Lída Baarová (2016)

60% s "odretými ušami". Celé to vyznelo, akoby sa rozbiehal v prvej časti seriál. Čakal som viac, nech už to režíroval ktokoľvek, účinkoval tam ktokoľvek...Chýba energia. Dej, akoby "preskakoval" nadväzujúce pasáže.

Místnost sebevrahů (2011)

Hlavný predstaviteľ sa chopil ťažkej úlohy na úrovni, akú si postava zaslúžila. Surovo pôsobiaci film sa len ťažko dá pozerať možno do konca. Oplatí sa však vydržať. Úkaz toho, ako si človeka podmaní internet. Realita súčasnosti.

Vinnetou - Vinnetou: Poslední bitva (2016) (epizoda)

Posledná časť trilógie vylepšila to, čo pokazila dvojka. Konečné hodnotenie lepší priemer. Záverečná časť na 70%. Vizuálne veľmi dobré, no ťažko sa odpútava od verzie s Pierre Brice-om. Podobné rozporuplné ohlasy boli možno aj po zhliadnutí seriálu (http://www.csfd.cz/film/72848-vinnetou/prehled/) z roku 1980. Vždy bolo a bude niečo vzorom, ktorý len ťažko niekto prekoná.

Vinnetou (2016) (seriál)

Sklamanie, to ani nie. Treba sa v mysli pozrieť iným smerom. Pôvodná séria zo 60. rokov minulého storočia bola skôr o zábave, o stvárnení úplne inom, v tej dobe tak výraznom. Táto podoba z roku 2016, je niečo ako Tanec s vlkmi. Je to vážnejšie. Sú v ňom odkazy. Je smutné, že Američania sa nepúšťajú do filmov o Indiánoch. Nevedia asi akoby odprezentovali slabú stránku ich histórie, v ktorej zlyhali všetci tí, ktorí chceli zmeniť zo dňa na deň, z týždňa na týždeň, Nový svet, domov už predtým žijúcich ľudí, žijúcich v harmónii s prírodou. Severoamerickí tvorcovia nechcú, nemôžu...Možno sa hanbia za neúspech a to i v súčasnosti o súčasnosti. Dôležité sú iba víťazstvá, nie prehry. Nemci sa toho chopiť museli, aj na základe pôvodu tvorcu predlohy a chopili sa veľmi dobre. Poznať, že ide skôr o televízne dielo, no výsledok nad očakávania. Dôležité je nepozerať naraz obidve verzie mysľou a očami, starú a novú. Nie je to Vinnetou, ako poznáme. Hodnotenie zatiaľ na základe prvého dielu.

Zázračný nos (2016) (TV film)

Opäť sklamanie. Rozprávka bez energie. Dokonca to možno nie je ani vhodné pre detského diváka, kôli scénam, čo to jemne naznačujú. Efekty podarené, kamera tiež a potom zasa to isté ako pri mnohých porevolučných filmoch, prázdno. Každoročne zbytočne vyhodené peniaze. Od čias Obecnej školy sa nakrútili v Česku a na Slovensku možno 2 či tri filmy schopné prežiť i v mysliach divákov.

Štyridsaťštyri (1957)

100% na tesno, ale tomu sa hovorí filmové umenie. Ťažké, no veľavravné. Krásna Slovenčina. Kamera i hudba výborná. Škoda, že Bielik je a bude asi veľmi dlho pravdepodobne aj jediným svetovým slovenským režisérom.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Dynamické i zábavné. Špióni v akcii s miernymi rezervami. Akoby rukopis režiséra, je poznať. Aj vďaka tomu, hľadať negatíva, nie je tou najlepšou voľbou.

V oku tornáda (2014)

Tak to je naozaj sila. Pravdepodobne reálne podanie správania sa tornád. Béčko, ktoré si zaslúži práve za vizuálne efekty aspoň označenie, priemerné. Bohužiaľ znakom doby je, dobré alebo vynikajúce, môže byť len niečo. Ide vraj o diváka, pre lepšie obrazové podanie. Niet sa čo diviť, keď je "rýchla" doba. Rýchlo niečo obkecať a potom už nech to valí na plné...Prírodný živel nedovolí odpútať pozornosť. Škoda, že len to.

Bez kalhot XXL (2015)

Návrat, vo forme hraného dokumentu. Inak sa to nazvať ani nedá. Príliš dlhé bezdejové scény, posúvajú hodnotenie na úplné dno. Keby označenie žánru nebolo také aké je, opak by šancu mal.

Nic nás nerozdělí (2012)

Silné, emóciami nabité. Príroda nám raz všetko vráti a my ľudia zistíme, akí sme malí, slabí a zraniteľní. Na pocit neskutočné. Zobrazenie jedného z mála šťastných príbehov. Vlna i dráma s tým spojená, plne autentická. Obsiahnutý katastrofický i romanticko-rodinný štýl. Naomi Watts to zvládla. Deti určite tiež. V pokoji domova, je sa na čo pozerať.