• Pohádka

Immortal (2004)

I jakozto nevelky fanousek scifi zanru jsem si sledovani filmu uzil. Libily se mi triky, hudba,technicke zpracovani i prubeh cely pribeh. Ztvarneni New Yorku z roku 2095 je velice zajimave, i kdyz clovek opravdu musi mit znalosti o Manhattanu aby si vsimnul urcitych podobnosti,tvurci mimochodem uzili Brooklyn bridge v jedne ze svych scen. "Modra z mych slz zustane navzdy na lidske kuzi..."

Quo Vadis (2001)

Prvni polovinu jsem nebyl vtazen do pribehu, ktery mne vsak vtahl v druhe casti.Zajimavy pribeh z mnoha pohledu.Nemohu rici ,ze sledovani tohoto filmu bylo ztratou casu. Celkove se to nasim polskym sousedum povedlo."Bohove te stvorili jen jako zlodejicka a ty jsi se stal demonem. To nevydrzis!"

Hledám dům holubí (1985)

Usmevny pribeh z vesnickeho prostredi o dvou velkych vasnich.Ktere z nich vsak prati vice te hudebni, hre na bubny ci pestovani holubu? Pani Simkove-Plivove se i toto povedlo,opet nas zavede do sveta deti, ktery nastesti vetsinou uznava jine hodnoty nez svet dospelich. Texty pisni Josefa Novotneho a Michala Cernika zdarile nahrali a nazpivali Michal Kocab,Michal Pavlicek a Vilem Cok. Poradny Bigbit se tim stal neodmyslitelnym rysem tohoto filmu. "Nekdy mivam za lubem ,ze se stanu holubem a poletam si elce pelce do pekelce nad dubem". V hlavnich rolich dvou bratru se predstavili starsi Dan - Miroslav Cermak a mladsi Tom - Radek Tec. Jitka Zelenohorská spolu s Pavlem Novym natocili v roce 1984 dva filmy, v kterych hraji jakozto manzelsky par.Pavlu Novemu role otce vyslovene sedi.Ten druhy film je od reziserky Renakove-Kralove Vyhravat potichu, opet z ne mestskeho prostredi..

Trofej (2008) (TV film)

O co vsechno musime prijit aby jsme si uvedomili , na cem nam nejvice zalezi a co je pro nas dulezite? Tento film spel programove ke svemu zaveru , ktery si skvele nacasoval reziser Binter.Jen tak dale. Pribeh ma sve kouzlo mluvici nejen o rodinych vztazich.

A co ten ruksak, králi? (1985) (TV film)

Reziseru Karlikovi se podarilo vytvorit veselou, milou,studiovou, kulisovou pohadku. V hlavni roli krale se predstavi Karel Hermanek, jemuz zdarne sekunduje jeho sasek v podani Ladislava Mrkvicky, ci Jan Preucil s jeho vecnym "Sakulajda". Opomenout se nesmi kouzelny dedecek, ktereho si zahral Ladislav Pesek. Pohadka nepokryte vybizi k uceni, za jehoz pomoci se moudrosti dosici da. To znamena batoh,ruksak (skolni tasku) na zada a hura vedomostem vstrici.

Mrtvej brouk (1998)

Mezi skoro az nehereckymi vykony zari svym projevem Jiri Machacek s Janem Teplym. Dale si dovoluji upozornit na rezisera Vladimira Drhu, ktery v tomto filmu take prijal roli. Celkovy pribeh se mi libil a v zadnem pripade nenudil.Ponauceni: nekdy ani pobyt v blazinci nam nepomuze zmoudrit. "Koupim auto ,rychly auto, nastartuji, objedu svet...."

Karlínská balada (2001) (TV film)

Herecke vykony jsou famozni, neni co vytknout.Pribeh sam o sobe mne vsak nazaujal, nevtahnul. Naopak mne prijemne prekvapil Oldrich Vlach v roli cloveka jenz zdarile zpiva pod pavlacemi a tim si vydelava na zivobiti.

Byl jednou jeden dům (1974) (seriál)

Neuveritelna seslost prvotridnich hercu , kterou mel k dispozici reziser Filip dala vzniknouti tomuto serialu.Samotny dej pribehu,nema az takovou uroven, ale herectvi samo o sobe je koncertem,ktery nemohu nez peti hvezdami ohodnotit. Tvurcum se podarilo navodit atmosferu protektoratu s nasimi ceskymi povahami na jednicku.Z hercu, jimz se nedostalo tolik prostoru bych chtel predevsim vyzdvihnout Frantiska Kovarika. Vetsiho casu dostal pan Jiri Adamira , jenz patri k mym nejoblibenejsim postavickam serialu.

Kam doskáče ranní ptáče (1987)

Vesela komedie pro deti s ponekud scifi, fantastickou zapletkou.Jake by to asi bylo mit 2 bratry vzhledove uplne stejne,avsak povahove rozdilne ? Za zminku stoji v roli reditele skoly v pro neho ne uplne vzdalene roli Miloslav Simek a take parta tri vyrostku s Cundrlikem v cele. Rok vyroby 1986.

O rodičích a dětech (2007)

Sakra to mi sedlo.Odkud se to vzalo? Sam pro sebe jsem objevil Davida Novotneho. A ejhle on je to herec. Michalku diky za znovuukazani mi Stromovky,Slechtovy restaurace, kousku Bubeneceskeho nadrazi, tenisovych kurtu, ramena ricky, viaduktu a lavky pres Vltavu. Skvele napsano, skvele udelano, hudba fantazie.Ja myslel ,ze je to tak dlouhe ,ze to ani nedokoukam a nakonec mi to ubehlo jako desetiminutovy vecernicek. To neni sen, to je cesky film. Sakra. "Noveho neni na svete nic uz dve miliardy let. Vsechno jsou to jenom variace na tema uhlik, vodik,kyslik a dusik". Jedna se o rok vyroby 2008.