Interstellar (2014)

Nolanova Vesmírná Odyssea. Jak už něj je zvykem, opět technicky skvěle zpracovaný a postupně gradující snímek. Jen to tentokrát není na plný počet. Skvělou sci-fi jízdu totiž sem tam přerušují zdlouhavé a zbytečné scény. Na druhou stranu se nemůžu zbavit pocitu, že některým tématům by se slušelo věnovat více prostoru. Včetně tak trochu uspěchaného konce. Přesto je Interstellar pořád parádním filmem, který se řadí k tomu nejlepšímu v roce 2014. Mankind was born on Earth. It was never meant to die here.

Zmizelá (2014)

Filmařsky opět bezchybný audiovizuál s excelentní postupnou gradací. Skvěle zpracované postavy.

Jurský park (1993)

Dneska už to tak nevyzní, ale pamatuju si, jak jsem jako osmiletý slintal u plátna, chroustal popcorn a zamiloval si na první pohled všechny zábavní parky. A těch dinosaurů, kterých jsem potom doma měl! Díky Stevene. T-Rex doesn't want to be fed. He wants to hunt. Can't just suppress 65 million years of gut instinct.

Kancelář Blaník (2014) (seriál)

Tóóóónda Blááááník jede jako pááááárník!

2 $ocky (2011) (seriál)

Strašně super. Kočandy si to v tomhle seriálu, který se nebere ani za mák vážně, prostě dávají. Totální hovado Max a slečinka Caroline jsem dvojice k pohledání. K tomu pečou koláčky a na zahradě mají koně. Šéfa jim dělá metrový asiat a jedna z nich chodí s týpkem, který bydlí v popelnici. No neber to.

Red (2010)

Padesátnící a šedesátníci nakopávající prdel ve velkém stylu. Tihle veterání to prostě v sobě pořád mají. Jak v samostném filmu, tak co se týče jejich výkonů na plátně. Helen Mirren v kožichu bych teda rozhodně nasrat nechtěl! Frank, I never thought I'd say this again. I'm getting the pig!

Prodloužený víkend (2013)

Reitmanův cit vytvářet specifické filmy s jeho jasným rukopisem tady nefunguje. Prodloužený víkend není špatný. Dokonce se na něj i dobře dívá. Ale je prázdý a brzo úplně zapomenete, o čem v něm šlo. Škoda, to téma úplně plonkové není. I don't think losing my father broke my mother's heart, but rather losing love itself.

Pot a krev (2013)

aneb vypatlaní dementi v akci! Proto se děti učte. A pokud se učit nebudete, koukejte aspoň na růžovku a neposlouchejte motivační audioknihy. Life's gonna give me another set. I know it will.