Králové ro(c)ku (2006) odpad!

Jack Black je dobrý herec ale mizerný, opravdu mizerný scénárista. Jeho pokus vydojit z úspěchu Školy rocku se zvrhl v naprosto stupidní slátaninu bez nápadu (jak dějového, tak hudebního) či vtipu. Možná skalní rockový fanoušek zde objeví nějaký skrytý půvab. Já jsem pátral marně.

Tři životy (2007) (TV film)

V pohádkové tvorbě posledního desetiletí (s výjimkou Lotranda) je to pořád ještě lepší průměr, ale ve srovnání s klasikou neobstojí. Servírovaly se tu sice hezké obrázky, tvořené krásnou přírodou či hezkými tvářemi hlavních představitelů, přece jen naprosto ubohý scénář a absenci humoru nevyváží. A jaký smysl měla scéna s nahým zadkem hrdinčiným, nad tím si marně lámu hlavu. Že by se bez sexu a drog neobešly už ani pohádky?

Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

Vcelku průměrná podívaná neurazí, místy pobaví, ale naprosto nepřekvapí. Komu to stačí, ten bude spokojen.

Jak se krotí krokodýli (2006) odpad!

Protože jsem se u filmu jedenkrát zasmál, zdálo by se, že bych mohl alespoň dát jednu hvězdičku. Smůlou ovšem je, že musí být obzvláště s ohledem na autorku scénáře a režisérku srovnáván s "stoličkou" a "polepšovnou". A v tomto srovnání je odpad! Ještě eufemismem pro tvůrčí mizérii, kterou jsem musel přetrpět. Především dějová linie dědečkova by působila nevkusně snad i v Kameňáku.

Láska nebeská (2003)

Eldorádo (nejen) pro všechny příznivce romantických komedií a britského humoru. Nadupané dějem (dá se tohle někdy jindy vůbec u romantiky říct?), přecpané k prasknutí vynikajícími herci, víc než roční dávka emocí.

Odstřelovač (2007)

Mám Marka Wahlberga rad a filmy o ostřelovačích také. A skutečně se na tento poctivý akční thriller po většinu doby dobře dívalo a nebyl problém odpustit drobné logické trhlinky. Násilně a nesmyslně překomplikovaný konec zanechal na cekovém dojmu výraznou kaňku a uvrhl snímek do šedého průměru žánru.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Hugh Grant dokáže svým charismatem utáhnout i mnohem horší scénář, než je případ této romantické komedie. Sype jednu ironickou glosu za druhou a navíc také zpívá a tančí. Úvodní videoklip je pak naprostá perla.

Univerzální uklízečka (2005)

Co je na této komedii naprosto úžasné jsou herecké výkony snad všech hlavních postav. Scénář je zajímavým klonem milé rodinné podívané s britskou černočernou komedií. Velmi svébytný počin.

Taxi 4 (2007)

V rámci série Taxi slušný průměr, jinak celkem dost ohleděná zábava. Celkem slušní byli padouši a pár gagu bylo i vtipných, takže to nebylo až tak špatné. Ale podívat se na to ještě jednou by byla naprostá ztráta času.

Když Burian prášil (1940)

Dějově poněkud slabší Burianovka. Ale vezmeme-li jednotlivé etudy samostaně je to jedna perla za druhou.