• Krátkometrážní
  • Hudební

Minority Report (2002)

Spielberg v polohe, ako ho nepoznáme. Akčný sci-fi thriller, ktorý by sme čakali skôr od Michaela Baya alebo súrodencov Wachowskích a nie od neho. Na jedničku zrežírovaný a zahraný. Strhujúce dielo.

Vlci (2006)

To najlepšie na filme sú kvalitné masky. Film chce silou mocou vyzerať efektne akčný a cool, ale nedarí sa mu to, a to ho kazí. Režijne a scenáristicky nezvládnutý. A potenciál tu bol.

Minotaur (2006)

Lacná a nudná fantasy s nesympatickými postavami a minimom kladov a plusov. Ešte tak Minotaur má celkom dobrý dizajn, no trikovo nieje veľmi kvalitný.

Hvězdná pěchota (1997)

Bombastická akčná sci-fi, ktorá si vo svojej dobe nezaslúžila taký neúspech aký mala. Aj napriek miestami až nacistickému podtextu ( náborové šoty, kostýmy ) je to dokonalá ukážka žánru so všetkými ingredienciami aké má pravá sci-fi mať. Úžasný film.

Za nepřátelskou linií (2001)

Vynikajúci vojnový thriller, ktorý má jednu hviezdičku za to, že som počas toho ako Owen Wilson u nás tento film natáčal ( bol to december 2000 ) mal možnosť sa s ním stretnúť. A to pre neho v dosť nepríjemnej situácii. Natáčalo sa v okolí Košíc a Owen počas toho utrpel úraz a tak ho doniesli do Košíc do nemocnice. A ja som v nej pracoval. Keďže to bol úraz hlavy, stavil sa aj u nás na Neurológii. Nebudem zachádzať do detailov, ale nakoniec sme ho museli ratovať pred davmi novinárov, ktorý sa o ňom dozvedeli. Strávil som s ním vo výťahu asi pár minút, keďže sme museli chodiť z poschodia na poschodie aby nás novinári nechmatli. Proste ako z filmu. Nakoniec ufujazdil aj s celou ochrankou na autách smerom...Môj najúžasnejší zážitok v živote ( nemyslím film ).

Zubaté ostří (1985)

Asi môj prvý neprístupný film, ktorý som zhliadol a to dosť v útlom veku ( asi 9 - 10 rokov ). Dnes možno predvídateľná pointa , ale je to nadpriemerné dielo žánru so skvelým Jeffom Bridgesom. Tento film si stále rád pozriem a to nielen z nostalgie.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Robotická road-movie s technicky dokonalými trikovými scénami a plnou dávkou sentimentu. Záver je fakt úžasný.

Amistad (1997)

Film ma veľmi nezaujal, aj napriek dobrým hereckým výkonom. Nečakal som nejaký akčný veľkofilm, ale svižnejšie to byť mohlo.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Rozhodne slabšie, ale dôstojné pokračovanie Spielbergovho megahitu. Akčnejší a vážnejší návrat medzi dinosaurov. Nechápem tie slabšie hodnotenia, podľa mňa to bude tým, aký dojem po sebe zanechal prvý film. To je osud väčšiny pokračovaní dokonalých snímkov.

Jurský park (1993)

Fenomén, ktorý vo svojej dobe plnil nielen kinokasy, ale aj obchody z rozličným tovarom a stránky všetkých možných novín, magazínov a komiksov. A právom. Revolúcia v trikovej technológii a Spielbergov návrat na výslnie ( po dvoch, na jeho pomery slabších snímkach ). Napínavý, strhujúci, patriaci do kategórie - spadnutá sánka. Dokonalá popcornová zábava, na ktorú má Spielberg patent.