Kopačky (2008)

Mila Kunis - waw!!

Stalo se (2008)

Pro me ocekavani roku. A nechal jsem si na cas, se shlednutim The happeningu. Po zkusenostech s Vesnici a Zenou ve vode, jsem si nejdriv zde precetl komentare k tomuto filmu. A byl jsem zvedav do jake miry se naplni ona slova negativni kritiky. Nenaplnila se zcela a za to jsem rad. Jsem i sobecky rad ze to chape jenom par lidi a ze Shy netoci komercni - popcorn - bullshit hovadiny. Shy ma svuj styl vyjadrovani a jeho brilantni atmosfera, podporena genialnim Jamesem Newtonem Howardem, je proste odzbrojujici. Je tedy pravda, ze tentokrate se Shy vykaslal na precizni dialogy a nelogicnosti chovani nekterych postav zavani pruserem, ale snimek ma v sobe opet pointu jako svina. Jako celistvi kus to opravdu nestoji prilis pevne, to je pravda ( a asi proto nedavam plnej kotel) ovsem v porovnani s ostatnima dilama apokalypticke tematiky, se The happening proste neda srovnat. Naproti tomu v porovnani s jeho predeslou tvorbou, je zde klesajici tendence znat a ja jen doufam ze Shy nalezne svuj Hitchcockovsky talent uz v pristim snimku a proto se ony nedostatky zde daji lehce prehlednout.

Klíče od pevnosti Boyard (1990) (pořad)

Velice povedena soutez. A kdyz tak premyslim ktera soutez byla kdy lepsi, nic me nenapada. Stejne to u me vyhral Paklíč

V Bruggách (2008)

Tak to byla cista prace. Vyborni herci, skvela atmosfera s dokonalym humorem.

Grace už není (2007)

Male komorni drama, ve kterem dokazuje svuj talent John Cusack.

Penelope (2006)

Kouzelna pohadka, kde i s prasecim rypakem pusobila velice prijemne Christina Ricci. Jen me mrzi ze ani napodruhe jsem proste nenasel to ono pohadkove pouto lasky prince a princezny. Chybela mi tam ona povesta jiskra, ktera proste nepreskocila. A tak to nejak samo doplynulo do ocekavaneho konce, bez vetsich emoci. Na druhou stranu na me vsak snimek pusobil naivnim pohadkovym duchem a svym klidnym prubehem, bez vetsich zapletek, doklouzal no pohadkoveho zaveru. A jeste jedno prijemne spestreni rozehralo muj kardiostimulator, bylo jim velice sympaticke ztvarneni postavy v podani Petera Dinklageho. Pokud by tvurci, tuto postavu vyskrtli, v deji by to nezanechalo vetsi stopy, avsak pohadkovy duch, by byl ta tam.

Charlie Bartlett (2007)

Velice pozoruhodny vykon Antona Yelchina jako Charlieho Bartletta ve snimku, ktery je jakousi sondou do zivota dospivajicich lidi na jedne stredni skole. Ten jeho vyraz snobackeho gentlemana prvni den ve skole plne skejtaku, roztleskavacek, dementu a clenu krouzku ochrancu ptactva, byl naprosto odzbrojujici. Kycovitost a preslazenost, kterou muzeme vidat v podobnych snimcich se stejnou tematikou, je zde nahrazena vyvyzenosti a rozumnym az naivnim citem pro melodrama. Opravdu zanr odlehceneho melodramatu tady vcelku sedi. Chybi tu totiz hlubsi psychologie postav. Da se rict, ze je to takova odlehcenejsi forma filmu Freedom Writers, kde ovsem ucitele nahrazuje student.

Neznámý signál (2007)

Snaha o originalni zanrovy snimek se rozbiha vcelku dobre, avsak s ubihajicima minutama zjistujete, ze se vsechno toci dokola. Jako byste sedeli na kolotoci a porad dokola se pred vama zobrazovaly ty same obrazky. A to musite dat za pravdu, ze tohle casem omrzi.

Určitě, možná (2008)

Ac ne prilis velky obdivovatel romantickych pocinu, jsem presto udelal vyjimku a Definitely, maybe jsem shledl. A udelal jsem dobre. Kazdy clovek potrebuje tuhle svoji pohadku, ktera zapricinuje to ze clovek neprestava verit, ze nekde za rohem na nej ta prava laska ciha s valeckem v ruce, protoze vetsinou potrebujete dostat poradnou ranu, abyste i nasli. Adam Brooks to vzal za spravny konec. Nesnazil se nam hned od zacatku mazat med kolem huby. Drzel divaka v napeti, kdyz rozjel lehce detektivni vysetrovani v milostnem zivote Willa Hayese. Proto se tedy nestalo, to co divak vida u vetsiny teto sladke produkce a to, ze nam je naservirovan, par, ci milostny trojuhelnik a my od zacatku vime moc dobre jak to dopadne a jenom cekame, za jake situace se dotycni k sobe zase vrati, ci zamiluji. Tady je to jine, zabavne a poutave........