• Krátkometrážní
  • Hudební

S.H.E: Security Hazards Expert (1980)

Richard Maibaum, scenárista prvých trinástich oficiálnych bondoviek, sa rozhodol svoje skúsenosti so špiónskym žánrom hodiť na papier aj pre TV. S.H.E: SECURITY HAZARDS EXPERT, je pilot pre nezrealizovaný seriál, ktorým sa tvorcovia zrejme pokúsili hodiť do osemdesiatok ducha populárnych spy hitov 60. rokov, ako MISSION : IMPOSSIBLE, THE SAINT, THE MAN FROM U.N.C.L.E. či THE AVENGERS. Akciu to má, nadhľad tiež a byť seriál v podobnom duchu, nevyznelo by to zle.

Smrtelná léčba (1995)

To, že ide o nižšie postavený film vo svojom žánri, nezmení ani áčkové herecké obsadenie. Niečo čo v dnešnej dobe v TV uvidíte málokedy, ale ak si zalovíte v DVD kolekcii, ktorá vám narástla vďaka PNS boomu na rozmedzí prvých dvoch dekád tohto storočia, tak sa zrejme začudujete, kde sa to tu vzalo. Nenáročné, nevybočujúce z priemeru ( prečo by to tvorcovia zameraní na konzum, vlastne aj chceli ? ) a v určitosti aj nostalgické.

The Solemn Vow (2022)

Celkom slušné hororové prekvápko. Mnohým laickým divákom môže sprostredkovať erekciu zimomriavok, tým znalejším si myslím nemusí ublížiť. Burácajúca hudba pri ľakačkách funguje a dotvára strašidelnú atmosféru. Pôvodne som očakával niečo z nižších etáží tohto žánru, predsa len ITN Distribution priniesla a prináša ročne množstvo žánrových ,,skvostov´´, ale nakoniec to dopadlo viac ako dobre.

Rebirth (2020)

Rodžre, Rodžre! V minulosti si mi priniesol kliatbu paní Ratchetovej, len aby som sa dozvedel, že asi nie si génius cez hororové filmy. A teraz mi ponúkaš svoje sprznenie Noci Mrtvákov, s jasne svetielkujúcimi baterkami miesto okálov. A samého seba si obsadil do úlohy hlavného predstaviteľa, akéhosi sladkého homosexuála, ktorý netuším či mal byť výsmechom, alebo vážne mysleným postojom. Nehnevám sa a dávam ti ešte zopár šancí.

Trans Somnium (2015)

Nieje veľmi dobré na vlastnú päsť privolávať zo záhrobia nejakého toho svojho miláčika, pretože nikdy neviete na akú gebuzinu natrafíte. V BLACK GHOSTS to sú...Čierny Duchovia, entity z inej sféry, ktoré aj napriek slabému CGI vyzerajú dosť creepy, či už vizuálne alebo zvukovo. Našťastie sa vo filme veľa nekecá ( čo je spôsobené minimom postáv ) a sústreďuje sa to hlavne na atmosféru a v menších dávkach aj nejaké to násilie.

Resident Evil: Raccoon City (2021)

Sličná Mill(fk)a sa nám poručila a tak sa to z akčného sci-fi hororu, mení na čistokrvnejší zombie shock. A badám, že keby to nemalo v názve výraz Resident Evil a herci by boli v symbióze s pôvodnými postavami, hráči by dávali zrejme lepšie hodnotenie. A keďže ja ním nie som, tak ma pri sledovaní nečakali nervové poruchy, dýchavičnosť a mrle v konečníku. Prznenie klasík je dnes proste v móde, tak som si užíval snímok ako prachprostý žánrový film.

Rapturious (2007)

Nudná shit báchorka men, kde sa viac rapuje a slangovo hýri slovnou zásobou, ako straší men! No zrejme neboli fuking mony men! Nevadí, aspoň že si poslajdovali men, pobavili a potešili tvorcovia men!. Prajem im to men!

Lake Noir (2011) odpad!

No skvelé! Slasher, ktorý má 90% minutáže na háku to, že by mal slasherom byť. Koho zaujíma trištvrte filmu pozerať na bandu blbých a trápnych antisofistikovaných trtkov, ako stanujú pri jazierku? Vážne si maníci od filmu mysleli, že týmto prístupom niekoho zaujmú. Rozpočet mali radšej použiť na víkendové kalenie. Malo by to lepší efekt pre nich a aj pre divákov.

Zabíječ ovcí (1978)

Režisér sa ani nemusel veľmi potiť pri práci. Určite iba postavil kameru a povedal naturščikom aby robili a tvárili sa, ako každý bežný deň. V tomto tkvie to malé majstrovstvo tohoto filmu.

Pinocchio (2019)

Určite zrejme politika nedala PINOCCHIA zvíťaziť na Oscaroch za masky a kostýmy, ale nie o tom som chcel. Jedna z najnovších verzií je rozhodne aj jednou z tých tradične netradičných. CGI triky iba dokresľujú rozprávkové postavy, ktoré hrajú skutočný namaskovaný ľudia. Pôsobí to reálnejšie a životnejšie. Kým vizuál je výborný, celkový drajv snímku trošku klopýta a je možno zbytočne rozvedený na dvojhodinovú dĺžku. Občas som sa nudil a pravdupovediac som to nečakal, aj keď námet poznám.