Hráči (1998)

Flop, Turn, River. Check, Raise, Fold jsou pokerové výrazy varianty Texas Hold'em, kterých si v snímku docela užijete. Nečekejte však jakýkoliv přesah, tady se prostě a jednoduše nastaví hlavní děj, rozdají karty a spustí 121 minutová zábava, krerá s titulkama zkončí, stejně jako divákovy myšlenky nad tím co právě viděl. Ony dvě hodiny jsou však poměrně hustě našlápnuté zajímavýma situacema, ve kterých by divák díky velice povedenému castingu neměl mít problém s empatií, zejména do hlavní postavy Matta Damona, která velice přirozeně vtahuje do děje. Zvláštně se své role chopil Norton, ovšem pokud bych se měl pozastavit nad někým jiným než Damonem byl by to spíše John Malkovich a jeho ruský Teddy KGB, který na sebe strhne veškerou pozornost kdykoliv se objeví (škoda, že je to spíše sporadicky). Jako celek nepůsobí Hráči možná tak kompaktně a John Dahl z nich mohl "vytřískat" daleko více. Pokud však hledáte pohodový film, který si na nic nehraje mohli by Hráči být správnou volbou. Listen, here's the thing. If you can't spot the sucker in the first half hour at the table, then you ARE the sucker.

V rytmu soulu (2008)

V prvních třiceti minutách velice milé překvapení. Samuel L. Jackson v roli přestárlého rebela neuvěřitelně hláškuje, Barnie Mac se vtipně "pitvoří" - no dohromady tahle komedionální stránka funguje moc dobře. Škoda druhé poloviny, kdy po opravdu vtipné půlce, přijde na řadu vážnost a celá lehkost se rázem vytratí. What kinda lifestyle, man? You filthy motherfucker! You got a pantry full of dogfood, but I don't see no dog!

Odpor (2008)

Defiance mohlo být velice silné válečné drama věnující se partizánské skupině Bielski, kdyby z něj Zwick neudělal popcornový akčňák, který kopíruje snad všechny hrdinské klišé. Pokud však nehledáte originalitu a stačí vám 137 minut pěkně natočených obrázků, volbou Defiance nebudete zklamání (ale ani překvapeni). Nothing is impossible, what we all have done is impossible!

Nelítostný souboj (1995)

Jak jinak mohlo dopadnout setkání dvou velikánů? I say what I mean, and I do what I say.

Máj (2008)

Pěkně vypadající soft porno hudební klip, filmově však děsná sračka.

Výměna (2008)

Já vám nevím. Clint už u mě bude asi navždy zaškatulkován jako typický drsňák staré školy (což je možná taky důvod proč se mi tak hodně líbilo Gran Torino...). U Výměny jsem však docela na vážkách. Ne že by šlo o špatný film - vždyť už samotná myšlenka výměny synů a fakt, že se jedná o snímek natočený podle skuteňé události, musí divákovu pozornost okamžitě nakopnout. Angelina Jolie si navíc po právu říká o Oskara, když roní jednu slzu za druhou... Tím ale pro mě všechny přednosti končí. Možná jsem krutý, ale film na mě, zejména v druhé půlce, už vůbec nepůsobil - Clint nedokázal dotáhnout tu depresivní tíseň z prvních desítek minut a ke konci jde o vyloženou nudu. Tedy tři hvězdy... P.S. jedna "pečovatelka" v psychiatrické léčebně, jako kdyby z oka vypadla Velké sestře z Přeletu (všeobecně celá pasáž v léčebně tenhle film silně evokuje) I used to tell Walter, "Never start a fight... but always finish it." I didn't start this fight... but by God, I'm going to finish it.

RocknRolla (2008)

Zlodějíčci, realitní mafián, znuděná účetní a fetující RocknRolla. Hell yeah - Guy Ritchie je zpět a konečně ve svém parádním žánru "akční komedie z podsvětí". Že by snad zjistil, že Madonna opravdu na plátno nepatří (Evita byla vyjímkou...)? Každopádně, chtě/nechtěl, bude už každý porovnávat s klasikama - Podfu(c)kem či Sbal prachy a vypadni. No a v tomhle souboji RocknRolla drží dech asi tak 10 minut. Přesto má spoustu plusových bodů, které zaujmou - Londýn, tak trochu jinak, Butler, tak trochu jinak, Roden, tak trochu rusky jinak a Wilkinson, tak trochu stějně. Scénář, v některých místech už trochu přeplácaný, ale opět velice zábavný s klasicky absurdním vyvrcholením no a samozřejmě režie - pro tenhle styl má Ritchie prostě oko a cit. Takže 4 hvězdy za velmi dobrý, ale upřímně zdaleka ne vynikající film. A nemůžu si odpustit: People ask the question... what's a RocknRolla? And I tell 'em - it's not about drums, drugs, and hospital drips, oh no. There's more there than that, my friend. We all like a bit of the good life - some the money, some the drugs, other the sex game, the glamour, or the fame. But a RocknRolla, oh, he's different. Why? Because a real RocknRolla wants the fucking lot.

Eurotrip (2004)

No stupidita to je kolosální, ale těch několik vtipných momentů v čele s úplně genialní hláškou papeže mě přinutilo dát tři hvězdy. What de hell?

Duel Frost/Nixon (2008)

Velmi dobré politické drama podle skutečné události s (možná) oskarovým Frankem Langellou. Rourek se může třepat, Oskar bude o šourek... That Jack Kennedy, he screwed anything that moved. He had a go at Checkers once, and that poor bitch was never the same after that.

Brak (2002)

První půlka ještě alespoň trochu koukatelné, ale v celku to je vážné brak...