• Pohádka

Cesta z města (2000)

Nekonecna oslava prirody, nasich korenu a lidstvi ve forme ,ktera uz skoro neni,ale jednou se vrati!

Krabat: Čarodějův učeň (2008)

Otazka je proc dat hvezdy ctyri a nedat hvezd pet? Ja nenachazim jediny duvod pro ctyri. Skvela prace tvurcu, skvely vyber hercu s jejich perfektnimi vykony. Zemanova prvotinova animace u mne zastava prvni misto jenom tim ,ze byla prvni. Obe dve dila jsou u mne na stejnem stupinku. Ano presne takhle bych si predstavoval aby byl Carodejuv ucen zfilmovan. "Vsechno na svete ma svou cenu."

Pouta (2009)

Fantasticky surove, syrove, suche a tvrde dilo. Skvela hudba,strih,zvuk, scenar i kamera. Herecke vykony pro mne skoro neznamych hercu jsou dokonale.Nejvetsim plusem pro mne vsak je,ze film si vubec na nic nehraje. Pripada mi jako by tvurci ani nechteli nekoho oslovit, jako by jim byli vsichni ukradeni. Prave v tom je asi jeho nejvetsi sila a moc. Ano venoval jsem tomuto filmu dve hodiny a dvacet minut meho zivota - nemuzu rici ze jsem nyni necim obohacen, ze mi film neco dal,nebo ze se mi muj vlastni zivot bude nyni ziti daleko snadneji, ale ze vseho nejdulezitejsi pro mne bylo, ze jsem si film neuveritelne uzil a vychutnal. Pro mne jasna nominace na Oskara - ono tam vsak neni moc "zadku libani a do zadku lezeni" tak nevim...

Písně by neměly umírat (1983)

Film film vyroben za spoluprace studia Barrandov a Kinostudia Gruzia - Film Tbilisi za ucasti Sovexportfilmu SSSR a Ceskoslovenskeho filmexportu CSSR. Reziserem byl Georgij Kalatozisvili.

Centurion (2010)

Scenar a pribeh sam o sobe je velice jednoduchy,lehce predvidatelny. Kvituji nataceni v prirode ,fantasticke exteriery a skvele bojove sceny.

Byl jednou jeden král... (1954)

Reziseru Borivoji Zemanovi se za nemaleho Werichova prispeni podarilo dat dohromady neuveritelnou skupinu hercu, ktera se podilela na perfektni filmarske praci,jejimz vyustenim byla tato po vsech smerech dokonala pohadka. Neni mozno kohokoliv z hereckeho kolektivu vyzdvihovat, kazda i ta sebemensi role byla napsana s primym a jasnym planem tak aby vse do sebe zapadalo v konecne dilo. Presto a nebo prave proto si dovoluji zde napsat jedno jmeno Vlasta Burian, cimz jen potvrzuji ,ze cely filmovy stab pracoval jako spravne namazana a serizena masina jako dobre fungujici sportovni tym.

Muž, který vycházel z hrobu (2001) (TV film)

Skvele napsany kriminalni pribeh, ktery je velice nepredvidatelny,prekvapivy. Dusanu Kleinovi se obcas podarilo navodit dosti napinavou atmosferu. V hereckem obsazeni se zaskvi v roli detektiva Jan Kanyza. V opravdu male roli policajta v uniforme se mihne Jan Budar.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Tento serial mne jakozto fanouska fotbalu a byvaleho nizkourovnoveho hrace (nic proti fotbalovym kvalitam jednotlivych protagonistu v serialu) oslovuje svym kazdym dilem,i kdyz musim priznat,ze prvni dil mne moc nenadchnul. Ostatni vsak latku pro mne silne nadzvedavaji. Dily jako Nabor, Schuze ci Na Vahu jsou brilantne odvedenou praci. Herecky je serial tahnut predevsim Ludkem Sobotou, Ondrejem Vetchym, Davidem Novotnym a potom postavou bafunare Ady Vetvicky, ktery ma problem vyslovit "R". Ivan Trojan fantastickym zpusobem zvladnul svou roli fotbaloveho trenera v dile Na vahu.

Kajínek (2010)

Hudba skvela, vykony hereckych predstavitelu hlavnich roli na jednicku. Pekny cesky pocin.

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Brnenska patracka vykreslena nezapomenutelnym zpusobem. Zacatek treti serie, byt dosti pomaly, konec je vsak neuveritelne rychly a dinamicky. Predposledni epizoda Posledni soud ukazala jaky potencial v sobe ma Pavlina Moskalykova. Dovolim si tvrdit,ze v podobnem stylu natocena protektoratni, ctvrta serie by se musela stati absolutni bombou. Skoda,ze se tak asi nikde nestane.