Ztraceni (2004) (seriál)

Nepatřím mezi Lost nadšence a ne, opravdu jsem nečekala každý týden kousajíc si nehty, až přijde další díl a další (v tomto seriálu tak typický) zvrat, který mi nedá spát. Přesto Losti patří mezi ty lepší seriály. Jak už tady bylo mnohokrát řečeno, výběr postav a herců se neskutečně zdařil, dokonce ani HLP (rozuměj hluboké lidské příběhy, jak je známe z televizních novin na nově) nebyly až tak mělké a hloupé, k tomu si přidáme mystérii, dramatickou hudbu, neustálé zvraty a máme tu povedený projekt, který z lidí vytříská emoce a tvůrcům peníze. Správně, takhle se to dneska dělá.

Absolvent (1967)

Filmová symfonie, která s virtuozní lehkostí kombinuje dokonalou hudbu, neuvěřitelné herecké výkony (spíše herecký výkon - Dustin Hoffman) a poutavý příběh, co víc si přát.

Hex (2004) (seriál)

Chudoba a bída, seriál se snaží těžit ze současné fascinace mystikou, ale vůbec mu to nejde. Děj je plytký, postavy nepříjemné a celkově je to nedotažené. Svou hlavní sílu seriál totiž pohřbil už v prvním dílu - Thelma. Dvě hvězdičky jsou jedině a pouze za ní, jelikož její glosy byly to jediné, co mě donutilo vydržet až do konce.

KR 13 (2009)

Napětí se téměř nekonalo, naprosto nevyužitý potenciál slibného námětu. Takové hodně nepovedené Saw.

Bláznivá střela (1988)

Vskutku rockující parodie kloubící vše možné i nemožné, takhle dobře už jsem se dlouho nebavila :)

Resident Evil: Afterlife (2010)

Zklamání, zklamání, jedno velké zklamání. Děj nás prakticky nikam neposunuje, zase a znovu končí svět a najednou vysvitne naděje, Milla s Ali všechno zachraňují a přesto na konci nic nezachránily. Film celkově vyznívá jako nastavovaná polévka, ale ze všeho nejhorší jsou zpomalovačky, ty mě natolik zpomalily, že jsem z toho usnula...

Na špičce jazyka (2002) (TV film)

Jedním slovem skvostné. Co všechno člověk zakusí, aby našel sebe sama. Úžasná dynamika, chemie mezi hrdinkami, krásné reálie Londýna a ta britská angličtina...

Vzorec pro vraždu (2002)

Vcelku ucházející thriller, Sandře role traumatem sžírané detektivky sedla jako ulitá a dva madí psychopatičtí vrahounci snad ani nemohli být obsazeni lépe. Odpouštím i tu předvídatelnost.

Slečna Drsňák (2000)

Asi jsem sentimentální, ale já ten film mám skutečné ráda. "Drsná" policajtka se zbytky piva a bifteku na zubech, Michael Caine jako homosexuální návrhář, puf a máme modelku, nic nového pod sluncem a přesto kouzlí úsměv na rtech.