Hellboy: Královna krve (2019)

Tohle je hodně odlišné od první variace na Hellboye. Herecky je to asi v pořádku (i když vedlejší role trochu dost ztrácí dech), hláškama už tolik ne, spousta z nich není ani drsných ani vtipných. Naopak celkem oceňuji vizuál, který se s tím moc nepáře a v rámci omalovánek pro dospělé je to takový svěží vítr temné fantasy. Nejhorším aspektem filmu je děj a scénář, který dost kulhá a kdyby si s ním dal někdo trochu více práce, tak by se mohlo jednat o hodně kvalitní zábavu, takto je to bohužel průměr. Nezapomenutelný ale trochu dost blbý. Pokud bude dvojk a povede se lépe scénář, tak nebudu proti.

Daredevil - Season 1 (2015) (série)

Rozumím, že je tu mraky odkazů na původní komiks a že mu seriál vzdává zaslouženou poctu, nicméně to samo o sobě na plný počet nestačí. Hlavní role mi nesedí úplně doteď, mám s tím jeho hraním slepého vážně problém. Ústřední trio asi funguje poměrně dobře, i když dost komicky. Co jednoznačně táhne film vpřed je herecké podání Kingpina. Marvel měl vždycky problém se zápornými postavami a tady v tomto seriálu je zloduch, který se v klidu může postavit po bok hlavním padouchám z Batmana. Vzhledem k poslednímu díu nicméně čekám, že první serie byla jen rozjezdem.

Ospalá díra (1999)

Na první pohled patrná stopa Tima Burtna ve vizuálu filmu a logicky tomu odpovídá i výběr hlavního herce. Krásně natočená detektivní fantasy s prvky hororu a gotična. Johny Depp se předvede v pro něj typické roli podivína, excelují ovšem i všichni ostatní protagonisté. Dějové se nejedná o nijak revoluční zápletku, i když několik překvapivých zvratů by se našlo. Film stojí především na perfektním zobrazení vizuálních nápadů Tima Burtona a na to, že se jedná o rok 1999 jsou i trikové efekty na velmi vysoké úrovni a nenarušují dojem z filmu. Pětihvězdičková klasika a jeden z nejlepších Burtonových filmů na úrovni jeho adaptace Batmana.

Stážista (2015)

De Niro a Hathaway v teto romanticke komedii funguji celkem dobre, trochu problem je ale fakt, ze komedie neni zas az tak komedialni jak bych si pral a na druhou stranu jako drama o emancipovane zene to je hodne nasilne vymyvani mozku. Film tak funguje predevsim na rovine problematiky duchodoveho veku a souvisejici socializace a na sonde do dnesni generace Y. Spatne to ve vysledku neni ale dobre moc take ne.

Pasažéři (2016)

Do prvnich dvou tretin je to pomerne slusna romanticka komedie ze scifi prostredi, kterou tahnou predevsim hlavni dva protagoniste (Chris Pratt v tomto jednoznacne vede). Proble nastane v momentu reseni hlavniho problemu, ktery jaksi bobtna na pozadi celeho filmu a ktery ma bohuzel hodne hloupe rozuzleni. A tak i u sledovani zaveru zustava takova pachut v ustech, kdy clovek zustane nevericne koukat na par vylozene chybejicich momentu, ktere by po rozuzleni meli prijit, ale nejak se nedostavi a zaverecny epilog je tak trochu mimo. Skoda.

Asterix a tajemství kouzelného lektvaru (2018)

Hodne jiny druh animace i pojeti celeho dila, ktere je zasazene no moderniho kontextu. Klasiku to opravdu prekonat nemuze, nicmene velmi zdarile se to dle meho nazoru postavilo na uroven hranych filmu, misty je to asi i vtipnejsi. Plati ale, ze toto je spis film pro deti, nez pro dospeleho divaka, coz u puvodnim animaku nebylo pravdou.

LEGO® příběh 2 (2019)

Dvojka je vyrazne slabsi oproti prvnimu dilu, ktery byl v podstate genialni. Dvojka navozuje na dalsi detske problemy s touto stavebnici a tim padem jsou hlavni motivy zapletky pomerne dost prohlednutelne. Na druhou stranu i nadale plati, ze film obsahuje skvelou hudbu a spoustu fantazie a pro detskeho divaka je skveli. Dalsi pripadne pokracovani na toto tema by jiz byl nesmysl, tak doufam ze se ho nedockame.

Zdrojový kód (2011)

Rychle, svizne a sympaticke ale na druhou stranu z logickeho pohledu uplne dementni a ten konec z toho mohli vyjmout, pusobilo by to inteligentnejsim dojmem.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Nevidím jediný důvod proč nedat plný počet. Věrné skutečnosti, krátká stopáž, briliantní herecké výkony i režie, bez nějakého debilního patosu a ještě to má dobý konec. Skvělý film.

Minority Report (2002)

Film je v jádru dost průměr, kterému vévodí Cruise s jeho naprosto příšerným monotónním projevem, ale zaslouží si o hvězdičku lepší hodnocení kvůli nadčasovému vizuálu a hlavně velmi dobře postavenému zvratu v ději. I tak je ale MR z dnešního pohledu poměrně dost překonané dílo.