Mumie (1999)

Skvělá kombinace akce, humory, romantiky, historie a fantasy - je tu prostě všechno, navíc namícháno ve správných poměrech. Rachel Weisz je naprosto kouzelně praštěná, John Hannah jí směle konkuruje, ale pro mě je stejně nejlepší Arnold Vosloo jako ten tlející hajzlík.

Neznámý (2011)

Hodina a půl různých honiček, v autech i bez nich, kdy divák neví absolutně nic. Kdo je klaďas a kdo záporák, proč se děje to, co se zrovna děje. Jenomže mě to prostě po nejaký době přestalo bavit. Bylo by lepší, kdyby se příběh pomalu odkrýval, ale to ne, člověk se všechno dozví během dvou minut naprosto polopatickým vysvětlením. A pak další honičky a rvačky... No já nevím, čekala jsem víc a to byl možná ten problém...

O bílé paní (2008) (TV film)

Opravdu moc pěkná pohádka, kterou nad průměr dostávají všichni ti skvělí herci v čele s nesmírně sympatickou Marthou "Fanynkou" Issovou. Vážně jsem se bavila.

Zrůda (2003)

Opravdu silný film, ale především neuvěřitelný výkon Charlize Theron.

Zkus mě rozesmát (2011)

Vcelku příjemná zábava. Po prvním shlédnutí jsem nebyla nijak odvázaná, ale pak jsem to shodou okolností viděla znovu a bavila jsem se mnohem lépe.

Zákon přitažlivosti (2004)

Je to zábava a mezi hlavními hrdiny to jiskří. A to je přece základ romantický komedie. Ovšem nejkrásnější je stejně to Irsko...

Beethoven (1992)

Když jsem byla malá, tenhle film se mi moc líbil. Ještě aby ne, protože ten pejsánek je roztomilouškej. Ovšem z dnešního pohledu je to naprostá pitomost, kterou pozvedává na trošičku vyšší úroveň (to je asi trochu přehnaný:) mladíček Duchovny.

Hledám impotentního muže (2003)

Čekala jsem německou romantickou klasiku (rozuměj kýčovitou hrůznost), ale kupodivu se jednalo o moc milej film, překvapivě ne moc stupidní. Škoda jenom poslední čtvrt hodiny, která mi připadala naprosto zbytečná a překombinovaná.

Nájemní vrazi (1995)

Antonio zahrál toho šílence naprosto perfektně. Upřímně, kdyby tam nebyl on a ještě Julianne Moore, dopadlo by tohle dílo jako většina horších akčňáků se Stallonem. Takhle to má ovšem úplně jinej rozměr :)

Wallace a Gromit: O chloupek (1995)

Vzpomínky na dětství, spousta humoru a naprosto neotřelých nápadů, ale hlavně - ovečka Shaun ve svojí první roli! :)