Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Definitivně nejlepší díl Hvězdných válek. Atmosféra houstne a Luke hraje jak o život. Darth Vader vyšle do světa kultovní hlášku celé ságy, setkáte se konečně s Yodou. Geniální hudba, na svoji dobu přímo vizionářské speciální efekty. Tuhle ságu budete buď milovat a nebo nenávidět, já patřím k té první skupině, proto patří Hvězdné války do mé top 3 a mám sneakery Darth Vader Ultrastar :)

Gympl (2007)

Tady dávám čtyři hvězdy z prostého důvodu, že jsem ve fillmu našel zobrazených několik lidí z gymplu kam jsem chodil já, jak učitelů, tak studentů. Jinak se ale jedná o hovadinu která neoplývá ničím vyjímečným. Ale rozhodně jsem se pobavil.

Rain Man (1988)

Perfektně zahrané, skvěle napsané a dokonale zrežírované plus výborná hudba. Jedná se o podstatně lepší komedii než tolik vychvalovaný forest gump.

Když si Chuck bral Larryho (2007)

Klasická komedie na televizní večer, místy vtipné, místy hodně blbé a hloubka filmu povrchní jak las vegas.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Nelogické, spoustu keců a otravných herců a děsné hudby. Jediná charismatická postava je Han. I když mám auta rád, tak tenhle díl se vážně nepovedl, na víc než dvě hvězdy to není, a to jsem ještě milosrdnej.

Občanský průkaz (2010)

Jednoznačně dobrá česká komedie, což se mi zdá v posledních deseti letech vieweghů a podobného odpadu jako zázrak. Jedinou výhradu mám k mladým hercům, kteří mi dost nesedli. Nicméně i tak s jedná o výbornou komedii u které se pobavíte a plus i o slušné drama v druhé půlce.

Dexter (2006) (seriál)

Váhal jsem dlouho mezi čtyřmi a pěti hvězdami, hlavně kvůli tomu, že mě příliš nechytla první řada, která je kvalitativně lehce nadprůměrná, námětová zcla originální kriminálka. Druhá je ale o mnoho lepší a postupně jsem záskal i sympatie k hlavnímu hrdinovi. Niméně druhá řada je výborná hlavně kvůli Jaime Murray, kterou jsem již předtím viděl ve Spartakovia i zde předvedla dost dobrý výkon. Celkem se těším na další řadu, ale kultovního statutu jako má pro mě třeba Dr. House nebo Hra o Trůny se Dexter asi nedočká.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Atkinson je ve své roli geniální, ovšem ne vždy mi styl humoru sedne, některé díly prostě nejsou můj šálek čaje. Mám tento problém u všech britských komedií.

G. I. Joe (2009)

Tohle je pro mě hodně rozporuplný film. Solidní efekty za těžký peníze, propracovaná akce ale na druhou stranu absolutně mizerný děj, herci i scénář. Pro mě navíc spousta věci nebyla ani moc cool, ale to je dost subjektivní věc. Zklamala mě i hudba, to je další hvězda dolů. Ve výsledku si vzpomenu v dobrém jen na ženské obsazení, dva ninjy a doktora. Víc nestojí za řeč, a to je dost veliká škoda. Ani není divu že dvojka nebude.

Predátoři (2010)

Mě toto pokračování baví docela dost. Jednička byla kultovní záležitostí s Arnym, toto je více než důstojný nástupce, který si udržel velmi podobného ducha. Herci mi padli do oka již na začátku, stejně tak prostředí filmu. Místy se mi vybavuje i slušná hudba a celkově se pro mě jednalo o velké překvapení. Jsem potěšen tím, že toto pokačování není zabité, narozdíl od Predátorů 2 a nebo nových AvP. Rád se kouknu znovu a pokračování bych se také nebránil, pokud si udrží stejného ducha a kvalitu.

Časové pásmo bylo změněno