Pasažéři (2016)

V konečným hodnocení je to spíš pubertální romanťárna, ale v průběhu filmu je nakousnuto dost námětů na kvalitní scifi, takže jsem se rozhodně nenudil. Nejedná se o moc originální film, všechno už tu v nějaké podobě bylo.. zajímavý je spíš ten mix komedie, romatiky a scifi. Opravdu mě to párkrát rozřehtalo, což se u tohoto typu filmů moc nestává. Zajímavější je určitě první půlka, kdy dochází k rozvíjení příběhu a postav, v druhé půlce se film změní na survival komedii a už to trochu drhne. No ani zde nebude chybět moje klasický zakončení recenze na scifi film.. jedná se o další film, který byl dokonale zparodován sedmdesáti díly červeného trpaslíka :D

Pásky z Nagana (2018)

Uf no rozsekalo mě to víc než jsem čekal. Ale ten dokument má i vynikající informační hodnotu, zejména zasazení toho turnaje do historických událostí. Nejen mladší generace, která Nagano nezažila, ale i cizinec z toho musí pochopit, čím bylo Nagano vyjímečné a proč bylo tak sledované. Taky tam byl zajímavý postřeh, jak se v takových velkých chvílích ztratí očekávaní hrdinové, a objeví se ti co nejsou celou dobu vidět. Například ten Theo Fleury, jak věděl že jede na největší střelu svýho života ale neproměnil ji, naopak Svoboda prostě střelil další z mnoha střel, která cíl trefit neměla, a ta střela vyhrála celý turnaj. Nejméně očekávaný střelec povstal. Jak pravil Šimek v jednom citátu: Štěstí, to je když do plného důlku kuliček vy cvrnknete tu poslední. Přesně to byla ta Svobodova trefa. Ještě taková zajímavost, od roku 89 se toho za 10 let otevřeného trhu u nás moc nezměnilo. Lidi nosili pořád stejně hnusný a buranský oblečení :D Ty záběry z náměstí a ulic roku 98 jsou z tohoto pohledu hodně smutný..

Paterson (2016)

Oslava obyčejnosti. Je až zarážející jak málo podnětů kolem nás v běžném životě je. I různé kombinace těch věcí brzy dojdou. Všechno se po krátké době začne opakovat a otázka je, jak zůstat s takovým málem šťastný? I básnička, napsaná ze všedních slov, je velice všední. A do té vší obyčejnosti tam na nás křičí ta krásná ženská s neuvěřitelným grafickým talentem, která místo toho jede na trh prodávat muffiny, takže jí jako geniální grafičku/návrhářku nikdo nezná. Nenápadný film, ale zamyšlení nad svým každodenním životem se dostaví. Zaručeně

Pearl Harbor (2001)

Že američani umí prznit historii ostatních zemí a národů, to víme, ale že zprasí i svoje vlastní dějiny, takovýmhle způsobem, to je přímo hamba. Navíc se jedná o celkem nedávnou událost, která je pro ně bolestná, trochu hanebná, a alespoň s úctou ke všem americkým obětem by na to neměli vůbec šahat! (pokud mmá být výsledek takováhle bezduchá přeheroizovaná ohňostrojová šou a oslava války jako něco krásného, zábavného) To mě přivádí na otázku, kdo rozhodl o tom, že Pearl Harbor bude točit Bay? Funguje v holyvůdu nějaká komise, která na to dohlíží? Nemůže se přeci kdejaký nýmant rozhodnout, že natočí třeba Hirošimu. Potom to dopadá takhle... Hrůza, hamba. Výsměch všem, kteří tam zahynuli. Bez jakékoliv úcty k obětem a k japonským válečníkům, bez respektu k historii, k faktům, splácaný romantický akčňák, který válku oslavuje v celé její zábavné kráse, místo toho, aby ji zobrazoval jako něco čeho se máme všichni vyvarovat (jako např Zachraňte vojína Ryana). Scénu samotného útoku, kterou zde vychvaluje hodně uživatelů, považuji za slaboduchou akci, s pramalou historickou výpovědí. Každý záběr je doslova přeplněn letadly, kličkujícími mezi loděmi, budovami a mezi sebou, na pětimetrovém prostoru. Japonci zas takoví sebevrazi nebyli..

Pěkně blbě (2017)

Mě strašně nebavilo úvodních 20-30 minut, takže jsem od toho několikrát odešel, že se jdu věnovat něčemu jinýmu, ale potom se tam začaly objevovat docela zajímavý a hlavně reálně zobrazený životní trable toho pakistánce, kterej mi byl ale od začátku krajně nesympatickej. Vyloučení z rodiny, ztráta přítelkyně. Ten člověk byl v cizí zemi a najednou neměl vůbec nic. Takže pak jsem se na to nakonec dokoukal, ale za ten strašnej úvod nemužu dát víc než 3.

Pěna dní (2013)

Velice zajímavý a jedinečný film, na který by se měl každý podívat, jinak bude kulturně sto let za opicema. Dá se říct, že právě tohle je pravá esence filmu, na kterou čekám dlouhou dobu. (možná od Life aquatic, jestli se to dá vůbec nějak porovnat). Plno nápadů, které vás lehce rozesmějou. Zezačátku je nápadný "překofeinovaný" střih, který místy ruší, ale spíš drží diváka v očekávání, a bohužel musím říct že v přehnaném očekávání... Zhruba po svatbě mne to najednou přestalo bavit. Jak se začne vytrácet vtip, jak to všechno začíná šednout, končí zábava. První půle filmu za 5, druhá za 1. Výsledek průměr. Opravdu nemůžu dát víc. Nevím proč to nevyšlo, ale zkrátka mám pocit, že se to nepovedlo tak jak mělo. No aspoň zkusím vzít do ruky předlohu, a pokud mne k tomuto činu jakýkoliv film donutí, je to vlastně superrrr.

Pevné pouto (2009)

Nechápu to nízké hodnocení!!! Tohle byl opravdu silný zážitek a velké překvapení!! Zejména po dvou filmech (Počátek - Nolan, a Imaginárium Dr. Parnasse - Gilliam) u kterých jsem očekával, že by mohly mít také zajímavě vyprávěný příběh, a zároveň dostatek scén plných fantazie a surrealizmu. Zatímco Gilliamovi se po 20ti minutách rozpadá linie příběhu, Počátek naopak trpí na absolutní nedostatek surrealizmu a strhne se v bohapustou akční střílečku... Pevné pouto je v porovnání s těmito filmy naplněn až po strop opravdovými uvěřitelnými emocemi a krasnými scénami ze světa mezi nebem a zemí (které vůbec nepůsobí kýčovitě). Režisér bravurně zvládá přechody mezi reálným a fantazijním světem, příběh si udržuje konzistenci a linii. Divákovi postupně prozradí přesně co je potřeba, aby ho udržel v napětí a v očekávání. Jackson mne velmi překvapil, budu se těšit na další jeho filmy. Tento režisér zraje. Neutápí se v rutinérství ani ve stereotypech a má schopnost dělat umění (což se s holyvůdem běžně moc neslučuje). Dále musím vyzdvihnout roli hlavní hrdinky a jejího vraha. To jsou opravdu vrcholové herecké výkony. Jediný letošní film, který opravdu stojí za to ! Jeden z nejlepších filmů o posmrtném životě vůbec !!

Pí a jeho život (2012)

Příběh plyne moc pěkně a příjemně se na to kouká. Zachvíli mě začlo tuze zajímat, co se z toho nakonec vyklube, jakou to bude mít duchovní hloubku a proč má někdo potřebu mi něco takového tak dlouze a pečlivě do detailu vyprávět. Největší chyba tohoto filmu je, že vás nejdříve velmi navnadí a přiláká, a nakonec vám neřekne vůbec NIC.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007) odpad!

na tohle se lze dívat jedině když zapomenete na logiku, inteligenci a jakýkoliv smysl pro vkus. Takže nato nakonec čumíte uplně bez mozku, který jste raši spláchli do záchodu. Hezký obrázky, lidi tam něco povídaj, nevíte proč jedou tam, a zase zpátky, ale to vůbec nevadí. PS: když už první díl považuji za ptákovinu, tak tenhle to ještě umocní na písmenko en.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

za mě jen jedna. ani muj nejoblibenější herec s tim nic nezmůže a ani napodruhé to nedokoukám. nebaví ve všech směrech. Je to dlouhý, nic se tam pořádně neděje, žádný fórky, žádný dobrodružství, akce jak z pohádky pro 8mi leté děti. Postavy spolu nefungujou a nepatří k sobě. Orlando s Deppem jsou dva cizí chlapi. Baví se spolu jen proto, že to někdo napsal do scénáře. Je to sterilní a chladné až hrůza.