Adelheid (1969)

Jedna z filmových věcí od nás na které jsem velmi hrdý . Tohle je dílo ,které už dneska nikdo nezopakuje . Skvělý Čepek , který potvrzuje , že opravdu umí hrát a taky to patří mezi jedny z mých nejoblíbenějších filmů v kterých hrál. Pro mě symbol skvělých 60, let naší kinematografie .

Ajťáci (2006) (seriál)

Není snad dne , kdybych s mojim kámošem neřekl , alespoň jednu hlášku z Partičky IT . Hodně vygradovaný humor , který se snad musí líbit každému . Pro mě je vrcholná 2 . série a nejméně dobrá , ale i tak skvělá 1. série . Nejoblíbenější díl je pro mě Sraz zaměstnanců a Společná večeře . HBO udělalo perfektní dabing , který vůbec neruší a je stejně dobrý , ne-li lepší než originál . Genialita toho seriálů stojí na několika charakterech , ale přitom všechny jsou skvělé . Nápaditost dílů a děje je famózní . Lineham se zase předvedl v tom nejlepším světle , jak to umí . Češi by si mohli s Comebackem a podobným shitem o vytvoření něčeho podobného jen snít.

Anděl smrti (1998)

Je to bombastický thriller s mystickou tématikou . Líbil se mi tady moc John Goodman . Myslím si , že 68% pro tennhle film je zkrátka málo , když tady vidím tuny nadhocených sraček . Příběh je velmi prostý , ale přesto velmi hezky plyne a nejsou , zde žádné rušivé momenty nebo hluché scény . Můžu doporučit jako takový půlnoční film před spaním .

Andy Kaufman Plays Carnegie Hall (1980)

Šíleně brilantní . Mě se asi nejvíc líbí momenty , kdy hraje Tony Clifton s kapelou . Ty fláky , které valí jsou super a ještě ty jeho pohyby k tomu s namyšleným výrazem . To co Andy Kaufman udělal je ve světě fenomén , který je asi pro mnohé problém docenit , protože lidé zkrátka nechápali humor , který dělal . Pro ty co tohoto komika mají rádi a trochu umí anglicky doporučuji shlédnout spolu s jeho výstupy v pořadu David Letterman show a snad taky se seriálu Taxi .

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Myslím si , že mnozí lidé nechápou , co Zdeněk Pohlereich se v tomto pořadu snaží udělat a říct . Nejde o to , že se snaží pomoct restauratérům dostat ze všeho co posrali . V tomhle je to pouze reality show a sledování konkrétního místa s jeho kecama , které se můžou líbít nebo nemusí . Podstata je , že reality show všeobecně nemá nějaký sdělovací charakter mimo tohoto , který trošičku chce lidi vrátit ke kulturní a tradiční gastronomii a taky zvýšit podvědomí o kvalitním jídle a stavu restauratérství . Myslím si , že v českých televizích najdete kvalitnějšího pořadu velmi málo a proto ikdyž se mi líbila asi nejvíc 1. série , protože ty další mě někdy o vaření ani nepřišly . Musím dát plný počet. Nejlepší díly jsou asi na Fregatě a u těch dvou rockerů v Písku .

Asterix a Obelix (1999)

Jedna z mojich nejvíce oblíbených zahraničních pohádek se skvělým obsazením a baječně zahranými charaktery . Moji představu o komiksové a kreslené předloze to nadmíru splnilo a navíc se mi hrozně moc líbí , že to patří mezi všestranné pohádky na které se rád podívá i dospělý člověk . Depardieu a Benigni jsou skvělí . Je to plné humoru a taky se mi velice líbil obraz , kostýmy a hudba.

AZ-kvíz (1997) (pořad)

Prosil bych písmenko F jako Fčela .

Až přijde kocour (1963)

Velice nápaditá idea , která má poučný charakter . Samozřejmě kočka s brýlemi , která rozlišuje lidi podle toho jací jsou a kolem ty záležitosti mají idealistický charakter s infantilní pohádkovou předlohou . Přesto všechno to patří mezi ty věci ,které jsem v dětství měl rád a kvalitu to beze sporu má . Navíc Werich jako vždy je perfektní . Je to jedna z mála věci , které bych doporučil všem věkovým skupinám .

Báječná léta pod psa (1997)

Patří to mezi ty české filmy , které v porevolučním období patří mezi ty nejlepší .Přitom si to na nic nehraje a je to velmi prostý film . Ikdyž se mi tu žádný herecký výkon nějak zvlášť extrémně nelíbil ( kromě Javorského ) , tak to nějak do sebe zapadá a funguje to . Těží to samozřejmě z populární předrevoluční tématiky , která je asi ze všech nejlépe zpracována do celkem zajímavého příběhu . A vtipnost tomuto filmu taky nechybí . Rád se na tenhle jednoduchý odpočinkový film podívám znova a znova .

Barbar Conan (1982)

Dobrodružný film mého dětství . Perfektní Arnold a James Earl Jones jako boss hadího klanu . Navíc to , co obdivuju na tomhle filmu je atmosféra a kouzlo barev filmu 80. let . Už jak ten film začíná s citátem od Fridricha Nietzscheho ( Co tě nezabije to tě posílí ) , tak mě mrazí v zádech . Perfektní scéna je , jak se má Conan vychrápat s čarodějkou , ač je to možná blbost , tak mi nejvíc utkvívá v paměti . Navíc ikdyž ten film nemá nějak propracované akční scény , tak je to vyrovnané v dobře plynoucím příběhu plný mystických atribut . Vím , že se ve tomhle filmu dá lecos vytknout . Pro mě je to , ale klasika a to jedna z nejvíc oblíbených v žánru .