Desperado (1995)

Řekla bych, že velký špatný. Až jsem myslela, že z toho hodně budu někde, a hlavně někde pryč od televize, na které to běželo. Film byl na úrovni narychlo secvičeného představení improvizovaného souboru dětských ochotníků. Divím se, že nemá v popisu žánr „komedie“. K čemu pak byly ty karikatury postav, hloupé scény a děj svou naivitou parodující Esmeraldu? Fakt mi to připadalo jako hodně přehnaná pohádka pro děti, Antoniův dramatický pohled mě neuchvátil a přestřelky byly nudné a bez invence. Podle mě mohl hlavní hrdina aspoň předstírat, že se kryje před kulkami svých protivníků. A co se týče hlavního záporáka… tak takhle jsem si představovala mafiány naposled ve svých deseti letech.

Roma (2018)

Nadchla mě ta nádherná černobílá a perfektně komponované, až bych řekla fotografické obrazy. Příběh vyprávěný jen tak mimochodem, žádná rozmáchlá gesta, ale přitom v každé chvíli zajímavý. Možná právě tím, že jsem se často kochala obrazově dokonalými záběry. A taky dalšími prvky, které teď nedokážu pojmenovat, ale dohromady tvořily velmi příjemný celek.

Bohemian Rhapsody (2018)

Musím říct, že závěrečný koncert byl skutečně monumentální a dechberoucí. Ale to předtím nikterak nad průměr nevyčnívalo. Trapná zápletka se zlořádem Paulem, jemuž chudák ctnostný Freddie skočil na lep, mi přišla už poměrně mimo realitu. To tříminutové řešení vztahu s rodinou bylo příšerně odbyté a bylo tam jen proto, aby si to mohli tvůrci odškrtnout. No a trochu mi vadí, že největší drama udělali z události, která se vlastně vůbec nestala.

Temple Grandinová (2010) (TV film)

"Dobytek chováme, protože ho jíme, jinak bysme ho nechovali v takovém množství. Dává nám maso, a tak bysme se k němu měli chovat s úctou." Ano ano ano! Chtěla bych víc takových myšlenek ve filmech, na internetu, ve veřejném prostoru, v životě, všude. Třeba si z toho aspoň někdo něco vezme. Ve filmu bylo hezky vidět, jak některé tehdejší názory na autismus jsou dnes už překonané. A taky že i když děláte s dobytkem celý život, stejně můžete o dobytku vědět velký kulový, když jste totální zabedněnec se spoustou předsudků.

Jeremy (2015)

Občas mi vadilo, že se tvůrci nedokázali vymanit z pout různých klišé a předsudků o chytrých lidech. Že některé další lidi vykreslili tak prvoplánově - nekteré jako totální blbce. Nejvíc se mi nakonec líbila postava babky, která tam v celém filmu jen chodí na pozadí s pivem a na konci hodí takovou perlu a vytvoří tak nejlepší okamžik celého filmu.

Juno (2007)

Plný počet nedám jen kvůli té místy přehnané užvaněnosti, která mě donutila několikrát obrátit oči v sloup. Jinak to ale byl moc mile zpracovaný námět, jehož potenciál byl naplno využit. Plus skvěle padnoucí obsazení.

Tři bratři (2014)

Neuvěřitelná slátanina, kde si Karkulku už v deseti letech zamluví ženich, a ještě k tomu musí člověk celou dobu poslouchat bídné zpěvy.

Malý Sheldon (2017) (seriál)

Ten humor není vůbec špatný, nicméně mimika hlavních hrdinů je někdy až nekoukatelná.

Contratiempo (2016)

Plný počet za to, že byť jsem s každou další verzí příběhu získávala pocit, že mě už nemůže nic překvapit, konec mě přesto totálně překvapil.

Whiplash (2014)

Myšlenka, kterou film předkládá, se mi příčí. Je totiž rozdíl mezi náročností učitele a jeho totální zvráceností, kterou tohle veledílo tak obhajuje. Byť se diváky snaží přesvědčit o opaku, což je asi ten největší problém tohoto filmu, ve snímku opravdu není zobrazena silná osobnost s přirozenou autoritou a uměním motivovat. Nechat se šikanovat a ponižovat jen proto, aby člověk podal lepší výkon, totiž moc často nefunguje a podle mě by to ani nikdy fungovat nemělo. Nezaujal mě mizerný děj, ani hajzl prezentovaný jako fér chlap, ani posedlý magor, který postavil svoje ambice nad duševní zdraví a není schopen si uvědomit, že když ho u toho bubnování klepne, už si pak ani netrsne. Herecké výkony jsou dobré, nicméně ve službách ďábla. ... Ať už tady na ČSFD, nebo na IMDB hodnotí lidi, kteří se v jazzu aspoň trochu vyznají, film jako s*ačku, která nemá ani tušení o tom, jak se dělá tento typ hudby. To mně docela potvrzuje myšlenku, že ani jako vhled do specifického prostředí to nestojí za moc.