Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Narozdíl od trojky zas konečně xenomorph vypadá jak má vypadat (až na závěr), což je velké plus. Zbylé CGIje ale opět hnusné dle kontextu doby. Děj opět nastavovaná blbost a tak zbývá jen akce. Bohužel, ani ta nemá ani zdaleka na dvojku. Výsledkem je zvláštní slátanina, která místy zahýří zajímavým nápadem, ale je prostě strašně zbytečná a o ničem. Čím jsem starší, tím víc zastávám názor, že třetí a čtvrtý díl nestojí za to vidět.

Vetřelec ³ (1992)

Viděno po letech a musímzměnit hodnocení.Jdnak dějově už je to opravdu naroubováno dost nepřesvědčivě, a to mluvím hlavně o zvratu v půli filmu.Z druhé mi docela vadí digitální podoba vetřelce a obecně vizuál s broukama a hnědými hovny na zdech mě nebere. Herci jsou ale dobří a akce místy nápaditá, ale to nestaci. Videna prodlouzena verze.

The Mandalorian - Kapitola 1: Mandalorian (2019) (epizoda)

Zatím jsem optimista a dávám za čtyři hvězdy, protože doufám, že zbytek seriálu nebude podobně jako clone wars - krátká stopáž s debilním lineárním příběhem. Snad ne. Jinak je to relativně OK, atmosférou někde na pomezí staré trilogie a Solo a celkem mě to baví a to včetně těch 80kových efektů. Naopak díky té helmě zas až tak moc nefunguje charisma hlavního hrdiny a třeba vtipy v kombinaci helma vs. robot opravdu nepůsobí lidsky (což by humor měl). To je ale tak jediná výtka, kterou kromě děje mám.

Král (2019)

Joel Edgerton vypadá celej film jako Russell Crowe, ale k tématu :) Když někdo umí natočit alespoň trochu důvěryhodný středověk, tak mě to vždycky potěší, takže děkuji. Děkuji o to víc, že to dokonce dává i smysl a má to i KATARZI, čímž Krále řadím na trůn středověkých historických filmů, nebi ani Království nebeské ve své director's cut verzi není ani zdaleka tak dobré jako toto. Což samozřejmě neznamená, že to je pro každého, protože většina osazenstva bude brblat nad pomalým tempem a komorností, což je taky důvod, proč takovýto film dneska už nevznikne pro kino.

Interstellar (2014)

Tak jen pár postřehů: s Vesmírnou odysseou to srovnává snad jen debil. Odyssea je natažená nuda, ve které si smysl filmu a jeho poslání musí člověk dopracovat sám, Interstellar je dynamické drama, kde každá pointa je doslova vysvětlena tak aby ji pochopil i úplný debil.Je to dokonce tak polopatické, že si obecnestvo našlo zcela nové vysvětlení pro závěr filmu. /// Jinak je to ale v rámci sci-fi dramat skvělý dynamický snímek, perfektně zahraný a kombinující spoustu námětů z jiných scifi filmů. Po tomto již není potřeba sledovat Gravitaci, Frekvenci a spoustu jiných blbin, vše je obsaženo zde. Vizuál a audio je na výbornou a v kině to byla opravdu paráda, nicméně i opakovanou produkci v domácích podmínkách na notebooku po letech jsem si užil. Skvělý blockbuster, doporučuji.

Vetřelci (1986)

Žánrově úplně jiný film než jednička. Tam kde Ridley Scott musel šetřit jak díky rozpočtu, tak komornímu formátu má Cameron peníze a je to znát na prezentaci samotných zenomorfů. Pokud se vetřelec objevil v jedničce tak na třech záběrech, tak tady má opravdu velkou stopáž. Z žánrového hororu se film přesunul na vyvražďovačku a trochu to akčníma hláškama připomíná Hvězdnou pěchotu. Jinak ale vše funguje skvěle, Sigourney opět září a výsledkem je kultovní akční film, ke kterému se má smysl vracet i po letech a koukat na něj stále znovu.

Souboj Titánů (1981)

Triky jsou uz dneska zastarale jako prase a troufam si rict, ze oproti jinym filmum z podobneho obdobi (Vetrelec, Hvezdne valky), pusobi smesne. Herecke podani Persea taky pusobi hrozive, ale vypravou a plynutim deje je to skvost. Zrejme je to hodne ovlivnene nostalgii ale ani po 20ti letech me to neprestalo bavit.

Ad Astra (2019)

Za mě v podstatě v pořádku. Nic co by člověk musel vidět (i když na druhou stranu jsem na těch vizuálech mohl v kině oči nechat) ale rozhodně mě to neurazilo. Je potřeba, aby divák nečekal zábavu ani akci ala Marťan, je to celé mnohem více komorní, vážné a v podstatě nejde o nic jiného než psychologický snímek v zajímavých kulisách.

Ďáblův advokát (1997)

Naprosto skvely Al Pacino doprovazeny dalsimi skvelymi herci v hezky ztvarnenem mysterioznim thrilleru, kde skutecne v nekterych situacich beha mraz po zadech. Velmi dobry vecerni film i po letech.

Stranger Things - Kapitola první: Suzie, slyšíš mě? (2019) (epizoda)

Úvod třetí serie je takový pomalý slepenec několika vláken, které se, věřím, začnou velmi rychle smotávat dohromady. Některé vedlejší scény jsou hodně dobré (bazén, supermarket), ale jsou to jen takové štěky. Kulisy 80. let jsou asi nejlepší doposud. Naopak co zatím vůbec nefunguje je temné napětí a děti. Naprosto ve všech filmech, kde se dětské osazenstvo začne projevovat pubertálně, tak je to průser a nemyslím si, že adolescentní scény ocení 13ti leté děti. Takže doufám, že to trochu nabere na otáčkách a temnějším směru, jinak zůstaneme na průměru.