Teorie všeho (2014)

Nějak mě nenapadá, co vytknout. Dost lidí tu píše, že je film moc přeslazený, ale já si to nemyslím. Sentimentu je tam ta správná dávka a hlavně je vyvážen opravdu milým humorem (jestli je Stehen Hawking i ve skutečnosti taková veselá kopa, musí být radost se s ním bavit:). A Eddie Redmayne si Oscara odnesl naprosto oprávněně.

Wir sind die Nacht (2010)

Upířina, ale tentokrát trochu jinak pojatá. Zaplaťpánbů... Musím říct, že Karoline Herfurth a Max Riemelt od dob "Holky to chtěj taky" drobet vyrostli (herecky, i do krásy, že Maxi :).

Malá smrt (2014)

Rozhodně zajímavý nápad. Bohužel tu byl veliký rozdíl v epizodkách, které mě moc nezaujaly a těmi, o kterých bych mohla mít celý film. Otevřené konce mi většinou nevadí, ale tady bych si pomalu říkala o druhý díl! Já chci vědět, jak to všechno dopadne!

Velká šestka (2014)

Baymax se určitě zařadil do žebříčků mých oblíbených animovaných roztomilých postaviček (i když Bezzubka ještě pořád vede...:). Aneb "Oh, no." Tomuhle filmu ale já říkám "Oh, yeah!" a určitě se na něj ještě někdy s chutí podívám.

Mrtví a neklidní (2013)

Ze začátku neskutečně cynická bomba, která ale s postupem času měkne, až se promění v roztomilou romantickou podívanou. Na jednu stranu jsem si skutečně přála, aby vše dobře dopadlo, na druhou stranu jsem chtěla na konci zas nějakou cynickou bombu. Co jak dopadlo zmiňovat nebudu, protože ať už je konec jakýkoliv, jedno je jisté. Jde o docela originální počin s pohledem z té "druhé strany" a hlavně o neskutečně pohodovou podívanou plnou skvělé hudby.

Columbo - Rozbouřené vody (1975) (epizoda)

Opravdu moc dobrý díl, asi jeden z těch, co mě zaujaly nejvíc. Líbilo se mi, jak si poručík dokázal vystačit jen s tužkou a kusem papíru.

Plán útěku (2013)

Škoda těch posledních cca 20 minut. Do té doby to byl sympatický film. Pak se ovšem všechno zvrhlo a zase se objevilo plno nelogičností, hloupě natočených přestřelek a rádoby vtipů.

Kód Enigmy (2014)

Kdyby v tomhle filmu hráli méně dobří herci, šlo by všechno od desíti k pěti. Abych pravdu řekla, scénář mi přišel trochu moc kýčovitý, ale celkové vyznění filmu nebylo naštěstí tak slzopudné, jak jsem čekala. Jo a abych nezapomněla - Benedict Cumberbatch se pomalu ale jistě posouvá nahoru po žebříčku mých oblíbených herců.

Predestination (2014)

Nedá se tomu upřít dobrá myšlenka, ale na můj vkus to bylo až moc trhlý. Dalo se to prokouknout docela brzy, lepší je se moc nezamýšlet a nepřipravit se o překvapení. A taky bych možná uvítala otevřenější konec. Ta rekapitulace postav na konci byla evidentně dělaná pro méně chápavé diváky (třeba Amíky). Film rozhodně dobrý, možná ho těmi třemi hvězdičkami úplně nedoceňuji.