Strážci - Watchmen (2009) odpad!

Film, ktory som sa rozhodla pozriet iba preto, ze bol natoceny podla komixu. Od zaciatku sa to veľmi tahalo a vobec ma to nezaujalo. Snazila som sa cez to preniest, ale zial film som nedokazala dopozerat a v polovici som ho vypla. Takze pre mna nezaujimave dielo...

Sherlock Holmes (2009)

Sprvu som od filmu neocakavala velmi vela, ale uz pocas jeho sledovania, som bola viac nez nadsena! Hned od zaciatku ma film k sebe priputal a ja som sa ho nedokazala nabazit! Na filme sa dalo zasmiat, ale co bolo dolezitejsie, snazili ste sa pripad riesit spolocne so Sherlockom. Tento film mal proste vsetko, co ma spravny film mat: humor, akciu, dramaticno. Velkym plus vo filme boli aj spomalene sceny predtym ako siel Holmes knockoutovat supera. Hnas Zimmer velmi pekne svojimi skladbami umocnoval dej. Uz sa tesim na nasledujuce diela spod ruk Guy-a Ritchieho!

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Ked sa ironia osudu spoji so stipkou cierneho humoru nemohlo vzniknut snad lepsie dielo! Vynikajuce herecke vykony v podani Downeyho Jr., ktory zahral dokonale trosku nesikovneho Harryho az po Vala Kilmera, ktory sa genialne zhostil roly agenta. Vo filme sa nachádza kopa vtipných hlášok na ktorých sa proste nedá nesmiať. Moja najoblubenejsia komedia!!!

Ally McBealová (1997) (seriál)

Tento seriál zbožnujem. Je dokonalý, zábavný a občas sa chce človeku aj plakať. Od vtipnému Fishizmu sa postupne dostávame až k najrôznejším halucináciám "Pitia čaju zo starou mamou" alebo k malému "Ugačakimu". Zábava je v tomto seriály zaručená!

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Tomuto dielu som veľmi neporozumela, pripadalo mi chaotické a trochu neučesané. Nebyť hercov ako Johnny Depp, Jude Law, Heath Ledger a Colin Farrell by toto dielo nestálo za veľa.

Ctihodný občan (2009)

Film, ktorý by si podľa mňa zaslúžil Oscara v neexistujúcej kategórii „Hlavná myšlienka“. Vynikajúci film, počas ktorého máte zimomriavky na chrbte a nedokážete sa odtrhnúť od TV. V mnohých chvíľach vás film desí, ale výsledok je viac než dokonalý. Koniec je šokujúci a i preto by ste si ho mali pozrieť.

Průvodce k rozpoznání tvých svatých (2006)

Nádherný a pritom desivý film. Sledujete, ako funguje život v Queens. Dokonalé herecké obsadenie obohacuje aj Robert Downey Jr. Príbeh ma zaujal hneď od začiatku a samotný film mal skvelé spracovanie. Vrelo odporúčam.

Zodiac (2007)

Skvelo spracovaný film, ktorý vás strhne do deja a nepustí kým samotný film neskončí. Vďaka skvelému prevedeniu sa vy sami stávate detektívom a uvažujete, kto by mohol byť Zodiac zabijak. Filmu nechýba akčnosť, dramatickosť a mysterióznosť. Myslím, že každý po pozretí filmu bude mať chuť siahnuť po knihe.

Identita (2003)

Mala som možnosť minule vzhliadnuť tento film a musím povedať, že ma príjemne potešil. Nedokázala som sa od neho odthnúť a koniec bol pre mňa veľmi prekvapivý.