Kráska a zvíře (2017)

Nebyť tak trochu vyumelkovaného zvieraťa, moje hodnotenie by mohlo byť možno aj vyššie. Pôsobivý, krásny muzikál pre odrastené deti a dospelých. Hodnotím to ale po zhliadnutí so slovenským dabingom, ktorý ma hlavne v spevavých scénach milo prekvapil.

LOVEní (2019)

Akoby už v Česku nevedeli nakrúcať filmy. Umreli vari scenáristi? Už je tej nízkoprahovej vzťahovej romantiky dosť. Tento hraný dokument do tej skupiny určite zapadol.

Po čem kluci touží? (2008)

Hrôza a to hlavne v obsadení. To ostatné, už by možno pomohlo dať aj 30%. Inak veľmi zlý film. Skôr sa to podobá na zostrih reality šou.

Zlatý podraz (2018)

Obrazová stránka veľmi pôsobivá, na úrovni. Herecké prejavy však uviazli na úroveň amatérskeho divadla. Chýba tomu "šťava". Okrem toho slovenská dejová línia nebola dostatočne ozrejmena, čo posudzujem možno skôr z nedostatočného poznania tej doby, v športe.

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Viac interné, americké. Zaostáva za atmosférou filmu Všetci prezidentovi muži, no rukopis Spielberga a Williamsa je zreteľný. I z toho dôvodu, vrátane obsadenia Meryl Streep, hodnotím na 75% celkovej kvality.

La La Land (2016)

Konečne muzikál plný farebnosti a s dávkou klasiky. Sklamal ma však počet spevavých scén. Spočiatku boli, potom už nič. Trošku nevyvážené, no hudba vynikajúca.

Želary (2003)

Drsný život vo vojne i v priestore neľahkého života na vidieku, v horách. Zmena, akou prechádza hlavná hrdinka, je o nachádzaní cesty k hodnotám iného sveta. Zobrazené obdobie poukazuje na to, že zverstvá sa diali na všetkých stranách. Nepozná človek priateľa. Pôsobivá hudba Petra Ostrouchova dodáva dielu atmosféru. Súhlasím však s názorom, že tento film, by si zaslúžil pompéznejšiu formu.

Nejdelší jízda (2015)

Dva príbehy v jednom, kde to úplne nevyšlo. Zlyháva synchronizácia.

Cesta k ráji (1978)

Z hereckej stránky dobré. Pravdupovediac si nepamätám film, kde by Stallone bol tak výrečný. Z pohľadu dnešnej doby, by sa tomu ostatnému dalo čo to vytknúť. Ani neohúri, ani úplne nesklame. Jednoducho priemer.