• Krátkometrážní

Na pokraji slávy (2000)

That's because we're uncool. And while women will always be a problem for us, most of the great art in the world is about that very same problem. Good-looking people don't have any spine. Their art never lasts. They get the girls, but we're smarter.

Penn a Teller: Oblafni mě! (2010) (seriál)

Penn & Teller, známí skeptici a hlavně kouzelníci, se v tomto speciálu chtějí nechat ošálit ostatními kouzelníky. Ten, jehož kouzlo nedokážou odhalit vyhraje letenky do Vegas a připojí se zde k jejich show.

Fractale (2011) (seriál)

Co se asi z téhle šílenosti vyklube, když ani po pátém díle nevím co se tam děje. Na ostrově, kde žije hlavní hrdina je jen velmi málo skutečných lidí. Zbytek jsou "avataři", kteří nemají hmotnou podobu. Dohromady žijí v jakémsi systému Fractale. Aby zápletce bylo učiněno zadost, hrozí tomuto systému zhroucení. (podobnost animace se studiem Ghibli je očividná)

Durarara!! (2010) (seriál)

Kolem 11ho dílu se dostavuje lehká unavenost, která mne přistihla také v Death Note. Tam ale bylo umělé natahování více znát. Tohle je ale opravdu stylové anime se spoustou skvělých postav a špetky tajemna. Pro mé uši navíc bylo potěšením výrazně zběsilé jazzové variace

Volver (2006)

Velmi slabý děj. Vynahrazuje ho ale nápaditá kamera a skvělý výkon Penelopky. Almodovar zajímavě zkoumá své hrdinky a nechává nám prostor odhalovat téměř detektivní příběh. Nejvíce mě ale upoutal smysl pro zachycení ženského "popředí" a ladných křivek bez toho, aby se záběr stal vyloženě křiklavý a příliš vyzývavý.

Muži bez zábran (1999) odpad!

Ten film nedává smysl a coby parodie selhává ve všech ohledech. Ani kdybych byl na mraky, tak bych se na to nevydyržel dívat a pravděpodobně bych rychle vyzvracel všechny babiččiny koláčky.

Černá kočka, bílý kocour (1998)

Brilantní taškařice o jedné svatbě. Takových nápadů v jednom filmu, až se mi protočily chlupy v podpaždí. 90%

Zodiac (2007)

Přestože je to chvílema až moc propletený příběh a v knize se určitě vyjímá líp, je to brilantní filmový flák, kterých jsou ve filmovém světě tak dva, tři(imho). 90%