Muž na Měsíci (1999)

Vykradenej Larry Flynt, kterej mě už tak příliš nezaujal. Nějak přestávám chápat, i když jsem to vlastně nechápala nikdy, co lidi na těch Formanovo filmech vidí za přednosti.

Království nebeské (2005)

Já jsem čekala alespoň průměrný historický film, který bude dramaticky gradovat, až vyústí v napínavý vojenský střet, ale tohle plácání mě teda moc nebavilo. A navíc jsem se musela tři hodiny koukat na ksicht Orlanda Blooma, z čehož mi ještě teď není úplně dobře. :-)

Bezstarostná jízda (1969) odpad!

Tak tohle bylo střídavě špatný a naprosto strašný. Na konci přišla změna, tam to bylo úplně tragický. Děj prakticky nestál za nic a ty dialogy... to aby si divák taky něco šlehnul, aby v nich viděl nějakej smysl. Ten film mě obtěžoval byť jen na pozadí jiných činností.

Říjnové nebe (1999)

"Chlapče, jdeš špatně, Mars je opačným směrem."

Escobar (2017)

No tak samozřejmě zásadní roli v mém hodnocení hrál fakt, že jsem viděla seriál Narcos, a to i přesto, že jsem se od tohoto faktu snažila různými způsoby oprostit. Jenže to prostě nejde a chtě nechtě se mnohokrát přistihnete, že srovnáváte. No a to je pro tento film průser, že. V první řadě pořád nemůžu pochopit, že si Aranoa byť jen na chvilku pomyslel, že zvládne celou Escobarovu éru narvat do dvou hodin. Sice se poctivě snažil vecpat do filmu co nejvíc událostí spojených s Escobarem, ale výsledek je dle očekávání bídný - každá událost měla jen tak trochu času na to, aby se stručně uvedla, a šup, už se šlo zase na další. Spousta postav se tam sice vyskytla, ale ani se nenamáhali je představit, takže některé scény pozbývaly smyslu. Nelíbilo se mi ani vykreslení Escobarovy manželky - podle mě byl v Narcos mnohem lépe zobrazen takový ten skrytý matriarchát, kdy ho manželka v něčem až bezmezně podporovala a obdivovala, ale zároveň měla svou hrdost a skrytě ho ovlivňovala ve věcech, které pro ni byly důležité. Penelope podle mě dělala, co mohla, ale moc se mi nelíbilo, jak je její postava napsaná. Javier se mi v roli celkem líbil a občas i utrousil něco vtipného, ale celkově to mělo trochu mdlou atmosféru.

Piano (1993)

Po formální stránce nemám filmu co vytknout, ale přesto mě tenhle kousek příliš neoslovil.

Underground (1995)

Jak já jsem byla po dokoukání ráda, že jsem se tý nekonečně omílaný hudby už konečně zbavila! A ta na tom nebyla zdaleka to nejhorší! Malá rada na závěr - pokud se snažíte vydržet do konce v naději, že si film ještě může na poslední chvíli vylepšit skóre, nedělejte to.

Poslední skaut (1991)

Hodně vtipných hlášek, které mě pobavily, ale nedokázaly vyvážit trapný děj se spoustou stupidních zkratek. Tvůrci si nedali tu práci, aby se postavy chovaly uvěřitelně, nebo aby byla aspoň obsažena napínavá akce.

Madisonské mosty (1995)

Z filmů jsem sice zvyklá na jakési nepřirozeně romantické pojetí reality, ale až takový blábol jsem tedy nečekala. Já s hlavními hrdiny prostě v tomhle případě vůbec nedokážu soucítit, neb to bylo na můj vkus neuvěřitelně přehnané. Myslím si, že Clint chtěl ze čtyř dnů prostě vyždímat víc, než se dá, a dopadlo to dle očekávání trapně. Kromě řečí se ve filmu prakticky nic neděje a ono tam toho k řešení zas tolik není, takže se celým filmem hojně prolínají diskuze o nesmrtelnosti chrousta. Zadostiučiněním by byl snad jen prodloužený konec o Francescino empirické zjištění, že se se svým novým amantem dlouhodobě nesnese.

Harold a Maude (1971)

Závan absurdnosti zahalený v laskavém hávu.