O čo ide Idě (2016) (TV film)

Keby takýmto spôsobom pracovali aj štátne inštitúcie, výsledky by možno priniesli svoje ovocie. Rómovia potrebujú usmerniť. Aj v tomto filme bolo ukázané, že veľkou "brzdou" sú práve rodičia. Je veľa talentov v tejto komunite, čo si zaslúži pozornosť s trpezlivosťou v jednom. Zaujímavý pohľad, do duší mladých Rómov.

Prázdniny (2017) (seriál)

Detskí predstavitelia celkom dobrý výkon. Avšak výber hercov dospelých do hlavných úloh, bol veľmi zlý. Už len kôli tým deťom, dávam aspoň hviezdičku.

Kořist (1971)

Film plný akčných scén a kaskadérskych kúskov. Belmondo vo famóznej forme. Sharif v jeho typicky zobrazenej postave. Byť viac hereckej "výbušnosti", pokojne hodné aj päť hviezdičiek.

Vetřelec: Covenant (2017)

Zvrtlo sa to. Pokiaľ sa na to divák nepozerá ako na jeden z dielov Votrelca, označenie zaujímavé sci-fi, môže byť. Bohužiaľ to však producenti a iné mimozemské bytosti dávali dokopy asi v stave opitosti. Prípadne pri stole s veľa peniazmi, kde sa mali rozhodnúť. Nie je to zlé, no dominantného tvora dať na bočnú koľaj, nebolo pravdepodobne najrozumnejším riešením, možno ani plánovaným nie. Miestami zdĺhavé, prázdne...Tak to pôsobí. Prišiel nový, negatívny hrdina? Označenie Alien si tento film rozhodne nezaslúži. Náznak pokračovania, môže byť nádejou v obrat, či zmenu smerovania série.

Marie Terezie - Série 1 (2017) (série)

Sú aj horšie výtvory. Táto podoba Márie Terézie však medzi tie nepatrí. Veľkým sklamaním môže byť, že dej sa sústredil iba na jedno obdobie života panovníčky. Názov sa z toho dôvodu mohol upraviť. Chýbalo tomu i viac energie či historickej akčnosti. Okrem týchto dvoch nedostatkov, som toho veľa iného nepozoroval. V našich končinách je filmov o našej histórii ako "šafránu". Je to teda pozitívny počin.

Websterovi (2017) (seriál)

Spojenie cezhraničnej spolupráce, no veľká časť práce urobená Slovákmi. Treba teda veriť, že tak kvalitne, ako vyzerá tento seriál, budú vyzerať aj iné. Spravodlivé hodnotenie, by malo byť až na konci. Nech sa páči hlavne deťom.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Vojnový film s prvkami fantasy. Nebyť kvalitnej animácie či efektov, divák môže mať pocit, že sleduje niečo v kvalite B. Kong nevýrazný. Občas "dobehne", urobí "bordel" a ide si po svojich...Čata v snoch vojaka. Pozerateľné, no konečné zhodnotenie je v rovine sklamania.

Atentát (1964)

Nebyť poznania, o filmovej pečiatke z Československa, pokojne sa dá zmýliť so západnými titulmi tej doby. Autentické a dramatické až do konca. Poklona tvorcom i za to, že odolali komunistickému tlaku, čím nakoniec sa zachovali dôležité fakty bez skreslenia skutočnosti.

Bouřlivé léto v Britské Indii (2015) (seriál)

Príjemná zmena a návrat k dejovým seriálom. Veľká škoda, že dielov je tak málo. Krásna príroda, výprava a hlavne charizma hereckých predstaviteľov. Pohľad na obdobie, kedy sa lámali britsko-indické vzťahy a to doslovne i medzi obyčajnými ľuďmi. Druhá séria si zaslúži 100% hodnotenia. Určite k tomu pridal slovenský dabing, ktorý nám, našincom prostredie 30. rokov minulého storočia v Indii, priblížil vynikajúco.

Mimoni (2015)

Vizuálne takmer dokonalé, miestami aj neraz vtipné. Vhodnosť pre detského diváka, je však otázna. Mierny nadpriemer.