• Krátkometrážní
  • Hudební

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Najkrajší a najdojímavejší príbeh o priateľstve. Spielberg dojal a rozplakal celú planétu ( vesmír ? ) a prevalcoval všetky komerčné rekordy svojej doby. Film do ktorého netreba nič pridávať ani uberať, film DOKONALÝ. Klenot svetovej kinematografie - bez nejakého preháňania.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Steven Spielberg vás týmto unikátnym filmom presvedčí, že mimozemšťania skutočne existujú. Vizuálne strhujúce dielo. Vidieť to tak v kine!

Světla velkoměsta (1931)

Film plný nezabudnuteľných scén ( box, reštaurácia, párty ). Chaplin po sebe zanechal ďalší so svojich majstrovských kúskov, na ktoré ešte ani dnes mnohé komédie nestačia. Vtipné a dojímavé ( jeden z najkrajších koncov aké som kedy videl ). Bravo.

Indiánská nevěsta (1914)

Ak nemáte žiadny vzťah k Nemému filmu, tak tento rozhodne nepozerajte. Ťažko stráviteľný a pomalý biják, ktorý bol vo svojej dobe prvým dlhometrážnym filmom točeným v Hollywoode.

Utrpení Panny orleánské (1928)

Ja som nevedel od Marie Falconetti odtrhnúť oči. Vlastne celý film stojí na nej. Takmer nezlezie z plátna a podáva jeden z najbrilantnejších hereckých výkonov nielen nemej éry. Za pozornosť stojí určite aj kamera a strih, vo svojej dobe nezvyčajné. Vďaka hlavnej predstaviteľke je to emocionálna bomba.

Čelisti (1975)

Praotec letného popcornu. Steven Spielberg natočil majstrovské dielo s nezabudnuteľnými scénami ( na úvodné spapkanie mladej čajočky nezabudnem nikdy ). Môžme len ďakovať umelému žralokovi, že pri natáčaní poriadne nefungoval a tak sme neprišli o pocit toho neznámeho a mozog nám funguje na plné obrátky pri predstave tej hrôzy, ktorá číha v oceáne. O hudbe sa vyjadrovať nebudem, to je legenda sama o sebe. Sympatický nesuperhviezdny herci dodali filmu na reálnosti. Jeden z najgeniálnejších a najlepších filmov v dejinách kinematografie. Triumfálne.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Určite zlepšenie oproti pomalej druhej časti. Dej opäť dostal švih, viac akcie a už nieje taký napätý ( odľahčujú to niektoré vtipné scénky ) ako minule.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Dosť nudné a rozvláčne. Nebyť záverečnej svižnej polhodinky bolo by to za 2*. Prečo toľko kecov na jeden slabučký príbeh?

Stmívání (2008)

Pre väčšinu emo generácie kult. Ja ten film beriem s nadhľadom - proste len ako film. A to film vydarený. Klasicky pre teenagerov vyrozprávaný film, má ešte svoje kúzlo objavovania, ktoré už v ostatných častiach chýba. Nadpriemer.

Lví král (1994)

Animák, ktorý som videl až 11 rokov po jeho premiére. Toho mesiaca ( december 1994 ), keď mal film premiéru ma viac zaujala PREDVIANOČNÁ NOČNÁ MORA - a tak som si zašiel na ňu. Možno som si mal vtedy pozrieť aj LEVIEHO KRÁĽA a bolo by to za 5*, aj keď možno len z nostalgie. Chcem povedať, že film mi nejako neprišiel tak úžasný ako sa o ňom hovorí. Skvelá vizuálna stránka, výborná hudobná zložka, podarené charaktery. Áno to všetko ten film má, ale...chýba mi v ňom to, čo mali v sebe pecky ako KRÁSKA A ZVIERA alebo SNEHULIENKA A SEDEM TRPASLÍKOV. Tú rozprávkovú poetiku, ktorá by do filmu určite sadla.