Nesmiřitelní (1992)

Pro mě je hlavní předností tohoto příběhu o pochybné pomstě žen pochybné pověsti prostřednictvím najatých mužů pochybného charakteru, kterým se v tom snaží zabránit šerif pochybných způsobů, jje to, že všechny postavy jsou tak trochu pochybné. V tomto případě (narozdíl od mnoha jiných filmů) to ale naštěstí nevede k tomu, že by se divák nemohl ztotožnit s žádnou z postav, ale naopak tak trochu souhlasí s motivací každé z nich. I když zde nelze najít jedinou zcela kladnou nebo zápornou postavu, není relativizováno zlo jako takové, ale pouze (jak tomu bývá i ve skutečném světě) lidská povaha. Skutečně nevšední westernový příběh (čímž ale Vinnetoua v žádném případě nezatracuji).

Kráska v nesnázích (2006)

Tento film bych nejraději překřtil na Kráva v nesnázích, protože by mnohem víc vyjadřovala o povaze hlavní hrdinky. Ale podobně "sympatickéí" a hlavně "uvěřitelné" jsou i další postavy, které jsou buď příliš hloupé nebo příliš negativní nebo příliš pozitivní na to, aby člověk měl pocit, že by mohly být skutečné. Jinak celý děj je naprostá nuda a minuty filmu plynou bez jakéhokoli účelu. Kdybych celý film shlédl na vizuální přetáčení rychlostí 2x, dalo by se to unést, takhle tento snímek považuji za ztrátu času. Po Horem pádem další Hřebejkův sestup o úroveň níž. Kdybych to srovnal třeba s Vratnými lahvemi, byla by i ta jedna hvězdička snad málo.

Vratné lahve (2007)

Může Zd. Svěrák udělat něco špatného? Asi ne. Takto skloubit humor se smutkem a přidat naprostou lidskost a pravdivost postav, to nikdo jiný nedokáže. Vynikající komedie, na kterou čekalo české publikum minimálně od Pupenda. Herci si museli jen pomlaskávat nad krásnými rolemi (hlavně Jiří Macháček a Jan Budař).

Moje superbejvalka (2006)

Hodně nenáročná komedie. Škoda, šlo to určitě i líp.

Ghost Rider (2007)

Film vás pobaví pouze v případě, že se rozhodnete bavit se jeho béčkovostí. Jinak nuda.

Prázdniny (2006)

Příjemná romanika, pro mě je nejpříjemnějším překvapením výkon Jacka Blacka.

Horší už to nebude (2006)

Výborní herci (jak Ferrella nemusím, tak teď tleskám) + originální scénář=velmi příjemně strávený večer.

Voják (2006)

Robert Patrick je to jedině, co na tomto filmu stojí za vidění.

Očistec (1999) (TV film)

Tento televizní film strčí hravě do kapsy většinu dnešní vysokorozpočtové dobrodružné produkce. Skutečně nevšední variace na westernové téma sice má svoje mouchy, především co se týče logických nedostatků zápletky. Zamhouříme-li ale nad tím oči, čeká nás drama s hutnou atmosférou, nabyté emocemi a výborně rozehranými vztahy mezi postavami. Především napětí mezi pacifistickým šerifem městečka Refuge a provokujícím gaunerem Blackjack Brittonem, vůdcem bandy desperadů, dodává příběhu na šťavnatosti. Závěrečná přestřelka je poctivou akcí a následné dojemné finále přes svou předvídatelnost nechá roztát i zapšklého cynika. Nečekaně kvalitní je hudba a tak lze tento "teologický western" považovat za velmi vydařený.

Živý terč (1993)

Zpomalené záběry a pár holubů neudělá z béčka kvalitní film. A tak 2* dávám jen kvůli Jean-Claudovi. Ne proto že bych ho tak miloval, ale že většina jeho filmů je ještě o pár pater horší.