• Pohádka

Mezi námi přáteli (2006)

Velice netradicne,rekl bych az ortodoxne natoceno. Vlado Stancel natocil film,ktery muze hodne hnout zluci vetsine lidem v nasi spolectnosti prave tim,ze ukazuje nas s nasimi nejzakladnejsimi problemy. V tomto pripade se jednalo o problemy sexualniho a karieristickeho razu. Celkovy dojem ze snimku ziskava daleko vetsi silu a pusobivost , tim ze hlavnich roli se "bez urazky" ujmuli talentem neobdareni protagoniste. Tomuto koncertu nehereckych vykonu bezkonkurencne kraluje svym opravdovym herectvim Jaromír Dulava. " Prosim te o zadnym revansovani nemuze byt rec! Mas hrozne pekny kozicky..."

Na Žižkově válečném voze (1968)

Nejsem velkym priznivcem detskych hrdinu, jejichz ciny jsou navic jeste znasobeny tim , ze patri a pochazi ze sveta dospelych. Stejne je tomu bohuzel ve filmu Na Zizkove valecnem voze kde hlavni, maly vekem i postavou hrdina, prezije i zasah sipem do zad o jinych hrdinskych cinech ani nemluve. Kvituji zasazeni pribehu do doby husitske, i kdyz z ni moc neuvidime a neochutname.K videni bude jedna vetsi bitva, ktera vsak pusobi velice, chaoticky, neorganizovane jak by asi u bitev melo biti, kdyz by se vsak nejednalo o vojsko husitske ,proslule svym poradkem, a poslusnosti na prvnim miste. Zdejsi bitva byla koucovana pouze reziserem coz pohled na ni ponekud kazilo, vysledny dojem je spatny.Na sebe najizdejici jezdci na konich,tezko rici kdo patri ke Svamberkovu vojsku a kdo ke "kacirskemu" Zizkovu. V opodal v tichosti, necinne,cekajici vozy ,vzdalene pripominajici vozovou hradbu,ktere jsou ke konci boje pouzity jako nebezpecne zbrane,nalozene kameny a z kopce na kotolicke vojaky spusteny. Tento zpusob bitvy mel udajne doopravdy pochazet od Jana Zizky, jenz v jedne z jeho bitev takto rozraziti nepratelske rady-siky mel.

Hodný chlapec (2004) (TV film)

Evicka tricko - Veronika Janikova tak jak jsem ji doposud jeste neznal, timto dekuji tvurcum za toto jeji odhaleni - poznani.Igor Bares nepopsatelny, jednickovy vykon.Hudba skvelesehodici. Pribeh fajn.Nekdy mi vsak prislo , ze syn je sice ve vezeni ,ale ze rodina to moc neproziva a vlastne hned prvni vecer pri veceri opet zazni "Dobrou chut". Prislo mi , ze na to ,ze se neco zasadniho zmenilo, se vlastne nic nezmenilo a rodina reagovala dle meho nerealne. Avsak tak to bylo napsano a nezbyva mi nez to respektovat.

Z Londýna do Brightonu (2006)

Toto neni film vhodny pro sledovani na Stedry vecer,pokud tedy nemate v umyslu si hupnout potom z okna . Filmarsky,herecky skvele odvedena prace,ktere nemam co vytknout, avsak me hodnoceni pokazde vychazi z mych pocitu a ty se po zkonceni ocitly pod urovni odpadu.Navyseni smerem nahoru bylo zapricineno zaverecnou scenou na plazi a zpusobem jakym snimek zkoncil. Chvilkami mi napadaly myslenky jestli toto dilo nebylo mysleno jakozto obzaloba bohatych lidi,kteri uz nevedi co ,ale spise se jedna o obzalobu nas vsech.

Útěk ze seriálu (1989) (TV film)

Velice zajimavy pocin, pri kterem je tezke odhadnout o kterou z roli hlavniho hrdniny Hofmana se vlastne jedna.Petr Narozny mi v jendom okamziku silne pripomnel V.I.Lenina.Jinak se na jednicku zhostil sveho partu.Jeho prvni zena Kretschmerova se mi do jeji role vubec nehodila,stejne jako jeho druha pani pi Svandova,ktera vse navic podtrhovala tim ,ze jakozto maskerka byla neuveritelne zmalovana.V jedne ze svych dalsich roli jednoho z filmoveho stabu se dvakrat ukaze Jan Kraus.Karel Hermanek v roli rezisera jednickovy. Film zakoncuje svym minutovym stekem reziser Karel Smyczek.

Oko bere (2008)

Neokouzlen puvaben Las Vegas,barevnymi zetony v kasinech,leskem, barevnymi neony a "sympatickymi" herci zustavam a tudiz nemohu nez jednou hvezdou hodnotit. Trochu mi to pripomnelo dalsi filmy,ktere jsou postaveny na parte jedincu obdarenych kazdy svym zpusobem jinym talentem a dany dohromady Oceans Eleven.V pripade 21:Oko bere meli hrdinove matematicky talent. V pozadi filmu je citit nastineny vztah mezi prateli a kamarady , ktery navysil me hodnoceni na jednu hvezdu.

Housata (1979)

Pohled do dusi divek zijicich na internatu a jsoucich ve veku kdy jsou nejvice citlive a vnimave.Kolektivni probirani,propirani,drbani a reseni cizich problemu,dalsi nehezka tvar komunistickeho systemu a nase vlastnost starani se o veci do kterych nam nic neni.Nazory a rozumy nekterych vychovatelek z internatu se mi nelehko poslouchali. Me hodnoceni silne pozveda neuveritelnym kouzlem obdarena Yvetta Kornova.

Martin a devět bláznů (1966)

Cernobily pribeh s kriminalni zapletkou se odehrava v dobe kdy jeste vsechno patrilo nam vsem.Osmdesat kilometru chodem pod Znojmem vyuziva parta vzrostlejsich vyrostku k vlastnimu obohacovani se.Na pripad je povolan detektiv martin z Prahy,ktery se momentalne nachazel na dovolene na horach.Niceho vsak nedba a ujima se pripadu,ktery v te dobe jeste nenabyl sve skutecne velikosti.V te dobe se totiz zatim jednalo pouze o to,ze nekdo nedovolene a nezakone nastrojil vanocni stromek a mistnim detem udelal fingovanou vanocni nadilku aby svedl kriminalisty ze stopy mnohem zavaznejsich tresnych cinu. Na stromecku by vpodstate nebylo nic divneho,kdyz by se stromek nemel nachazeti v chodbach pod mestem a zahadne po nadilce zmizet.Podezreni nejsou dva kluci ,ale hosi tri.Dochazi k vyslechu,ktery je veden jako se skutecnymi zlocinci,vrahy,kriminalniky (chybi pouze udery pesti ci mucici nastroje) coz pusobi velice komicky obzvlaste proto,ze lumpum zloradnym neni vice nezli deset let a pusobi spise roztomile nezli rabiatsky. Zejmena tato scena stoji za zhlednuti.Herecke vykony detskych predstavitelu jsou najednicku a kraluje jim Jan Kraus. Film se konci zaverecnou rvackou v podzemnich chodbach,ktere se ucastni i parta malych kluku v cele s Martinem proti jiz zminovanym opravdovym lumpum."Nech ji bejt, je to zenska!"

U mě dobrý (2008)

Jednotlive postavy pribehu jsou velice zajimave a celkove tvori nadherne seskupeni,ktere se muze ve skutecnem svete sejit dohromady snad jenom u nas. Ocenuji pana Miroslava Vladyku s Vladimirem Javorskym a v kraticke roli se mihnuvsiho Vaclava Koptu.

Wanted (2008)

Toto neni a pravedpodobne ani nebude me gusto.Kazdopadne dve hvezdy za kulky letajici za roh,v kruhu ci jak se jim zachce.Dale za mysicky (krysy) s digitalkami a bombami (kde jsem to uz videl?). Dale za triky,pekne,dostatecne dve hvezdy dati musim.