• Pohádka

Čistá duše (2001)

Takový filmy nemám ráda. Strašně patetické, místy rádoby vtipné, neobjektivní adorace schizofrenika, a hraje tam Russel Crowe. Teda on hraje dobře a ten snímek je asi skutečně dobrý, ale byla to tak očividná habadůra na Oscary, až to bolí. Prostěcnatočeno pro ty dědky akademický a konzervativní. A ten Crowe....už od Gladiátora je mi nesympatickej. Já bych mu Oscara nedala.

Lužinova obrana (2000)

Šachy...romantika....hezké šaty...po půl roce si nepamatuju ani děj, ale líbilo se mi to.

Sedm let v Tibetu (1997)

Sestra to viděla asi pětkrát a moc se jí to líbilo, ale já se po celou tu dobu nemohla ubránit dojmu, že se dívám jenom na Brada Pitta v průměrném snímku v pro Hollywood netypickém prostředí.

Nehynoucí láska (1994)

No, až na Beethovena: jeho hudbu především a jeho představitele nic moc. Ale udělalo mi radost použití mého oblíbeného klavírního koncertu

Lea (1996)

Celý film na mě působil stejně jako Lea-Lenka Vlasáková. Křehce, neuchopitelně a étericky.

Celebrity (1998)

Černobílá estetika a dialogy allana......Bavila jsem se velice dobře

Rok ďábla (2002)

Film se mi líbil: 1.Mám ráda Nohavicu 2.Mám ráda Plíhala 3.Čechomor výborně hraje(myslím hudební nástroje) 4.Jaz Coleman je vskutku ďábel 5.Originální námět a skvěle pojaté samovznícení 6.Výborná hudba 7.Nemám co řešit

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Jediné co mi vadilo, byl dabing Borise Rosenera. Proti tomuto panu herci nic nemám, spíš naopak, ale byl to první film, kde jsem viděla předabovaného Nicholsona. Jsem zvyklá na tu jeho barvu, polohu,na ten zvláštní náboj, co v hlase má. Asi si ti pořídím na DVD. (A pro ty, kdo četli knižní předlohu a bydlí v Brně, vřele doporučuji divadelní představení, které je dle mého názoru velice, velice povedené-obzvláště sestra Ratchedová je ještě hrůznější, než od Formana.)

Amadeus (1984)

Při scéně, kdy Amadeus za asistence Salieriho dopisuje Confutatis mi po zádcech přebíhal mráz, což se mi stalo po velice dlouhé době. A nemyslím si, že bych někdy viděla film, ve kterém by byla lépe zkombinovaná hudba s obrazem.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

V souvislosti se shlédnutím rozšířené verze jsem byla nucena přehodnostit dvůj postoj a zvednout hosnocení o jednu a půl hvězdičky, ale ty půlky se sem nepíšou....