• Krátkometrážní

Hra o trůny (2011) (seriál)

Winter is cumming... so am I oooohh. Sean Bean

Těžká váha (2005)

Jedinému zrzkovi na světě, co si troufl na režii, jsem nikdy moc nevěřil. Ale ve spojení s kameramanem Salvatorem Totinem se jim povedl opravdu zajímavý film o boxu. Není to tiž ani tolik o boxu, jako o boxerovi. A práce s kamerou byla u tohoto filmu vynikající a snad nejlepší co jsem viděl, hned za Raging Bull. Crowe je prostě válečník, který má štýlo a není to psychopat jako Mel Gibson. 90%

Done the Impossible: The Fans' Tale of 'Firefly' and 'Serenity' (2006)

Ačkoli se můj názor shoduje se všemi fanoušky z dokumentu, jak je tenhle seriál užasnej, tak přesto nemám potřebu poslouchat přes hodinu, kolikrát si nad DVDčkem ustříkli. Názory herců a tvůrců obsahují cca. tak 10 minut. Zbytek zaplňují podivíni, co skládají písně o upnutých rajtkách kapitána Raynoldse

Rango (2011)

Děj opravdu nestojí za povšimnutí. Ale dialogy a technická stránka celku vše vynahrazují. Ohledně skvělých dialogů, tak ty jsou na skvělé úrovni možná kvůli originální technice emotion capture, kterou Verbinsky aplikoval na dabéry. A co se týká grafického kabátu, tak neviděl jsem realističtější animák. Pixar se může vrátit zpátky na píseček mezi děti, kam patří. 70%

Firefly (2002) (seriál)

Možná je dobře, že má ten seriál tak "málo" dílů. Takhle prostě odešel v plný síle. Ale škoda je, že to Whedon nevěděl a tak to nemohl zakončit. Už jsem to zmínil ve filmu Serenity, ale tenhle seriál si mě získal svojí nevypočitatelností. -Vzpomeňte si scénu z Indiana Jonese, kde má duel s Ninjou :) - ...a takovou atmosféru má celý seriál. Člověk je zvyklý t tý smrště seriálů na určitá filmová klišé a žánrové prvky a pak přijde Whedon a pěkně vás profackuje. paráda.

Serenity (2005)

Přestože je to vlastně sci-fi, dostává mě svět Firefly scénama, které jsou proti jakýmkoli klišé. Přesně v tom duchu, jako v Indiana Jonesovi scéna s Ninjou. Prostě jste zvyklí na určité chování postav, nebo větu, a pak přijde Whedon a BAM. Uzemní vás sc=nou, nebo chováním postav, které je totálně mimo zajetý é schéma

The Guild (2007) (seriál)

Zaboo: (about his mother) "Is she gone?" Vork: "For now. But remember, every boss has a respawn timer." Tink: "Speaking of spawn: Clara, where are your kids??"

Na vlásku (2010)

Je to klasická skopičina s písničkama a s přeslazeným koncem (diabetici pozor), ale návrat ke groteskním skopičinam se povedl. Hlavně technika animace, která jde ruku v ruce s ručními kresbami je příjemným Disneyovským produktem. Už jsem si myslel, že Disney se tímhle animákem chtěl trochu odprostit od Pixaru. Závěrečné titulky přesvědčily, ale o opaku, neboť producentem byl Lasseter :) ...ten chlápek si prostě buduje pověst druhého Walta.

Dům loutek - Echo (2009) (epizoda)

Pustil jsem si tohodle Pilota jako prvního a musím říci, že mne to hodně zaujalo. Ovšem pak jsem si pustil původní pilot a spadl jsem opět na zem. Prvních 5 dílů totiž rozmělňuje záběry a informace z unaired-pilotu a přidává nechutné množství vaty. Podle mého je ale lepší se na tenhle Pilot podívat jako první, protože je člověk více v obraze.

Všechno je sračka (2009) (studentský film)

taky mám natočenou babičku, jak prohrabává archiválie a bordel a roní u toho arcimudra. tohle vážně stačí k vyštudování filmařiny?