou reagovat lidi kteří neznájí Star Wars, nicméně pro velkého fanouška jakým jsem já, je to komedia jako stvořená. Navíc se zde mihnou v malích roličkách i herci z celé Star Wars ságy ať už Leia či Lando, tak i Darth Maul a nebo Kirk ze Star Treku. Ono je tam toho ze Star Treku taky celkem dost, takže i ST fandové se možná budou celkem bavit. Zábavné jsou pak potičky SW vs ST. Hromada slovních odkazů a hádanek které pochopí jen SW fan a mnoho dalšího. Prostě pro fandy bomba.

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Zábavnější než jednička, Doom konečně získá komixový vzhled a přibude i Silver Surfer a mráček Galactus. NIc převratného, ale zase takový průšvih to nebyl.

Final Fantasy: Esence života (2001)

Ten film není vysloveně špatněj, má zajímavé akční scény a za chvíli vám to ani nepřipadá že je dělaný na počítači. Celá zápletka příběhu je oreginální a doslova z toho vyzařuje klasický japonský styl filmů, který naše kultura moc nechápe.

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Sice jsem Final Fantasy nehrál, ale dovedu si přestavit o čem hra je. Zbytečnou překombinovanost příběhu nesmíme svádět jen na to že jsme nehráli hry. Člověk to jakž takž pochopí když si to pustí několikrát, ale tak by to být nemělo. Podle mě zkrátka autor není dobrým scénáristou a děj neumí správně vylíčit a myslí si že divák vše bude vědět. Jenže ouha, divák ví úplné prd a je s toho zmatený. Některé scény pak vypadají nechtěně směšně, protože vůbec nevíte co se tam děje nebo proč se mezi sebou mlátěj. Na druhou stranu grafika a souboje jsou opravdu překrásně udělány, a scény kde vystupují dva bodyguardi, kteří jsou úplný telata, vám film odlehčí a vy si můžete říct, že jste alespoň pochopili tenhle humor. Jednu hvězdičku tedy ubírám za špatně odvyprávěný přiběh. Určitě by člověk neměl celý film usilovně přemýšlet a používat svoji představivost, aby pochopil co tím chtěl autor říci.

Fresh Prince (1990) (seriál)

Začátky Willa Smitha k tomu velice povedené a zábavné :). Už jen proto, že to vychází z jeho reálného života.