Zatím spolu, zatím živi (2010)

Takový nijaký film Toma, který prostě neurazí. Je to celkem svižná komedie, která ale ve výsledku mnoho nenabízí. Daloby se říct, že je to prostě jen další letní akčnák, který se zhlédne, sem tam se člověk zasměje a pak se rychle zapomene. Snaha o erotickou jiskru v tomhle věku si ani jeden z představitelů už dovolit nemůže. Nejvíce jsem se já osobně bavil u parádního zpracování kamery při záběrech na Toma a Cameron. Přestože jmenovaný pán je ve skutečnosti skoro o hlavu menší, vlastně takovej trpaslik, zde mu je Cameron lehce k čelu .)

Český sen (2004)

Natočit a vyzdvihnout českou hamižnost, jistě chtělo dost odvahy. A kromě odvahy taky člověk potřebuje zajímavé zpracování, dobře to celé sestříhat a hlavně to výborně natočit. A to všechno se zde povedlo. Parádní promítnutí reklamy na život mnohých konzumentů, kteří pro slevu, či levné zboží jsou ochotni udělat skoro cokoliv. Tohle malé bodnutí do vosího hnízda je však bráno s nadhledem a ironií a natočené tak kvalitně, že to jako celek parádně funguje. Člověka to sem tam trochu donutí zamyslet se nad sebou, či ostatními.

King Kong (2005)

Veliký zklamání. Black tu prostě působí spíše jako statista, než jako herec, Brody, no nevim, taky takové umělé, nucené, nepovedené. Začátek ještě ujde, pak přichází na hlavu postavená logika děje, kde se dle mého snažil Peter toho narvat více než bylo nutné, jen aby protáhnul stopáž. Nudné dialogy, slabé výkony trochu zvedá celkem dobrý hudební doprovod. Finále s Kongem ve městě je opravdu až trapně bolestivé, triky sice na vysoké úrovni, ale jinak hovadina na enta. Korunu tomu dává nápad narvat Watts,co stojí v letních šatech v zimě na střeše vysokýho baráku jako sviňa a nemá ani husí kůži i když tam bude dobrá nula - hlavně, že byly prachy na efekty ke stupidní honičce s dinosaurama...

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Je to pecka. Sice to ke konci posledních deset minut malilinko ztrácí šmrnc, ale předchozí část filmu to převysoce vynahrazuje. Naprosto výborné vtípky a úžasné herecké výkony. Sandler jede na svym standartu, brilatní Schneider a sexy Chriqui. Tenhle filmej je přímo nacpán výbornými nápady, které jsou navíc pěkně udělané a promyšlené. Pro fandy stupidních fekálních vtípků tenhle film asi nebude nic moc, ale kdo má rád jednoduchou a sem tam i velice chytrou legraci, pro toho je to jasná volba. Tancujem!

Hale and Pace (1988) (seriál)

Absolutní pecka humoru a gegů, které se ještě mnohdy rozvíjejí celé další epizody. Úžasně zmáknuté scénky plné maximálního nasazení a citu pro detail. Tyhle dva týpky prostě musíte milovat, protože jejich krátké scénky jsou narvaný až po uši vtipem. Opravdu velikým přínosem je zde suprovejPotměšilův dabing, kterej zvedá tenhle seriál ještě o třídu vejš. Jedina skvrnka na kráse je zde Verbal, ale dle chybějícího komentáře, se nejspíše překlikl, když koukal na nějaký poníčko.

Legie (2010)

Pár dobrých nápadů zabitých stupidními a dlouhými dialogy. V dnešní době už se dá podobnej film natočit i lépe po vizuální stránce. Akčkní sekvence dobré na jednouzhlídnutelný béčko, herecké projevy nijak neokouzlily ani neotravovaly. Atmosféra bohužel nijaká a doprovodná hudba nic neříkající. Celkově slabší průměr, prostě nic co by člověkmusel vidět dvakrát.

Po čem ženy touží (2000)

Celkem zajímavý nápad vložený do rukou dobrých jmen se zárukou kvality, jako je Gibson a Hunt. Ale jako celek to prostě nefunguje, nápad je totálně zabitej a těch pár rádoby vtipných gegů může někoho pobavit, někoho ne. Rozhodně bych hodnotil lépe, kdyby si scénáristi trochu více pohrály se základní myšlenkou a více ji rozvinuli. Jako oddechovka ale tenhle film funguje, není to nic co by potřebovalo diváka s mozkem.

Nezvratný osud 4 (2009)

Ne a ne a ne. Po celkem dobré jedničce, našláplé dvojce a slabé trojce, přišla nefungující a stále se opakující čtyrka. Je jasné, že tady člověka v ději asi nic nepřekvapí, protože se to furt omílá dokola již po čtvrté, ale trocha invence by jistě nebyla na škodu. Tady to ale nefunguje, postavy jsou tak otravný, že si člověk skoro přeje aby už nějakým hodně bizarním způsobem zemřely, což se sice povede, ale jen na půl. Natočeno možná k vyzdvihnutí hvězdiček, ale ty se zde spíše utápí. Vlna zisků odešla již z prvníma dvěma dílama, tohle je fakt jen další zbytečný a nudný pokračování.

Mortal Kombat 2: Vyhlazení (1997)

Novej Raiden tomu rozhodně nepomohl - bojové scény jsou spíše k smíchu i když někdy vypadají dobře. Bohužel jen v mizivém počtu případů. Nevim kdo vymejšlej dialogy, nebo co u toho hulil, ale výsledek je naprosto katastrofální. Převést klasiku jako MK do filmu rozhodně asi není jednoduché, ale tohle bylo to nejhorší co mohlo vzniknout. Jedna hvězda za nostalgii.

Holky to chtěj taky 2 (2004)

Koukal jsem na to hlavně kvůli Karoline Herfurth, ta holka je prostě sexy. Ale zbytek prostě nefunguje, dialogy jsou příšerně trapný, hudební doprovod otravnej a hlavní hrdinka nehezká - to nemůže fungovat a taky to nefunguje. Nevtipný, suchý, trapný, prostě nepovedené pokračování už tak slabého prvního dílu.