Šmoulové: Zapomenutá vesnice (2017)

Animácia postavičiek menej uveriteľná a tak preto moje hodnotenie kleslo na priemer. Inak film má príbeh, atmosféru hodnú pre detského diváka. Konečne Šmolkovia, akých pôvodne poznáme. Dokonca aj ja ako dospelý, som sa pri niektorých scénkach pobavil. Kreslení by boli určite krajší, no tento modrý svet sa s istými rezervami nemá dôvod stratiť v pamäti diváka.

Cesta do nemožna (2019)

V štýle filmov od famózneho Karla Zemana. Dnes sa to robí inak, no aspoň tento titul pôsobí rovnako. Teší ma, že aj v našich končinách sa vytvorilo niečo, ako je Cesta do nemožna. Jedná sa v podstate o dokumentárnu zábavu a tak netreba očakávať prevratné herecké výkony. Hlavne za animáciu, u mňa vyššie hodnotenie.

Earth: Den na zázračné planetě (2017)

Famózne divadlo prírody, v sprievode výbornej hudby.. Škoda len, že sa to už v podstate stáva historickým dokumentom. Každý deň na planéte Zem sa mení. Strácame pôdu pod nohami. Preto je tento film jeden z tých výnimočných. Je pripomenutím, aké bohatstvo tu máme či mali sme.

Rok na dedine (1967) (TV film)

Pôsobivá prezentácia slovenského folklóru a hereckej elity tej doby.

Já, Simon (2018)

Nick Robinson v úlohe Simona absolútne autentický, presvedčivý. O tom, ako je v čase dospievania dôležité rodina, priatelia, vzťahy. Je obdivuhodné, že veľká spoločnosť sa pustila do nakrúcania takto zobrazeného coming outu. Mnohých si môže film získať nielen témou, ktorú poznáme skôr v humorne ladenej forme, no aj práve tou jednoduchosťou. Pričom ale treba poznamenať, že Simon to jednoduché určite na tej ceste "vyslobodenia" nemal. Plusom môže byť aj to, že autori vynechali scény, ktoré by celkový dojem presunuli opäť na známu úroveň. 90%.

Krotitelé duchů (2016)

Prioritou je neporovnávať s tým, čo už bolo. Inak sa dostávame na úroveň neobjektívneho hodnotenia. Súčasnosť žiaľ udáva iné trendy a ostatné tak ide do úzadia. Okrem toho obsadenie protagonistov starších verzií filmu sa javí ako dosť nevhodné, nemiestne.

Marie Terezie - A Woman at War (2019) (série)

Možno sa dá niekoľko vecí vytknúť, no musím priznať, že pokračovanie Márie Terézie ma sklamalo len hlavne v prvej časti tejto druhej etapy. Neskôr už to malo energiu, spád. Bodaj by bolo viac toho, čo zobrazuje históriu našich dejín. Nech už bola akákoľvek.

Přání smrti (2018)

Iná, novšia verzia staršieho filmu s Charlesom Bronsonom. Opäť tá istá zápletka. Otec, manželka, dcéra a gangstri. Už to pomaly prestáva byť zaujímavé. A čo vari nemôže byť ohrozený manžel či syn? Asi nie. Po dlhej dobe však Bruce Willis tak, ako sme ho poznali z 80. a 90. rokov minulého storočia. Už len za to, je moje hodnotenie lepšie.

Čarovný kamínek (2019) (TV film)

Už len kôli enviromentálnemu podtónu lepšie hodnotenie. Inak opäť uvedená rozprávka zaostala za tým, čo bolo pred mnohými rokmi. Nie všetko má byť len o počítačových efektoch. V tomto prípade mi to vyznelo ako keby chceli mať všetci všetkú tú prácu rýchlo za sebou. I tie herecké výkony. Akoby sa z hercov vytratila energia, pôvab samotného herectva. Veľa sa porovnáva s dávnou minulosťou, napríklad s Tromi orieškami pre Popolušku. Tak sa dostávame na úroveň prísneho hodnotenia súčasných titulov pre deti a mládež v bývalom Československu.