Ducháček to zařídí (1938)

Klasický Vlasta Burian. Ztřeštěný, vtipný, místy se trochu pitvořící. Ale standardně skvělý.

Vrchní, prchni! (1980)

Já to viděl snad dvacetkrát. A je mi jasné, že až to uvidím po dvacáté první, bude pořád stejné skvělé. Stěrače stírají!

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Pro mě osobně jeden z nejvíce nadhodnocených filmů ever. Já tam prostě tu genialitu nikdy neviděl. Tak třeba se to jednou ještě změní. :) There. Technicals, nine o'clock.

Julie (1977)

Místy tak trochu zmatené až skoro snové. Asi bych se i rád dozvěděl ještě něco více o hlavních postavách. Přesto ale opravdu vynikající a drama ze silného prostředí. Ve vlaku tuhne krev! Way down deep he's very superficial.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Za mě teda z Hobita určitě nejslabší. Já prostě na ty bitvy, bitky a souboje moc nejsem a tady trvají snad poslední hodinu bez přestání. Pořád budu tvrdit, že to je Tolkienovské porno a jsem hrozně rád, za všechny ty detaily, které si v Hobitovi Peter Jackson našel. Když zrovna hodinová bitva je tady ale úplně zbytečná. I will not hide, when others fight our battles for us.

NON-STOP (2014)

Jak to úplně skvěle začíná, tak to nakonec scénáristé pošlou během druhé poloviny totálně do kopru. Je to hrozná škoda, protože u mě ten pád byl fakt velký. Po první půl hodině jsem čekal hodné, zatímco na konci jsem to chtěl radši vypnout. Strašná škoda. A jinak - napadlo by vás, že Liam má už 62 roků? I'm not hijacking this plane. I'm trying to save it!

Strážci Galaxie (2014)

Dobrý, rychlý, vtipný, akční. Ale taky až až moc barevný, dětský a plochý. Ale na těch 122 minut bez problémů zabaví skvěle. I am Groot.

Sousedi (2014)

Představte si takový mírnější Projekt X a podívejte se na něj z pohledu sousedů. Sousedů, kteří ještě nejsou tak úplně staří na pořádnou pařbu, ale zároveň už mají i nějaké ty závazky. Když do toho přidáte velmi dobře fungující civilní dvojicí Rogen - Byrne dostanete příjemně ujetou komedii. Let's make a baby! That will solve all our problems.