• Krátkometrážní

1984 (1984)

S knižní kvalitou se to nedá srovnávat. To je jasné, ale nechci o tom mluvit. Jsou zde úžasné exteriéry a vůbec feeling celého filmu je skvělý, ale obsah je i přes svoji předlohu prázdný. Kdybych měl použít přirovnání, tak je to jako bych si koupil neuvěřitelně krásnou knihu s fascinujícím přebalem s bezvýrazným obsahem. Kéž by přidali do filmu více vnitřních monologů, mohlo by to fungovat daleko lépe. Ale byl by hřích nezmínit opravdu skvělého Richarda Burtona, hlavně scénu s jeho mučením, kde vypadal přesně jako postava z knihy.

Akumulátor 1 (1994)

Naprosto uchvatitelsky enormní. Proč není v top 200 nechápu ale u mě je v top 10 mezi prvníma:) Každou minutu jsem vyjeveně sledoval výjevy ultra originální až mi to uteklo stejně rychle jako večerníček!!!!

Obecná škola (1991)

Důkaz, že čeští filmařští kumštýři dokáží napsat více jak 2 smysluplné věty v dialogu a že režisérská sesle může být pevně držena v rukou jistého filmaře. Z takových snímků má fanoušek radost a ujistího, že dobrý snimek nevzniká jen v zahraničí. Takovýhle film nemůže vzniknout ani nikde jinde, kvůli atmosféře jaká v něm vzniká. Komentář od "Malarkey" plně vystihuje mé pocity:)

Nemilosrdný střelec (2007)

Původního Djanga jsem prozatím neviděl, nemohu tedy správně soudit. Leč pár japonských snímků mám za sebou a začátek mi připadal jak vystřižený z Yojimba a podstatně víc jsem si ho užíval než roztahaný střed. Ke konci to opět nabere grády, ale to už člověk vnímá napůl oka. Jinak ale pro pobavení ucházející:)..."spoiler"....nikdy bych si netroufl tipnout kolik jich na konci zůstane:)

Útěk do divočiny (2007)

Dobře to vystihl "DaViD´82", ale přesto jsem to nebral jen jako moralní poučení a nabádání k tomu, abych všeho nechal a zahodil počítač i klavesnici. Málokdo by mohl být takovým dobrodruhem, někomu by mohlo stačit jen žít někde v ústraní s tím co ví a jak s tím dokáže naložit. Pochybuji že by takováhla cesta neměla překážek, jako v tomto filmu kde potkává jen hodné lidi. Mnohdy by vám ostatní spíš nohy nejraději zpřelámaly jen kůli dobře vypadajícímu kožichu, ale přesto... film vypovídá o stylu života, který je pro "společnost" naprosto nedosažitelný a nemožný, ale pro jednotlivce když ne přirozený, tak dosažitelný.

Bláznovství (2008)

Jelikož mi prostředí hip hopu nic neříká a s velkou pravděpodobností by mě jinde ta hudba talik štvala, bylo mi překvapením jak si ten film užívám. ALe i přes počáteční neotřelý nápad nakonec dostaneme klasické klišé ze všech stran až z toho zaskakují buráky. Přes to je to klišé natolik dobré, že se nemusíte stydět když vás někdo uvidí při tom jak si to užíváte:)........aero naslepo

Deník mrtvých (2007)

4 hvězdy je možná moc...ale 3/4 filmu jsem se docela strachoval. Děj mě přestal ale zajímat v okamžiku kdy se schovali ve vile a postavy se začli chovat jak v amatérském filmu. A přitom to Romerovi docela fungovalo. Škoda zmršeného konce, na kterém vlastne záleží skoro nejvíc jelikož je to poslední dojem z filmu:)...přesto, vydařený zombivcový snímek

Vynález zkázy (1958)

Stylizace filmu je určitě geniální, vybroušená do detailů a rád bych se podíval do zákulisí, ale z hlediska vnitřního děje to bylo až překvapivě plitké. Překvapilo mě to hodně, jelikož jsem byl zvyklý (z Komety,Prášila) na film přeplněný nápady a elánem. Kouzelník bez kouzel.

Zaklínač (2002) (seriál)

ále...furt lepší než to co v televizích jinak dávaj. A ke všemu fantasy seriálu je asi jako prstů na 1 ruce...takže díky aspoň za to málo:)

The Cottage (2008)

Jestli mě to mělo pobavit,...tak se tvůrcům zadařilo. Po střízlivém začátku, kdy jsem od toho moc neočekával, se toho začlo dít obstojně hodně. Sice je takových filmů požehnaně, i kvalitnějších asi, ale peprný britský humor tomu opět dodal šťávu. Až sem chvilkama očekával nášup Simona Pegga . PS: Kdo říká že je škoda absence Bossa nevěstince, nechť sjede opět záverečné titulky:) 75%