Kajínek (2010)

Ta kamera je příšerná. Brabec klesnul tam, kam už to snad ani nešlo. Lavroněnko sice hrál dobře, ale zahrál uplně jinýho člověka. Těšil jsem se na sviňáka prospěcháře, s prasečíma očkama, co se dá do řeči s každým bachařem a hned se s ním skámoší. Tohle je až příliš uvědomělej a zásadovej týpek. Což je prostě špatně. O celým vyznění filmu se nemá cenu bavit. Je to fikce a chce být kontroverzní. Ale to se nedá uplně vyčítat jako chyba

The Program: Pád legendy (2015)

Asi do půlky docela dobrý, ale pak začne film honit moc zajíců najednou a začne to díky častým skokům vypadat spíš jako soubor reklam, takových několikasekundových štěků, a každý vyzní do prázdna. Po skončení jsem fakt marně přemejšlel o čem to vlastně chtělo být. V tom filmu se zkratkovitě objeví prakticky všechno co jste v souvislosti s LA kdy syšeli nebo četli nebo viděli na ytb. Je to škoda, protože takhle dobrých a podobných herců pro ztvárnění LA moc nebude.. Nevyužitá šance podat ucelený obraz o jednom z největších pádů legendy. Asi se měli vykašlat na tu úvodní hodinu, páč stejně všichni vědí že měl nejdřív rakovinu, že vyhrál 7x TdF, a měli se věnovat už jen tomu pádu. Ale pořádně

Tady to musí být (2011)

Na první pohled jakoby si Sorentino vybral až příliš témat k rozpracování (jako ve Velké nádheře). Hlavní postava mi po většinu filmu připadala jako až příliš okatá parodie na Ozzyho Osbourna a tak mu budu po zbytek recenze říkat zkráceně Ozzy, mimochodem krásně zahraná role od Seana ale nemyslím si že je vůbec těžké takovýho člověka zahrát (Oscar ne). Když se pak film změní v road movie, kdekdo se asi ptá co je sakra zajímavýho na Ozzym hledajícího velitele z nacistického tábora, protože to je fakt uplně nesmyslná kombinace. Ale to by nebyl Sorentino, aby vás nedostal několika velice pěkně provedenými propojeními oněch zdánlivě nesourodých témat. Mě třeba přesvědčila scéna, když Ozzy nakonci strčí foťák tomu nacistovi přímo do ksichtu a vyfotí si ho dokonce s bleskem.. (zvuk blesku jakoby byl výstřel z pistole) to přesně zažíval on, když si ho fotili fanoušci v dobách jeho největší slávy, nakonec to je i jedna z úvodních scén filmu. Takový propojení hlavního záporáka s hlavní postavou, to umí jen Sorentino. Kdo je větší darebák, ten nacista co ponižoval vězně v Osvětimi ale pravděpodobně nikoho z nich nezabil, nebo Ozzy, kvuli kterýmu se zabilo pár puberťáků v depresi. Ikdyž jsem uvažoval i o třech hvězdách, nakonec je to docela podnětný film s mnoha tématy/náznaky k přemýšlení.

Intimní osvětlení (1965)

Vpodstatě je tohle filmový praotec všech těch Slavností sněženek, Hoří má panenek, Homo-homolků, dokonce bych řekl i Sluncí, sen a jahod případně facek. Taková ta vesnická odlehčenost, kterou lze najít pouze v našich končinách. Ale přesto tomu něco chybí. Možná zajímavější příběh, vypointovanější scénky, větší zacílení na typicky české vlasnosti a stereotypy, určitě tam chyběla tombola, a taky by pomohla nějaká ta katarze postav :) Nevím co by tomu pomohlo, působí to nedodělaně, nepropracovaně, začátečnicky. Ale ta atmosféra tam prostě je, krásná. Totálně prcatelná Křesadlová, taky krásná. Bez ní bych na to fakt nedokoukal.

Kniha džunglí (2016)

Jako malej jsem měl na ohraný videokazetě původní animovaný film, takže jsem si dost zavzpomínal na rok 1988. Jako fakt pěkný animace, Avatar může jít tak trochu dopíči :) CGI masakr. Hodně realistický a přitom pořád pohádkový. Vynikající hra se světlem v džungli. Vlastně nevím proč nedám za pět.

Lajna - Únos (2017) (epizoda)

Polovina scének na hranici trapnosti. Kdyby dali do pozadí umělý smích, tak by to možná bylo legračnější. Ale je možný, že se to ještě zvedne, určitý náznaky tam byly. Druhej díl patrně zkusim.

Zakladatel (2016)

Je to velice dobrej a zajímavej film, dalo by se říct na pět hvězd, protože nemá žádnou vadu. Ale na tomhle prostě není co zkazit, a ani co ... točit. Prostě by to podle toho scénáře natočil uplně stejně Troška, Ridley Scott, Forman i Bay. Je to blbý tomu vyčítat neoriginalitu, ale je to fakt jediný mínus, který mě napadá a jedinej důvod proč se to nezařadí mezi top filmy poslední doby. Jinak fakt supr příběh, doporučuji všem příznivcům i odpůrcům McDonalda. Srovnatelné s filmem Vlk z Wallstrýtu. Keaton je vážně skvělej, už dlouho jsem neviděl herce, kterej by tak jemnýma změnama ve tváři dokázal hrát různý pocity postavy. Fakt si to dával neskutečně, i ty delší náročnější scénky.

Velká čínská zeď (2016)

Pořád se nemůžu rozhodnout jestli to je jen píčovina, nebo zábavná píčovina. Je tam vidět snaha nacpat se někam k filmu 300, ale povedlo se to jen napůl. Možná ani to ne. Každopádně pokud se někomu líbilo 300 a už delší dobu podobný snímek postrádá, může na to s klidem kouknout. Neni to sice tak komiksovo/artově animační, ale jinak je to velmi podobný. Nechápu to herecký obsazení. I když ten Defoe je tak přesvědčivej, že muže hrát i v píčovině a ta jeho role vyzní fakt velice vážně, dalo by se říct na oskara :D

Kung Fu Panda 3 (2016)

Pořád je to hodně dobrý, s vynikajícíma fórkama, a pořád žasnu jaký výrazy tváří můžou animáci mít, vždyť jsou lepší než skutečný herci. Ale ten fantasy konec ve světě duchů už byl moc přeplácanej a nelíbil se mi. 3-4 hvězdy.

Švýcarák (2016)

Hodně divnej film s vynikajícíma momentama, stejně jako s velice špatnýma. Přesto na něm něco opravdu je. Film o lidský samotě, což je celkem obehraný téma, ale takhle zformulovat to zatím nikdo nedokázal. Dojalo mě to, i přinutilo k přemejšlení. Vpodstatě jakýkoliv hodnocení od odpadu po 5 hvězd najde logický odůvodnění. Vlastně docela obdivuju tvůrce, že s tím v téhle podobě vůbec vylezli ven, muselo jim být přeci jasné, že tohle většina lidí zavrhne po pár minutách.