• Fantasy

Saw 3 (2006)

/// Třetí Saw jsem si pamatoval jako špatný film. Vybavoval jsem si jen nesympatickou hlavní postavu a operaci mozku. Hlavní postava bohužel opravdu zůstala největší slabinou filmu. Jeff je nesympatickej už od pohledu, špatně zahranej a navíc fakt psycho. Dvě minuty, kdy může někoho zachránit stráví držením se za hlavu a řvaním na oběť. Minimálně kvalitnějším obsazením z toho Jeff mohl vyjít lépe, což je škoda. No a zmíněná operace mozku taky zůstala. Dost brutální a nechutné, až to se mnou zase trošku zacloumalo, tohle už se dneska příliš nevidí. Narozdíl od minulého zhlédnutí jsem už ale s těmito scénkami počítal, a tak mi aspoň nepřišly tak hloupé. Film se bohužel ale docela táhne a tíží ho až příliš velké množství flashbacků, které sice Johna přibližují, ale ne dostatečně zábavným způsobem. Každopádně za to přilepšení o jednu hvězdičku jsem rád.

Baiohazado: Desuairando (2023)

/// Nerozumím tomu. Nerozumím, proč si ještě v roce 2023 někdo řekl, že potřebujeme další animovaný Resident Evil film, který bude počtvrté o tom samém. Nerozumím tomu mít tolik herních známých tváří pohromadě, což se stalo úplně poprvé, a skoro toho nevyužít. Nepochopím ten nevyužitej potenciál Death Islandu. Nepobírám popírání fyziky a hloupé hlášky. Chápu jen těch 55%, co snímek teď má.

Resident Evil: Vendeta (2017)

/// Animace je sice lepší, skoro až pěkná, ale scénář je fakt naprd. Místy až debilní. V jedné chvíli dokáže Chris zmasakrovat desítku zombíků za běhu, o několik scén později jeden proti jednomu se nezvládne trefit. Protože se to zrovna nevidí a protože ještě nedošlo na závěrečnou mutaci, na kterou všichni čekáme. Líbí se mi, že si film vzpomněl na Rebeccu Komnaty-ovou, a gore bylo taky místy výživný, ale ta tupost to prostě velice sráží. Tou mi to připomnělo šestý herní Resident Evil. No a to fakt není dobrá věc.

Resident Evil: Zatracení (2012)

/// Určitě o kus lepší než Degenerácia, ale pořád to na čtyři nestačí. Leon je tady až příliš drsnej. No aby taky ne, když ho vždycky někdo na tu nejposlednější chvíli zachrání. Potěší stabilnější tempo, dokonce mi nevadil ani potrhlý JD. Film některý plot twisty vůbec nevysvětluje, což je společně s nechutně vybělenou Adou asi největší mínus.

Resident Evil: Rozklad (2008)

/// Vcelku fajn herní film, který přibližuje dvě oblíbené postavy, Leona a Claire. Oceňuji jejich dabing, který se drží tehdejších her. Zamrzí, že zhruba v polovině tempu poněkud spadne řetěz, na konci se ale Rozklad přeci jen vzchopí a přinese tolik žádanou transformaci "hlavního bosse". A vím, že jde o akční film na motivy hry, ale těch nelogičností na konci taky bylo trošku moc. Fanoušci každopádně nemají co řešit, tohle lze určitě bez obav doporučit. Zvlášť těm, kterým vadí téměř neexistující spojení hraných filmů s Millou se značkou Resident Evil.

Wonka (2023)

/// Opravdu příjemný film, během kterého dvě hodiny člověk hezky vypne a pobaví se. Na to, jak jsem si při oznámení říkal, jaká to bude zbytečnost s nějakým Chalametem, kterého neznám, to bylo fakt velké překvapení. O dvě zhlédnuté Duny později a Wonkovi samozřejmě musím říct, že Timothée je obrovský talent a poťouchlost Wonky zahrál bravurně. Další opatrnost k filmu taky mířila k tomu, že jde o muzikál, což se navíc v trailerech snažili zakrývat. Písničky jsou fajn, ale oproti Karlíkovi nejsou tak nápadité a choreografie taky neuchvátí. Nejpovedenější číslo je to po dojení žirafy. Obsazení skvělé, obvzvlášť potěšil Rowan Atkinson. Škoda ale trochu je, že se často pohybujeme v interiérech nebo neoriginálním náměstí. I v tomto ohledu Burtonův Karlík vítězí. No a samozřejmě, pokud o rodiného filmu / pohádky někomu vadí barvy, je totálně mimo.

Ceny Anděl Coca-Cola 2023 (2024) (pořad)

/// Že Kulhánková bude špatná jsem tušil, protože ji znám z Óčka, kde je děsná. Bohužel mě zklamal i Dědek, kterého jinak mám docela rád. Možná že s takovým polenem po boku ani nešlo moderovat lépe, ale tu trapnou narážku s kolou zero na Miraie si mohl odpustit. A ještě hůř moderování působilo kvůli prostřihům na logo, které utnuly mluvení v půce věty. Hudební vystoupení byla děsně nazvučená, fakt hodně to odnesla Anna K. Vyhlašování vítězů bez emocí, bez napětí, snad jen ADONXS se snažil. Ewa měla vtipný krátký výstup, děkovná řeč Pam Rabbit se mi líbila nejvíc. Naopak J.A.R. si mohli komentář na stárnutí nechat, i když to byla reakce na Lvy. Aspoň přenos ale narozdíl od Slavíků netrval sto let.

Griffinovi - Série 15 (2016) (série)

/// Family Guy postupně přináší víc a víc slabých vtipů a dílů, v patnácté řadě je to ale na nové úrovni. Slabota, na pět hvězd je maximálně poslední díl. Snad se to v příští řadě ještě vzchopí.

Vetřelec: Covenant (2017)

/// Může existovat ještě pitomější posádka než ta z Promethea? Ale ovšemže, tady ji máme! A nejen to, je ještě asi tak desetkrát nezajímavější. Taková partička na mordy. Ty jsou často aspoň nekompromisní a krvavé. Hodně zamrzí hlavní postava (které tak ani pomalu nechci říkat, jak necharizmatická je) Daniels, která se rozhodně nepřibližuje k Ripley, ale ani k Shaw z minula, která mi dost chyběla. Naopak nechybí David, který po deseti letech samoty začal nesnesitelně filozofovat. Fassbender tu je ve dvojroli, což pro mě byl mega fail, protože jsem si to uvědomil až ke konci a celou dobu jsem si spíše říkal, proč vybrali pro ty dva androidy tak podobné herce :D. Tak či tak byly plky o vzniku a stvoření čehokoliv hodně přes čáru, scéna s výukou na flétnu až k smíchu. Bohužel to v kombinaci s hloupou crew nemohlo fungovat. Po nespokojenosti z minula, že vetřelce je málo, ho zde máme více a dokonce ve vícero variantách. Zejména v úvodu ale v nepěkné digitální verzi, kde se oproti Prometheovi třicet milionu chybějících v rozpočtu podepsalo asi nejvíc. Proč se šetřilo, když ten film vydělal tak dobře? I mimo aliena ale minulý snímek vypadal vymazleněji a velkolepěji, akční scény jsou takové prázdné. Nespokojenost taky pociťuji ve zdejším zrodu alienů. Prach z hub? Jako vážně? Finální plot twist šel odhadnout hodně snadno, i přesto jeho chladné podání celkem zafungovalo, takže závěr přeci jen celkový dojem zlepšil na tři hvězdy. (Na to, že finální střet s příšerákem ve vesmíru, kde nemá fungovat gravitace, jsem si od dvojky už asi zvykl) Akorát se tedy už asi nikdy nedozvíme, jak David cestoval kosmem dál. :/ Určitě nejslabší ze včech dosavadních Alien filmů. Jestliže ale i tento nejslabší je na tři hvězdy, myslím, že si vetřelčí sága nevede vůbec špatně. Momentálně se cítím převetřelcovaný, takže je fajn, že Romulus dorazí až v srpnu. Moje skromné osobní seřazení: Jednička > čtyřka (vzkříšení) > trojka > Prometheus > dvojka > Covenant.