• Fantasy

Tajná posedlost (2019)

/// Zbytečný film, který nepřekvapí, nenapne a nebaví. A zhruba u třetího momentu, kdy se někdo zezadu přiřítí k nic netušící obět odkudsi z prdele, začne dost otravovat. Nelogické a s úplně zbytečnou odbočkou o detektivovo minulosti. Brenda Song hraje a vypadá pěkně, to je tak vše.

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 4 (2024) (epizoda)

/// Tak v této epizodě se toho stalo zatím asi nejméně, a hádám že ani to ducání se řešit dále nebude. Zvukaři mě vůbec nebavili.

Stranger Things - Kapitola první: Klub Hellfire (2022) (epizoda)

/// Po druhém zhlédnutí musím uznat, že to s postavami pracuje moc hezky. A vzhledem k tomu, že už vím, co čekat, mě ani neštvali nováčci. Timing vtipných momentů je pořád skvělý. Takže slibný rozjezd!

Na Hromnice o den více (1993)

/// Do filmu jsem šel jen s tím, že půjde o něco s opakováním dne s cynickým pánem. A odcházím velmi příjemně okouzlen. Phil si sice stejný den nejpre užívá, ale pak to začne být otrava. Takže se začne měnit - a to tak pěkně přirozeně a nenásilně. Pěkný soundtrack a hoodně sněhu z tohohle dělá fakt pohodovou záležitost. Takže pět, proč ne ;3

Tomb Raider (2018)

/// Počáteční nadšení z poctivosti, hravosti a toho správného tombraidího zkoumání bohužel vyprchalo s přesunem na ostrov, tedy kolem druhé poloviny. Lary tatínek se mi zdál zahraný nepřesvědčivě, jako by ničemu co pronáší ani pořádně nevěřil (ke konci se ale přeci jen snažil). Největší mínus je ovšem v kupě nelogičností, tupé akci a tom, že je to fakt až MOC přitažené za vlasy (úvod souboje na žebříku přes propast si odnáší pomyslné první místo). Je to škoda, kdyby Tomb Raider v tomhle ohledu trochu zklidnil, mohl získat čtyři hvězdičky, takhle uděluji TŘIII. Oceňuji, že do toho studio šlo s plnou parádou, zdá se ale, že kolem dvojky je takové ticho, že to byla paráda až moc velká.

The Haunting - Dům na kopci (2018) (série)

/// Horor je v Hill House až na druhé koleji, on jde totiž hlavně po emocích a dobrém příběhu s postavami, o které se budete zajímat. Podle mě ani desetidílný seriál nejde natočit tak, aby měl tak propracovaný příběh a strašilo se v něm o mnoho víc. Fantastické herecké výkony vrcholí v pátem díle, který utkví v hlavě na dlouho. No a k tomu hororu - když už je, tak taky hodně dobrej. Lekačky, hutná atmosféra a duchové, kteří sice za dne sice jen nenápadně někde stojí, ale když si jich všimnete, je to síla. Trochu škoda jen toho finále, které přeci jen dojede spíše na neutrál a zbyde pár věcí, které by mě zajímaly trochu více do hloubky. A třeba děvčátko Abigail určitě mohlo být vidět častěji. Každopádně pět hvězd, které mi na druhé zhlédnutí vychází, zaslouženě. Při prvním zhlédnutí spíše na čtyři, protože jsem se v přeskakování ve dvou časových liních ztrácel.

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 3 (2024) (epizoda)

/// Opět jsem se skvěle pobavil a miluju to, jak to ztrouchnivělé čechy zase trochu pobouřilo. Svět je barevnej a různorodej, což byste zjistili, kdybyste vytáhli paty z baráku. Andrea má fakt povedené rodiče, pecka.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016) odpad!

/// "Hmmm radost nemám, dobrý večer." "Ahoj Alenko." Poslední (prosím! doufám!) Resident Evil mohl mít alternativní název Alenka a osvěžovač vzduchu. Alice má totiž sthujících 48 hodin (z nichž 15 prochrápe) na to, aby roztřískla ampulku protijedu, který se zázračně zjevil v hlubinách Úlu. Největší potíž je v tom, jak je Poslední kapitola naprosto stupidní. Ono se sice najde několik nápadů, ze kterých mohla vzejít slušná zápletka. To by však scénář nesměl mít na starost patlal Anderson. Jak se dá klesnou takhle hluboko, když se některé díly pěkně povedly, nepochopím. Každopádně jakýkoliv moment, který dává smysl buď vzápětí nabídne otřesně sestříhanou bitku (tři změny záběru v jedné vteřině) nebo dementní dialog. Vedlejší postavičky tak akorát na odstřel. Samozřejmě nesmí chybět klon! To jsme totiž dlouho neměli. Film naprosto selhává i v tom, aby vysvětlil, jestli teda Alice má nebo nemá superschopnosti, které jí měl na konci Odvety znovudarovat Wesker. Což je zřejmě ale kvůli tomu, že v takový hovadině herci z minula (včetně toho neskutečně nutně zachráněného dítěte) nechtěli hrát. Ada, Leon, Barry jsou pryč. No, zkrátka odpad. A nejvíc mě mrzí, že kvůli tomuhle veledílu přišla jedna kaskadérka o ruku.

American Horror Stories - Orgán (2023) (epizoda)

/// Další průšvih z dílny Manny Coto. Ještě že jim je už konec, pardon. Aneb jak použít co nejmíň... ani u většiny zúčastněných nechci říkat herců a na závěr dodat plot twist z mysli žáka školou povinného. Nepřekvapivé, děsně natočené. Ztráta času.