• Fantasy

Hannibal (2013) (seriál)

Do sedmého dílu nuda s místy nesmyslnými dialogy, leč několika velmi výživnými vraždami a možná i slušnými nápady. Nicméně od osmého dílu si mě seriál chytl. Pořád je tam ale na mě moc snových částí. Na druhou řadu se ale určitě těším, jen jsem po nadšených komentářích čekal něco víc. Ale třeba to přijde! 1. řada = 60% Tak se druhou řadou to přišlo! Správně brutální, správně napínavé, správně všechno! Finále naprosto odrovnávající! 2. řada = 93% No a třetí, poslední řada. Nemohu si pomoct, je nejslabší. Ani mi nevadil "nudnost" začátku, protože se na něj hezky koukalo. Ale nechápal jsem, proč se někteří chovali tak, jak se chovali. Třeba finále. To není nic než jen póza, která má vyrazit dech. A taky vyrazila - ale když se zamyslím, tak... proč? Jaký k tomu byl důvod? A "Can't live with him, can't live without him" mi fakt jako důvod nestačí. 3. řada = 76% A ne. Tak na Hannibala myslím až moc často, abych jeho třetí řadě dal jen tři hvězdy.

Než jsem tě poznala (2016)

Vězte, že se mi tomu dvě hvězdičky dávají těžko (zvlášť když dvě osoby vedle mě konec oplakaly), ale Me Before You bylo tak schematické, že to jinak nejde. Možná jsem byl ve špatné náladě, ale u jednání Willa jsem si většinou říkal, proč je takový... ehm, pitomec. A vydrželo to až do konce. Nicméně tím, že mě tak štval, ve mě film alespoň něco vyvolal a.... Jo, Emilia Clarke.

Ratchet a Clank: Strážci galaxie (2016)

Jakožto velký (jako ale fakt. V-E-L-K-Ý) fanoušek herní série jsem se neskutečně těšil a doufal, že tohle bude ten film, co zvrátí pravidlo, že filmy podle her nejsou kvalitní. Hm, tak nic. Děj je neskutečně děravý a ta sluníčkovost mi opravdu lezla na nervy. Nemohu si pomoct, ale tohle bylo dětinské tak, že se ani ty tři děti, které se mnou v kinosále byly, nesmály. No.... a pak tu máme dabing, který tomu dodal onu třešničku na dortu. (je Solana galaxie, nebo město? ;)) Nicméně několik solidních scének se najde, jeden zvrat ke konci příjemně překvapil a Ratchet je děsně ťuťuťu, takže tedy tři hvězdičky.

Očista: Volební rok (2016)

Svižná akce bez nějakých extra přesahů. Mnohem lepší než oba předchozí díly, našlo se i pár vyloženě luxusních scének. Na někoho to ale bude určitě až moc sluníčkové. Nicméně zemřít na ránu do ramene? No to mi posol sýr!

Prvních 100 - Série 2 (2014) (série)

Mohla druhá řada být lepší než první? Určitě! Finále bohužel zkazilo dojem. Snad všechny ostatní díly byly napínavější než tento dvojdíl. S finálem první řady nesrovnatelné.

Hledá se Dory (2016)

Proboha. Na tohle se čekalo 13 let? Z Dory se stala naprosto nesnesitelná postava. Všichni pořád něco říkají (případně ječí), což by ani tak nevadilo, kdyby se nejednalo o hlášky typu "Zapomeneš dřív, než bys řekl švec. Možná ještě dřív." Ke konci jsem opravdu zvažoval odchod z kina, ale zůstal jsem, abych se ujistil, že Pixar jede podle stejnýho schématu bez špetky inovace. Při "Wonderful World" jsem nemohl jinak než hodit facepalm. Během filmu se snad nikdo nesmál, já jen jednou. Jednu hvězdu tak dávám snad jen za Marka Ebena, tuleně, vydry a Siu. PS: hodinu po promítání jsem si nemohl vzpomenout na jméno tý chobotnici. A krátkoblbou pamětí to nebude :)

Grimsby (2016)

Na to, že nemám rád komedie jsem se většinu času bavil dobře. Přesněji na tři a půl hvězdy. Vzpomínky na dětství brzdily tempo a některé scénky na mě byly.... možná až moc. Na druhou stranu díky nim na snímek asi jen tak nezapomenu :)

Hladová srdce (2014)

Tenhle trend natahování filmů, kterým by stačila hodina na hodiny dvě mě dost vytáčí. Vůbec nic to totiž ve mně potom nezanechá a říkám jsi, že jsem promarnil dvě hodiny. Za půl roku mi totiž o Hladových srdcích někdo řekne, já se mrknu na čsfd a budu se marně snažit vzpomenout, jak film skončil. Bohužel.

Birdman (2014)

Zkrátit, prosím. Konec přesně toho typu, který nesnáším - bohužel.