Roztržená opona (1966)

Ach ta Hitchcockovská atmosféra... Opět dobré dávkování (vražda Gromeka je něco), opět dobrý Newman, opět skvělý zážitek. I forbid you to leave this room!

Volný pád (1993)

Docela škoda, že si Schumacher nevybral jestli bude Douglasova postava mstitel současných civilizačních poměrů nebo prostě "jen" vyšinutý magor. Takhle je William "Bill" Foster sice zajímavou postavou s hodně specifickým pohledem na svět a řešením, ale přeci-jen trochu plochou. Přesto Schumacher podává zajímavý dramatický příběh, který je technicky zvladnutý na jedničku a je vystavěn na pevných základech zajímavého scénáře. I am not economically viable.

Vášnivý jedlík (2008) (pořad)

Sežer co jde na 100 (skoro) stejných způsobů. Gastropeklo! Ale někdy příjemné uděláne a rozhodně místy zajímavá exkurze do typické americké kuchyně.

Trestná lavice (2005)

Segalovy filmy mají rozhodně stoupající úroveň. To, co začalo příjemným Kurzem sebeovládání a pokračovalo hodně povedeným 50x a stále poprvé, teď vrcholí v Trestné lavici. Moderní a svěží Segalova režie se i tady potkala se snesitelným Sandlerem. Nevím jestli to je přímo Segalem, ale v "jeho sandlerovkách" nikdo většinou neprdí ani nekrká, což je teda už sám o sobě velký pokrok. Když ale vezmu, že trestná lavice má hodně sympatický scénář, dobré herecké obsazení (Reynolds, Rock, Cox...) a je odrežírovaná v příjemném tempu, dostávám mix, který si představuju pod pojmem dobrá komedie. I když váhám mezi 3 - 4 hvězdy, jsem ochotem dát Trestné lavici hodnocení vyšší. You gotta always protect your McNuggets!

Ponorka (1981)

Tři a půl hodiny na Director's cut sice zní jako pořádná makačka, ale ten zážitek... Člověk se totiž opravdu dostane na palubu ponorky a pokud celou dobu vydrží bez přestávek, bude mu odměnou naprosto neopakovatelný i když trochu klaustrosofický zážitek, opravdu jako v ponorce. Takže atmosféra na jedničku, do toho napínavý scénář, vynikající herecké detaily, smysl pro detail a realitu režiséra Wolfganga Petersena a hudba Klause Doldingera - to vše tvoří opravdu úchvatné dílo, které rozhodně za tu spoustu "ztracených" minut stojí. Pět hvězd. Jo a P.S. Válka je fakt hnus. Now it's their turn.

Noční rande (2010)

Tina Fey a Steve Carell v jednom filmu? Holly shit to bude pecka, ne? Bohužel... Což o to, ti dva si sedí parádně a jejich gagy a situace jsou mnohdy hodně dobré ( a nevěřím že je psal Klausner, ale spíše na místě vymíšleli oni - viz. titulkové nepovedené scény ), ale to je tak všechno co u Date Night stojí za řeč. Všechny vtipné momenty jsou totiž postavené na hodně vyčpělé zápletce, které navíc trvá pěknou řádku minut, než se pořádně rozjede. Až později začne i ona trochu fungovat, ale za moc to vážně nestojí. Přesto, jak už bylo zmíněno, Fey a Carell šlapou, takže zajména díky nic tři hvězdy. Ale čekal jsem teda a hodně větší pecku a Night Date je tak solidní zklamání. Oh my God! The bald and crazy gay couple date. Shit my pants, we forgot our gay couple dinner.

Swordfish: Operace Hacker (2001)

Co to jako bylo? Naprosto nevkusné a po všech stránkách totálně přestřelené béčko, které i přes řádnou finanční injekci nezachrání ani Travolta ani Jackman a ani prsa Berryové. Všechno špatně. You know what the problem with Hollywood is? They make shit.

Galimatyáš (2009)

Jeunet pořád originální jako málokdo, ale už jen v porovnání s konkurencí, ne ze sebou. V Galimatyáši totiž vykrádá vlastní copyrighty a to boužel i v místech, do kterých se to, imho, vůbec nehodí. Přesto řeč filmu má zvládnutou skvěle a po téhle stránce není co vytýkat. Hrozně ale tentokrát záleží na tom, jestli vám Jeunetův styl sedí nebo ne. Ta naivní rozpustilost, kterou například v Amélii zkousne snad každý, protože tam prostě přirozeně patří, může tady někoho dost rozčilovat. Celkově je Galimatyáš opravdu takovým zmateným galimatyášem, ve kterém jsem si já našel naprosto úžasné scény a místy byl naopak hodně rozčarovaný. Když k tomu přidám místy až Gillamovu představivost a vynikající technickou stránky tak mám tři hvězdy. Ale jako vážně dost rozpačité. Mrkev je uvařená a vy nejste o nic chytřejší