Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Je v tom vidět Tim Burton a Eva Green je boží, ale přijde mi to opravdu až moc pitomé. Námět je hodně originální, ale to provedení podle mě opravdu děsivě trpí na logice a vlastně v celém tom shonu mi osudy postav byly naprosto putna. Navíc se ve filmu nenachází ani pohádkovost z Alenky, ani mystičnost z Ospalé díry, celé je to jen jakési hodně padlé na hlavu, odtažené od diváka a bez nějakého toho vnitřního poselství. Dětem bych to nepouštěl a pro dospělé nuda.

Muž z Vysokého zámku - Nový svět (2015) (epizoda)

Předlohu neznám, jen vím že existuje. Zatím netuším co od seriálu vlastně čekat, ale alternativní historie mě jako námět baví a toto je ve finále zpracované poměrně dobře. Jen se pilot vleče a pokud hodlá pokračovat v podobném tempu pak doufám, že bude dostatečně detailí a dávat smysl, jinak hrozí natahovaná břečka. Zatím ale dávám optimistických 80%.

Úniková hra (2019)

V ramci hororu mi to prislo slusne. Dej je samozrejme deravy jak cednik a cele je to vlastne takova zhovadila slatanina, ale podobne jako Kostka (ktere se to mimochodem docela blizi) mi prislo, ze film umi vtahnout do deje a ma celkem inovativni provedeni. Rozhodne jsem nebyl zklamany z toho, ze jsem si to pustil, protoze v tomto zanru je mozne narazit na skutecne odpady. Unikova hra je slusne becko :)

2001: Vesmírná odysea (1968)

Tohle se mi opravdu špatně hodnotí, protože je to více než cokoliv jiného hlavně umělecký film. Řemeslně dokonalé, na efekty se mohou jit zahrabat i o 10 let mladší Star Wars, některé střihy kamery se asi dodnes učí na školách. Jenže film je díky extrémně dlouhým záběrům pětkrát delší než by odpovídalo ději a to si ještě po konci filmu budete muset pustit další půl hodinové video, abyste pochopili, co chtěl vlastně básník říci. Zajímavé, ale znovu to opravdu vidět nehodlám.

Četa (1986)

Kvalitně zpracované prostředí války, ale k dokonalosti tomu chybělo pár detailů. Kamera by si občas zasloužila lepší vedení, Charlie Sheen je na můj vkus až příliš ukecanej a hudba stojí objektivně za prd. Jinak se ale jedná přesně o film, který byste čekali pod pojmem realistické ztvárnění vietnamské války. Žádná propaganda a idealizace, ale bohužel tvrdá realita.

Olověná vesta (1987)

Faktem je, že z olověné vesty dýchá realita a famozní herecké výkony. Vojín Pyle je role, která by vydala na film sama o sobě. Problém Olověné vesty je ale její druhá polovina, která se na válečnou akci příliš dlouho vleče a nehraje na sychickou notu tolik, kolik by mohla a asi i měla (narozdíl od scén z výcvikového tábora). Mezi válečnými filmy je možné nalézt více zdrcující i napínavé filmy než toto, nicméně i tak se jedná o velmi dobrý film a nadprůměrný a hlavně věrohodný počin. Hudba si každopádně zaslouží 100%.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Myslel jsem že po posledních Avengerech se Marvel asi bude muset sbalit, ale u nového Spidermana ukázal, že umí zacílit tam kam má. Nejlepší hraný Spiderman splňující svoje cíle - pro teenage, s romantikou a humorem a správnou akcí. Evropské (a české) kulisy jsou plus, hlavní záporná postava také celkem slušně povedená. Výborný zážitek z kina, kterého jsem opravdu nelitoval.

Akta X - Série 10 (2016) (série)

Desátá řada tohoto kultovního seriálu je fakt špatná. Mulder je stále Mulder a Scully je Scully a některé one-off díly jsou celkem dobré retro a sranda (např. Ještěrkodlak), ale scénář psal nějaký debil a tak serie ve stěžejních momentech dýchá píšernými dialogy a ještě horším dějem. Tahle mrtvola se oživovat vážně neměla.

Neposlušní (2017) (seriál)

Velmi kvalitní dokument se spoustou osobního materiálu dvou ikon hudebního průmyslu. Rozhovory se zajímavými interprety, naturalistické podání doby a citlivá režie zapíčinila, že toto jsou 4 hodiny, během kterých se o hip hopu 90. let člověk dozví asi víc, než kdekoliv jinde. Tleskám.

Brexit (2019) (TV film)

Snímek přesně vystihující dobu...