Uprchlíci (1986)

Film měl víc scén milých a hřejivých, než těch komediálních. Jelikož je ale popsán jenom jako komedie, nemůžu ho hodnotit líp.

Kokain (2001)

Jak tady někteří píšou, že je dojímal příběh hlavního hrdiny a drželi mu palce, tak u mě to bylo přesně naopak. Depp mě tam celou dobu šíleně prudil, Penelope hrála podřadnou a nevýraznou roli a klišé v podobě slibu dítěti tomu nasadilo korunku. Díky bohu, že už mám tuto perlu za sebou.

Fugitive Pieces (2007)

Kecy, kecy, spousta keců kolem. Nejdřív to neni tak strašný, on totiž hlavní hrdina v mládí moc nemluvil, ale postupem času se to zhoršuje. Mluví, ale co je horší, on píše a pak to předřikává nahlas! No a hledání lásky je velmi vděčným objektem pro tvorbu abstraktních promluv o ničem.

Muži v černém 3 (2012)

Bohužel/bohudík jsem neviděla předchozí díly, takže bohužel/bohudík nemůžu srovnávat. Ale myslím si, že zprvu vcelku solidní legrace se v průběhu mění na akční film, což mi ale vůbec nevadilo, protože obě polohy byly dobré. Slizkých příšer se naštěstí nevyskytlo příliš, vesměs nepodnikaly masivní nájezdy a během filmu spíše ubývaly. Žádné velké přemýšlení není nutné, ale zároveň se nemusíte nechat ubíjet uřvaným dialogem, kterého je v americkém filmu hafo.

Sedmá pečeť (1957)

Ta hluboká myšlenka, kterou je nutné v průběhu filmu odhalit, je tady jako Bůh pro věřícího. Tuším, že by tam někde měla být, ale že by mě přímo osvítila a podala důkaz o své existenci, to se říct nedá. Tak a teď když víte, že jsem autora nepochopila, si můžu dovolit konstatovat, že náplň filmu by se dala odehrát v patnácti minutách. Eliminace postranních historek ze života lecjakého kolemjdoucího by tomu vůbec neuškodila.

Hlídač (1970)

Nemam ráda filmy, ve kterých se mlátí zvířata! Nemůžu objektivně hodnotit.

Happy End (1967)

Myslím, že tento experiment se velice zdařil. Vymyslet děj a zároveň všechny rozhovory tak, aby v obou směrech dávaly smysl a navíc byly v tom druhém byly vtipné, je teda majstrštyk. A také kladně hodnotím přiměřenou délku filmu, žádné umělé protahování.

Pancho se žení (1946)

Nesmíme podceňovat staré české filmy. Na tehdejší podmínky skutečně dobré kulisy, nadčasový humor, inteligentní děj a zápletka.

Howlův kráčející hrad (2004)

Oheň, kterej si sám přikládá... Jen ten konec byl trochu slabší. Jakmile totiž začne všeobecné bombardování, děj se stane značně neosobním.